Jakie korzyści dają urządzenia sterujące ogrzewaniem?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie korzyści dają urządzenia sterujące ogrzewaniem?

Za niższy koszt ogrzewania budynku w dużym stopniu odpowiada energooszczędny system sterowania instalacją grzewczą. Zapewnia on optymalne warunki termiczne, nie dopuszcza do przegrzania lub wychłodzenia wnętrza. Automatyka sterująca w każdym pomieszczeniu pozwala utrzymać temperaturę właściwą dla jego funkcji lub pory dnia - w mało uczęszczanym przedpokoju nie musi być tak ciepło, jak w łazience podczas kąpieli. Zróżnicowanie wysokości temperatury w wybranych godzinach, indywidualnie dla każdego pomieszczenia, pozwala zoptymalizować wydatki - zaoszczędzić pieniądze. Warto również pamiętać, że niekontrolowane cykle przegrzań i wychłodzeń nie sprzyjają stabilnemu funkcjonowaniu instalacji i zwiększają jej awaryjność.

aktualizacja: 2020-12-02 09:52:06

Sterowanie ogrzewaniem z SALUS Controls - co zyskujesz?

Sterowanie ogrzewaniem z SALUS Controls - co zyskujesz?

Produkty firmy SALUS Controls są przeznaczone do regulowania parametrów ogrzewania a. podłogowego, b. grzejnikowego, c. nadmuchowego, d. elektrycznego. Nowoczesne sterowniki ograniczają zbędną aktywność urządzenia grzewczego, utrzymując temperaturę zadaną. Dostarczają tyle ciepła, ile potrzeba, eliminując niekomfortowy i niesprzyjający środowisku efekt przesterowania. Można je instalować w nowych budynkach, jak również zaadoptować do obiektów już istniejących. Technologia marki nie ogranicza nabywcy do użycia przewodowych wersji urządzeń, z powodzeniem można korzystać z wygodnych systemów bezprzewodowych. Aby zapewnić dokładność sterowania, a tym samym zwiększyć wydajność systemu, należy stosować urządzenia dedykowane danemu typowi ogrzewania (właściwy algorytm sterujący).

Sterowanie domem z dowolnego miejsca na świecie

Automatyka budynkowa SALUS Controls jest dodatkowo wyposażona w serię Smart Home. Rozwiązanie to usprawnia nie tylko pracę ogrzewania, ale i innych sprzętów domowych. Dzięki odpowiednio zaprogramowanym regułom OneTouch, regulatory, smart plugi czy inteligentne przekaźniki mogą sterować oświetleniem oraz urządzeniami elektrycznymi typu ON/OFF. Dla przykładu, o ustalonej porze od wskazanych urządzeń zostanie odcięte zasilanie, co zmniejszy pobór energii. Wystarczy stworzyć regułę.

Bezpłatna aplikacja SALUS Smart Home umożliwia obsługę domu przez Internet.

Bezpłatna aplikacja SALUS Smart Home umożliwia obsługę domu przez Internet. Rejestruje też zużycie energii przez urządzenia sterowane za pomocą inteligentnych wtyczek, wskazując największe źródła jej pochłanialności. Pracujące w systemie czujniki dymu, zalania i otwarcia wysyłają powiadomienie o awarii. Dzięki temu system SALUS Smart Home sprawia, że Twój dom staje się inteligentny i funkcjonalny.

Podsumowując - jakie korzyści dają urządzenia sterujące ogrzewaniem?

  • optymalna temperatura (unikanie przegrzania i wyziębienia, temperatura dostosowana do funkcji pomieszczeń)
  • oszczędność paliwa grzewczego i pieniędzy (sterowanie temperaturą = sterowanie opłatami)
  • ochrona środowiska naturalnego
  • komfort i wygoda

Automatyka budynkowa SALUS Controls - elementy  

Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych:

https://salus-controls.pl/
https://salus-smarthome.pl/

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje