Dlaczego warto zainwestować w dach solarny 2w1?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Dlaczego warto zainwestować w dach solarny 2w1?

Czy budowa samowystarczalnego energetycznie domu zawsze musi być sztuką kompromisu? Wyborem między funkcjonalnością a designem, ekologicznym a komfortowym stylem życia? Niekoniecznie! Dziś możemy już korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które są odpowiedzią na tego typu wahania. To właśnie zapewnia SunRoof - dzięki najbardziej wydajnym, opartym na szwedzkiej technologii dachom solarnym 2w1.

aktualizacja: 2021-08-16 08:17:35

Coraz więcej ludzi świadomie wybiera życie ekologiczne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dbałość o środowisko naturalne jest gwarantem bezpiecznej przyszłości dla całej ludzkości - również, a może przede wszystkim - na poziomie lokalnym. Właśnie dlatego nowe domy, które stawiamy nawiązują do popularnych na zachodzie trendów domów samowystarczalnych energetycznie, wykorzystujących odnawialne źródła energii. To przede wszystkim ogromna oszczędność dla inwestora oraz brak negatywnego wpływu na klimat.

Korzystanie z energii słonecznej zyskało na popularności głównie za sprawą tradycyjnych paneli fotowoltaicznych montowanych na dachach domów. Jednak wciąż wiele osób planujących budowę domu nie decyduje się na ich instalację lub odkłada ją w czasie ze względów estetycznych. Twierdzą, że takie rozwiązania nie komponują się stylistycznie z projektem architektonicznym, przez co wymarzony budynek traci na atrakcyjności wizualnej. Dodatkowo skutkuje to utratą gwarancji od wykonawcy dachu z uwagi na ingerencję osób trzecich w jego poszycie.

Przyszłość budownictwa to fotowoltaika zintegrowana z architekturą domu - zdecydowanie bardziej wytrzymała, ekologiczna i jednocześnie zapewniająca doskonały design. Przykładem są dachy solarne 2w1 i fotowoltaiczne fasady, które oferuje marka SunRoof, pionier w tej dziedzinie na skalę światową.

Kolorowy dach SunRoof
Kolorowy dach SunRoof

Dach solarny 2w1 - na czym polega innowacja? 

SunRoof 2w1 to dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi. Spełnia wszystkie funkcje tradycyjnego dachu - chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i jednocześnie wytwarza energię elektryczną. Innowacja polega na tym, że zewnętrzna warstwa dachu zbudowana jest z monokrystalicznych modułów typu glass-glass, które przekształcają promienie słoneczne w energię elektryczną. Cechuje je najwyższa efektywność (dzięki wykorzystaniu przedniej i tylnej strony modułu można zwiększyć uzyski energii). Mają też dłuższą żywotność w porównaniu z innymi, alternatywnymi opcjami dostępnymi na rynku.

To właśnie wytrzymałość i wydajność stosowanych rozwiązań decydują o opłacalności inwestycji w energię słoneczną. Wykorzystywane przez SunRoof moduły o efektywności 20% mają gwarancję min. 90% pierwotnej mocy po 30 latach. Tym samym można spodziewać się, że dach solarny sfinansuje większość inwestycji w dom.

Ekologiczny dom z dachem SunRoof
Ekologiczny dom z dachem SunRoof

Unikalny design - dlaczego z SunRoof nie musimy iść na kompromis?

SunRoof to rozwiązanie 2w1 - zastępuje tradycyjny dach i produkuje prąd ze słońca bez dodatkowych instalacji. Nie widać na nim odstających paneli PV, które skutecznie burzą wizję domu marzeń.

Doskonały wygląd dachu solarnego to zasługa bezramkowych modułów glass-glass. Wyglądają jak elegancka, nowoczesna dachówka. Dodatkowo pokryte są nanostrukturą, która gwarantuje czystość dachu oraz zapewnia swobodne zsuwanie się śniegu z jego powierzchni. Stylowa i nowoczesna konstrukcja doskonale integruje się z materiałami o różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu łatwo komponuje się z różnymi projektami architektonicznymi, zapewniając minimalistyczny szwedzki design.

Solarny carport i dach 2w1 od SunRoof
Solarny carport i dach 2w1 od SunRoof

Co sprawia, że dachy SunRoof są tak trwałe i bezpieczne?

Wielu inwestorów może zastanawiać się, czy dach solarny poradzi sobie ze wszystkimi czynnikami atmosferycznymi, które są stale obecne w naszym życiu. Czy może konkurować w tym zakresie z klasycznym dachem, a grad nie uszkodzi szklanych modułów? Jak się okazuje, można połączyć nowoczesność i elegancki design z trwałością i bezpieczeństwem.

Technologia SunRoof pochodzi ze Szwecji. Wysoką jakość dachów solarnych 2w1 osiągnięto dzięki wieloletnim, specjalistycznym testom i badaniom. Szczelność konstrukcji i wytrzymałość zostały potwierdzone certyfikatem szwedzkiego Instytutu RISE. Dach 2w1 zapewnia właściwą termoregulację obiektu i kompletną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa i bezawaryjnego działania we wszystkich naszych instalacjach montujemy optymalizatory mocy.

Dodatkowo, wykorzystanie skandynawskiego drewna montażowego, czterostronnie struganego i suszonego komorowo zapewnia doskonałą wentylację systemu i bezpieczeństwo konstrukcji. Taki dach ma najniższy ślad węglowy w porównaniu z innymi, dostępnymi rozwiązaniami, co przybliża nas do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Dach SunRoof pokrywa całkowite zapotrzebowanie domu na prąd
Dach SunRoof pokrywa całkowite zapotrzebowanie domu na prąd

Ile trwa montaż dachu solarnego?

Warto zaznaczyć, że najbardziej innowacyjny w technologii SunRoof jest właśnie sposób montażu - stosuje się jeden produkt, który łączy funkcję dachówki i systemu fotowoltaicznego. Z tego powodu do budowy dachu 2w1 potrzeba znacznie mniej materiałów niż w przypadku tradycyjnego poszycia dachowego z zainstalowanymi na nim panelami PV. Zbudowana z całkowicie biodegradowalnych materiałów podkonstrukcja montażowa jest lekka i łatwa w montażu, co maksymalnie skraca czas wykonania dachu SunRoof. W domu z prostym dachem montaż może trwać nawet od 3 do 5 dni.

Dom z dachem SunRoof w Tarnowskich Górach
Dom z dachem SunRoof w Tarnowskich Górach

Ile energii wytwarza dach solarny?

Dach solarny o powierzchni 120 mkw. i mocy 20 kWp jest w stanie wyprodukować ok. 19 200 kWh energii elektrycznej rocznie. Oznacza to średnie roczne oszczędności na rachunkach za prąd na poziomie 12 000 zł i niższą emisję CO2 o 14 600 kg/rok.

Decyzję o wyborze dachu solarnego podejmujemy już na etapie projektowania domu. Tym samym od razu domykamy zarówno temat dachu, jaki i rozwiązujemy kwestię darmowego prądu. To też najlepszy moment, aby przyszłościowo zaplanować korzystanie z energii elektrycznej, maksymalizując jej zużycie i jednocześnie skracając okres zwrotu inwestycji do 5-7 lat.

SunRoof produkuje wystarczająco dużo prądu - a nawet więcej - do ogrzewania domu, zasilania urządzeń elektrycznych, rozwiązań typu smart home, ładowania samochodu elektrycznego czy hybrydowego. Darmowe korzystanie z urządzeń takich jak maty grzewcze, grzejniki i pompy ciepła ma kolosalny wpływ na komfort naszego życia i całej rodziny. Jest też ważnym krokiem do inteligentnego i funkcjonalnego zarządzania energią w domu. Otwiera to przestrzeń do stworzenia energetycznego marketplace, nad którym pracuje firma. Taka platforma pozwoli na sprzedaż nadwyżek energii, co dla klientów SunRoof będzie oznaczać szansę na dodatkowe zyski. 

Domy samowystarczalne energetycznie cieszą się zainteresowaniem zarówno entuzjastów nowoczesnych technologii, jak i zwolenników zrównoważonych rozwiązań, którzy swoimi wyborami chcą wpływać na losy przyszłych pokoleń. W SunRoof udowadniamy, że wytwarzanie energii w sposób ekologiczny nie oznacza rezygnacji z komfortu ani dobrego designu.

Dodaj komentarz

time image
time image
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA