Nowa pompa ciepła powietrze woda Daikin Altherma 3 H HT

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Nowa pompa ciepła powietrze woda Daikin Altherma 3 H HT

Przy wymianie starego kotła na paliwo stałe, albo starego kotła gazowego możemy rozważać zastosowanie pompy ciepła. Jest to możliwe, bo na rynku dostępne są pompy ciepła pozwalające na podgrzanie wody grzewczej nawet do temperatury 70-80°C.

aktualizacja: 2020-10-05 11:29:34

W domu wyposażonym w instalację ogrzewania wysokotemperaturowego (temperatura wody zasilającej na poziomie 55-70°C) z grzejnikami, można zastąpić istniejące źródło ciepła pompą ciepła powietrze-woda wysokotemperaturową, np. Daikin Altherma 3 H HT. Nie ma potrzeby wymiany istniejących grzejników, wymieniamy tylko źródło ciepła, co pozwala osiągnąć niezależność od dostaw i cen gazu, czy sieci ciepłowniczej. Poza tym pompa ciepła to urządzenie w pełni automatyczne, które nie wymaga obsługi tj. rozpalania, podrzucania do pieca, itp., nie wymaga też magazynowania paliwa, bo korzysta wyłącznie w energii elektrycznej.

Daikin Altherma 3 H HT to urządzenie wyposażone w najnowsze technologie Daikin, na czynnik chłodniczy R32. Poradzi sobie w najzimniejszym klimacie - praca nawet do temp. zewnętrznej -28°C.

Dzięki cechom takim jak: zastosowanie jednego wentylatora (dla wielkości 14-16-18 kW) o nowej konstrukcji łopatek oraz wygłuszającej 3-warstwowej obudowie sprężarki i podkładkach antywibracyjnych, ciśnienie akustyczne urządzenia zewnętrznego wynosi zaledwie 38 dB(A) w trybie normalnym, i 35 dB(A) w trybie cichym w odległości 3 m - dlatego nie będzie uciążliwe dla inwestora, ani dla sąsiadów. Zastosowana sprężarka jest z podwójnym wtryskiem czynnika pozwala na uzyskanie temp. wody grzewczej do 70°C bez użycia grzałki.

Firma powiązana:
Daikin Airconditioning Poland

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje