aroTHERM plus - zielona pompa ciepła przyjazna środowisku

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aroTHERM plus - zielona pompa ciepła przyjazna środowisku

Nowa pompa ciepła powietrze-woda aroTHERM plus jest urządzeniem grzewczym wykorzystującym w swoim działaniu odnawialne źródła energii. Jest to pompa ekologiczna, cicha, a zarazem efektywna energetycznie.

aktualizacja: 2020-11-04 06:08:06

Wprowadzony do pompy aroTHERM plus naturalny czynnik chłodniczy R290 jest neutralny dla środowiska. Jest to czysty, bezbarwny i bezwonny propan. Najważniejszą zaletą R290 jest jego wysoka wydajność pod względem efektywności w porównaniu do innych czynników chłodniczych. Ma doskonałe właściwości termodynamiczne pozwalające na wydajną pracę pompy ciepła nawet przy bardzo niskich temperaturach powietrza atmosferycznego (nawet do -25°C).

Ponadto czynnik ten jest przyjazny środowisku naturalnemu. Nie powoduje destrukcji warstwy ozonowej oraz w znikomym stopniu przyczynia się do powstawania efektu cieplarnianego. Wskaźnik GWP* dla propanu wynosi zaledwie 3.

Pompa aroTHERM plus ma wbudowaną funkcję chłodzenia, przez co dodatkowa instalacja klimatyzacji w domach jest zbędna. Idealna dla każdego domu, doskonała zarówno do nowych budynków, jak i do modernizacji.

Pompa aroTHERM plus uzyskała wiele nagród w kategorii innowacje. Wyróżnia się klasą efektywności energetycznej A+++. Jedno urządzenie oferujące 3 funkcje: ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową.

Pompa ciepła powietrze-woda aroTHERM plus - jednostka wewnętrzna

* GWP - potencjał tworzenia efektu cieplarnianego - wskaźnik służący do ilościowej oceny wpływu danej substancji na efekt cieplarniany. Im mniejszy, tym czynnik jest bardziej ekologiczny. Standardowe czynniki chłodnicze mają GWP = 2088 (R410), GWP = 675 (R32).

Firma powiązana:
Vaillant

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje