Oszczędzaj na ogrzewaniu z Zakotłowanymi

Oszczędzaj na ogrzewaniu z Zakotłowanymi

Celem budujących i modernizujących kotłownię jest instalacja energooszczędnego systemu grzewczego, który pozwoli zaoszczędzić na codziennych kosztach ogrzewania. Od początku sezonu grzewczego w osiągnięciu tego celu inwestorów wspierają Zakotłowani. Inwestorzy przystępujący do projektu mogą liczyć na pomoc techniczną ekspertów ogrzewnictwa międzynarodowej Grupy AFRISO, wsparcie w pozyskaniu dotacji, i co najważniejsze - zlecenie montażu profesjonalnemu i poleconemu instalatorowi.

W ciągu zaledwie kilku tygodni, odkąd wystartował projekt Zakotłowani, ze wsparcia i wiedzy ekspertów oraz usług Zakotłowanych instalatorów skorzystało w różnym zakresie już kilkuset inwestorów. W efekcie, w ramach projektu, powstały pierwsze, zarówno zbudowane od podstaw, jak i zmodernizowane, kotłownie.

Zakotłowani to, zainicjowany przez ekspertów ogrzewnictwa AFRSO, ogólnopolski projekt wspierający inwestorów w zaplanowaniu oraz wykonaniu efektywnego energetycznie systemu ogrzewania.

Dla właścicieli budynków modernizacja lub budowa instalacji centralnego ogrzewania, spełniającej warunek efektywności energetycznej, stanowi niemałe wyzwanie. Decyzję komplikują stale zmieniające się trendy związane z popularnością poszczególnych źródeł ciepła. Niepewne prognozy dotyczące cen różnych paliw opałowych jak np.: prąd, gaz, węgiel czy pellet, także nie ułatwiają podjęcia decyzji. W tej trudnej sytuacji wsparciem jest znalezienie poleconego instalatora, który poza przyjęciem zlecenia doradzi w wyborze źródła ciepła i w podjęciu innych istotnych decyzji.

Źródło ciepła to nie wszystko

Szczególnie w przypadku modernizacji kotłowni i wymiany źródła ciepła wskazana może być rozbudowa instalacji o dodatkowe elementy np. armaturę zabezpieczającą lub wspomagającą efektywną, ale także bezawaryjną pracę instalacji c.o. jak np.: zawory bezpieczeństwa, zawory antyzamrożeniowe, pompy obiegowe, odpowietrzniki, czy termostaty. Wielu przypadkach konieczna może być także wymiana starych grzejników, rurek czy zbiornika cieplej wody użytkowej na nowe, o lepszych parametrach. Instalator może ponadto zasugerować montaż zbiornika buforowego. W sytuacji rosnących kosztów paliw grzewczych instalacja systemu sterowania temperaturą, który z jednej strony zapewni komfort cieplny, a z drugiej pozwoli na bieżąco optymalizować koszty zużycie energii, może się szybko zwrócić. Właściciele budynków przy szacowaniu kosztów inwestycji chcą wiedzieć, które z wspomnianych elementów są niezbędne, a z których można ewentualnie zrezygnować. W przypadku braku projektu instalacji nieocenionym wsparciem jest instalator, któremu możemy zaufać.

Baza Zakotłowanych instalatorów

Organizatorzy projektu Zakotłowani wspierają nieodpłatnie inwestorów chcących zlecić montaż lub modernizację kotłowni w wyszukaniu profesjonalnego i zweryfikowanego fachowca. Na potrzeby realizacji projektu powstała m.in. ogólnopolska baza profesjonalnych i godnych polecenia instalatorów systemów grzewczych działających w niemal wszystkich zakątkach kraju. Liczba zgłoszonych do projektu firm przekroczyła już pół tysiąca i stale rośnie. Zrekrutowani do projektu fachowcy muszą cieszyć się dobrymi opiniami klientów, odbywać regularne szkolenia branżowe, a także zadeklarować dyspozycyjność w przypadku przyjęcia przekazanego przez koordynatorów zlecenia. Dla koordynatorów projektu Zakotłowani, odpowiedzialnych za weryfikacje zgłoszeń, znaczenie ma profesjonalizm, oznaczający zarówno wysoki standard montażu, jak i obsługi klienta.

Wsparcie techniczne ekspertów oraz wiedza

Poza przekazaniem namiarów na zweryfikowaną firmę instalacyjną i dalszą koordynację realizacji zlecenia inwestorzy zgłaszający się do projektu Zakotłowani mogą liczyć na pomoc ekspertów w inwentaryzacji, zaplanowaniu i doborze elementów instalacji. W razie potrzeby na miejscu montażu, zarówno instalator, jak i inwestor, mogą zwrócić się o dodatkową pomoc do doświadczonych fachowców Mobilnego Wsparcia Technicznego AFRISO. O tym, czy inwestycja przyniesie oczekiwane korzyści, decyduje sposób jej wykonania. Z tego powodu szczególne znaczenie ma wsparcie ekspertów nad całym procesem budowy czy modernizacji kotłowni.

Zakotłowani instalatorzy

Wsparcie w pozyskaniu dofinansowania

Istotną kwestią, szczególnie dla modernizujących, jest wskazanie możliwości dofinansowania np. wymiany źródła ciepła i dalsza pomoc w opracowaniu wniosku o dotację. W odpowiedzi na tę potrzebę, organizator projektu Zakotłowani zapewnił inwestorom kompleksową obsługę wniosków o dotację za pośrednictwem partnera projektu tj. firmy MC ENERGY GROUP SP. Z O.O. Inwestorzy korzystający z usług Zakotłowanych instalatorów, na podstawie otrzymanego kodu rabatowego, są uprawnieni do skorzystania z 20 proc. rabatu na przygotowanie wniosku o dotację. Konsultanci współpracującej firmy, na podstawie zebranych informacji o zakresie planowanych prac (np. wymiana źródła ciepła, modernizacja instalacji c.o., kompleksowa termomodernizacja), przygotowują w imieniu inwestora wniosek, dzięki czemu wnioskodawca zaoszczędzi cenny czas i w większości przypadków nie musi w ogóle wychodzić z domu. 

Baza wiedzy, cykl filmów i Zakotłowany poradnik

Eksperci AFRISO od dekady tworzą także poświęcony w całości systemom grzewczym jeden z największych poradnikowych kanałów branżowych na YouTube, prowadzą szkolenia i uczą jak tworzyć najbardziej ekonomiczne oraz ekologiczne instalacje c.o. Z tych doświadczeń powstał cykl filmów poradnikowych dla budujących "Buduj z AFRISO" i modernizujących kotłownię "Modernizuj z AFRISO". Inwestorzy, którym zależy na przemyślanej budowie, czy modernizacji systemu grzewczego, skorzystają z praktycznych wskazówek publikowanych w ramach Zakotłowanego poradnika. Zakotłowani to również docelowo portal z wiedzą na temat energooszczędnych systemów grzewczych. 

Więcej informacji o Zakotłowani na stronie zakotlowani.pl


Organizatorem projektu jest AFRISO sp. z o. o.

Szałsza, ul. Kościelna 7, 42-677 Czekanów,

www.afriso.pl

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz