Remontujesz łazienkę? Nie zapomnij o ogrzewaniu podłogowym!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Remontujesz łazienkę? Nie zapomnij o ogrzewaniu podłogowym!

Remontując dostępną przestrzeń najczęściej napotykamy wiele ograniczeń. Nie mamy swobody projektowania i często okazuje się, że nie wszystko możemy urządzić tak jakbyśmy tego chcieli. Nie musimy jednak rezygnować z komfortu cieplnego - wystarczy wybrać odpowiedni produkt.

aktualizacja: 2022-10-27 08:29:56

Elektryczna mata grzewcza nVent RAYCHEM Quicknet idealnie nadaje się do remontów posadzek ceramicznych i z kamienia naturalnego:

1. Nie zajmuje miejsca

Dzięki niewielkiej grubości 3 mm mata może być układana w kleju do płytek więc nie podnosi poziomu podłogi.

2. Prosty, intuicyjny montaż

Samoprzylepna mata grzewcza jest łatwa w montażu - wystarczy ją rozwinąć i położyć na powierzchni, która ma być ogrzewana, a sama przylepi się do podłoża na tyle słabo, żeby można ją było zawsze skorygować oraz na tyle mocno, żeby się nie przesuwała w trakcie układania płytek.

Elektryczna mata grzewcza nVent RAYCHEM Quicknet
Elektryczna mata grzewcza nVent RAYCHEM Quicknet

Dzięki unikalnej, warstwowej konstrukcji samoprzylepnej maty nVent RAYCHEM QuickNet można bez trudu wyjąć przewód grzewczy w celu ominięcia przeszkody (pamiętając żeby go nie przecinać!) i użyć wyciętych fragmentów maty do umocowania przewodu grzejnego.

Warstwowa konstrukcja samoprzylepnej maty nVent RAYCHEM QuickNet
Warstwowa konstrukcja samoprzylepnej maty nVent RAYCHEM QuickNet

O czym jeszcze należy pamiętać?

Żeby w pełni cieszyć się komfortem ciepłej podłogi należy uwzględnić izolację podłoża. Jeśli nie mamy możliwości docieplenia podłogi zawsze wybieramy matę nVent RAYCHEM Quicknet o mocy 160 W/m². Taka mata szybciej nagrzeje się do wymaganej temperatury. Mat o mocy 90 W/m² używamy tylko do podłóg dobrze zaizolowanych.

Czy mata o większej mocy będzie droższa w eksploatacji?

Nie. Mata nVent RAYCHEM Quicknet o mocy 160 W/m² będzie się szybciej nagrzewać w związku z tym będzie pracować relatywnie krócej niż mata o mocy 90 W/m². Koszty eksploatacji będą takie same. Dlatego w większości przypadków polecamy maty o wyższej mocy grzewczej. Natomiast istotny wpływ ograniczający koszty zużycia energii systemu będzie miała izolacja, zapobiegająca utracie ciepła w dół podłogi.

Sterowanie, czyli pełna wygoda dla użytkownika

Niezależnie od rodzaju systemu ogrzewanie podłogowe musi przede wszystkim działać, kiedy jest potrzebne oraz nie działać kiedy nikogo nie ma w domu. Teoretycznie mamy stały harmonogram tygodnia, jednak nasze plany zmieniają się dynamicznie, a w sezonie wakacyjnym często podejmujemy spontaniczne decyzje które błyskawicznie zmieniają nasze plany i w konsekwencji czas spędzony w domu.

Potrzebujemy zmienić godziny pracy systemu gdy zamierzamy później wrócić do domu, albo wyłączyć gdy prognoza pogody zapowiada upały. Jeszcze ważniejsza jest kontrola systemu przez aplikację w przypadku domu letniskowego - aby zdalnie załączyć system tylko wtedy, gdy się tam wybieramy.

Termostat nVent RAYCHEM SENZ WIFI może być sterowany głosem
Termostat nVent RAYCHEM SENZ WIFI może być sterowany głosem

Teraz termostat nVent RAYCHEM SENZ WIFI może być sterowany głosem - jest kompatybilny z systemami inteligentnego domu Amazon Alexa® oraz Google Assistant®. Termostat posiada też opcję zdalnego sterowania systemem ogrzewania przez bezpłatną aplikację SENZ-WIFI na urządzenia mobilne.

Termostat posiada też opcję zdalnego sterowania systemem ogrzewania przez bezpłatną aplikację SENZ-WIFI na urządzenia mobilne
Termostat posiada też opcję zdalnego sterowania systemem ogrzewania przez bezpłatną aplikację SENZ-WIFI na urządzenia mobilne

Aplikacja SENZ WIFI może dynamicznie zarządzać temperaturą we wszystkich ogrzewanych pomieszczeniach optymalizując zużycie energii. Inteligentna aplikacja pozwala również obserwować statystyki pracy i wydajności systemu i w rezultacie kontrolować zużycie energii.


nVent Thermal Polska Sp. z o.o.
ul. Cybernetyki 19, 02-676 Warszawa
e-mail: salesPL@nvent.com
nVent.com/RAYCHEM

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania