Jakie są zalety ogrzewania płaszczyznowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie są zalety ogrzewania płaszczyznowego?

Ogrzewanie płaszczyznowe to obecnie jeden z najchętniej stosowanych sposobów na zapewnienie komfortu cieplnego w budynku. Powierzchnią grzewczą może być tu zarówno podłoga, jak i ściany budynku, co zapewnia optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Dlatego o ogrzewaniu płaszczyznowym mówi się, że jest ekonomiczne oraz komfortowe.

aktualizacja: 2021-10-20 06:47:18

Najistotniejszą cechą ogrzewania płaszczyznowego jest duża bezwładność cieplna. Pomieszczenia, w których zamontowane jest takie ogrzewanie, mają tendencję do długiego czasu rozgrzewania się oraz wychładzania. Kluczowy jest tu dobór odpowiedniej automatyki sterującej przepływem cieczy do poszczególnych pętli ogrzewania.

To właśnie zaawansowana automatyka odpowiedzialna jest za uzyskanie balansu pomiędzy komfortem cieplnym, a kosztami jego uzyskania. Coraz głośniej się mówi, że ogrzewanie płaszczyznowe bez odpowiednich elementów sterujących nie ma racji bytu. Nie jest ono ani komfortowe, ani ekonomiczne.

Firma SALUS Controls oferuje Klientom kompletny, sprawdzony system sterowników z serii Expert NSB, umożliwiający indywidualne sterowanie każdym pomieszczeniem w domu oraz sterowanie osprzętem dodatkowym, takim jak pompa obiegu mieszającego czy też moduł włączający/wyłączający kocioł.

Bazą systemu Expert NSB jest listwa centralna KL08NSB. Umożliwia ona podłączenie aż 8 regulatorów temperatury oraz posiada wbudowany moduł sterowania kotłem oraz pompą. Ponadto, listwę można rozbudować o dodatkowe 4 strefy grzewcze za pomocą modułu KL04NSB. Wszystkie podłączone regulatory można podzielić na 2 grupy (lub i 3, jeżeli korzystamy z modułu KL04NSB).

Sterowniki dedykowane do listwy KL08NSB (KL04NSB) to modele VS30 (wersja programowana) oraz VS35 (wersja dobowa). Obydwa regulatory – przystosowane do montażu w standardowej puszce podtynkowej o średnicy 60mm – dostępne w kolorze białym i czarnym.

Każdy z regulatorów SALUS Controls dedykowany do ogrzewania płaszczyznowego posiada system modulacji szerokości impulsów elektronicznych PWM, który niweluje dużą bezwładność ogrzewania płaszczyznowego. Dzięki systemowi PWM siłowniki są odpowiednio wcześniej zamykane/otwierane, tak, aby niepotrzebnie nie przegrzewać pomieszczeń, lub ich nie wychładzać.

Regulatory VS30 i VS35 posiadają także funkcję ochrony zaworów, która wymusza ruch zaworów termostatycznych na rozdzielaczu nawet w okresie letnim, tak, aby zapewnić ich bezawaryjną pracę w sezonie grzewczym.

Zastosowanie systemu sterowników serii Expert NSB umożliwi sterowanie każdym pomieszczeniem indywidualnie. Indywidualne sterowania pętlami ogrzewania pozwala na oszczędności nawet do 35% w każdym sezonie grzewczym.

Dostępna jest także seria Expert HTR z natynkowymi regulatorami temperatury.

Serwis techniczny SALUS Controls

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje