Inteligentne sterowanie ciepłem

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Inteligentne sterowanie ciepłem

Obecnie za pomocą smartfona sterować możemy wieloma urządzeniami, z których korzystamy na co dzień. Mały telefon urósł do rangi wielkiego centrum sterowania naszym osobistym wszechświatem. Na liście funkcji, do których mamy dostęp za pośrednictwem Wi-Fi, znajduje się regulacja temperatury w naszych pomieszczeniach. To, jedno z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych w inteligentnych domach, znajduje się obecnie w zasięgu każdego właściciela mieszkania i domu.

aktualizacja: 2021-03-17 08:16:40

Inteligentny Termostat Netatmo

Inteligentny Termostat Netatmo umożliwia utworzenie harmonogramu zmiany temperatury w zależności od naszego stylu życia i indywidualnych potrzeb. Odpowiadając na kilka pytań, możemy ustawić inną temperaturę na czas, gdy rano wstajemy z łóżka, okres naszej nieobecności, czas powrotu do domu, czy noc. To rozwiązanie jest jednocześnie ekonomiczne, ekologiczne i wygodne.

Urządzenie pozwala na stałą kontrolę zużycia energii. Dedykowana mu aplikacja wyświetla dane o dotychczasowym zużyciu i w trybie ciągłym rejestruje temperaturę w domu i pracę kotła C.O.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Termostat Netatmo ma minimalistyczny i jednocześnie elegancki wygląd, zaprojektowany przez Philippe’a Starcka, światowej sławy designera zwanego niepokornym geniuszem. To autor między innymi kultowych już wyciskarki do soków Juicy Salif i krzesła Louis Ghost. Wygląd termostatu można dostosować do naszych gustów i wystroju wnętrza za pomocą jednej z czterech kolorowych nakładek samoprzylepnych dostępnych w zestawie.

Jeszcze większa oszczędność energii

Uzupełniając instalację o dodatkowe inteligentne głowice termostatyczne Netatmo lub dodatkowy inteligentny termostat, możemy sterować zdalnie wszystkimi grzejnikami w naszym domu bądź mieszkaniu. Dzięki temu każde z pomieszczeń będzie mogło mieć temperaturę dostosowaną do jego przeznaczenia i godzin, w których z niego korzystamy. Temperaturę regulować możemy ręcznie lub za pomocą panelu sterującego.

Poprzez możliwość wyboru jednej z czterech barw nakładki, dodatkowe inteligentne głowice termostatyczne Netatmo mogą kolorystycznie nawiązywać do termostatu lub się od niego różnić.

Inteligentnym Termostatem Netatmo steruje się smartfonem
Inteligentnym Termostatem Netatmo steruje się smartfonem 

Proste rozwiązania na miarę XXI w.

Użytkując Inteligentny Termostat Netatmo i dodatkowe głowice, za pomocą pulpitu zdalnego sterowania na własnym smartfonie możemy regulować temperaturę w każdym pomieszczeniu z osobna, z dowolnego miejsca na świecie. Bez względu na to, czy znajdujemy się w łóżku i planujemy za chwilę wziąć kąpiel w ciepłej łazience, czy wracamy z wakacji i chcemy, aby dom przywitał nas przyjemną temperaturą, wystarczy kilka ruchów palcem po ekranie telefonu lub głosowe wydanie komendy i uzyskujemy oczekiwany poziom ogrzania pomieszczeń.

Temperatura dostosowana jest do naszych upodobań, a inteligentna głowica termostatyczna analizuje środowisko zadanej przestrzeni w czasie rzeczywistym i reguluje ogrzewanie z uwzględnieniem aktualnego nasłonecznienia i wykorzystania pomieszczenia.

Inteligentny Termostat Netatmo
Inteligentny Termostat Netatmo

Co więcej, urządzenie to jest skonstruowane w taki sposób, by automatycznie wyłączyć ogrzewanie w przypadku otwartego okna, zapobiegając tym samym utracie energii i niwelując związane z ewentualną stratą koszty. Duże oszczędności niesie ze sobą również możliwość zmiany temperatury na niższą w przypadku naszej nieobecności w domu.

Firma powiązana:
LEGRAND POLSKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje