Jak najefektywniej wykorzystać możliwości falowników hybrydowych?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak najefektywniej wykorzystać możliwości falowników hybrydowych?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się rosnącą popularnością. W ich ramach korzystnym rozwiązaniem są falowniki hybrydowe. To wszechstronne i uniwersalne urządzenia, które łączą zalety inwerterów typu on-grid oraz off-grid, pozwalających na kierowanie nadwyżek energii, odpowiednio, do akumulatora bądź do sieci elektrycznej. Falowniki hybrydowe mogą działać bez baterii, dlatego nie ma przeszkód, aby zakupić ją już po montażu instalacji i rozłożyć inwestycję w czasie.

aktualizacja: 2023-06-22 08:30:54

Energetyczna niezależność

Falowniki hybrydowe to kompaktowe i ekonomiczne urządzenia, które pozwolą maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje instalacja fotowoltaiczna. Na przykład inwertery marki Solplanet z serii ASW H-T1, które są idealnym wyborem dla gospodarstw domowych oraz małych firm, mają zaledwie 53 cm szerokości oraz 56 cm wysokości. Dzięki temu nie zajmują dużo miejsca i można je łatwo ulokować w wybranym pomieszczeniu.

Falowniki Solplanet pozwalają na swobodny wybór trybu pracy - nadwyżki energii mogą być magazynowane w bankach energii bądź w sieci elektrycznej i w razie potrzeby pobierane z jednego z tych źródeł. Można zdecydować, czy energia będzie kierowana najpierw do odbiorników (tryb zużycia na potrzeby własne), czy do banku energii (tryb mocy rezerwowej), a także włączyć własne, niestandardowe ustawienia (w takim trybie określa się, kiedy i z jaką mocą akumulator może być ładowany lub kiedy i z jaką mocą ma być rozładowywany).

Tryb pracy poza siecią
Tryb pracy poza siecią

Zarządzanie energią według własnych potrzeb

Co to oznacza w praktyce? Że falowniki hybrydowe Solplanet pozwalają dowolnie, według własnych potrzeb, zarządzać energią. Dzięki pracy zarówno w trybie on-grid, jak i off-grid powstają nadwyżki energii, które przydadzą się na przykład podczas przerwy w dostawie prądu, czyli tzw. blackout’u. Inwertery pracujące w tandemie z bankiem energii zapewnią awaryjne zasilanie w każdej sytuacji, a dwa trójfazowe wyjścia EPS pozwolą podłączyć różne sprzęty używane na co dzień w domu czy firmie, których praca nie powinna być zakłócana zanikiem zasilania, w tym oświetlenie, lodówkę, telewizor albo alarm. Daje to spokój i bezpieczeństwo oraz niezależność energetyczną - nie trzeba martwić się o brak zasilania, gdy na przykład trzeba wykonać pilne zadanie.

Hybrydowa instalacja PV wykonana w Wałbrzychu przez firmę Red Men Consulting
Hybrydowa instalacja PV wykonana w Wałbrzychu przez firmę Red Men Consulting

Falowniki Solplanet z serii ASW H-T1 pozwalają na inteligentne zarządzanie energią wyprodukowaną w instalacji fotowoltaicznej. Nadwyżki mogą być wykorzystywane w nocy, co poprawia bilans energetyczny budynku. Dzięki modułowi Wi-Fi z inwerterem można łączyć się poprzez Internet, co umożliwia jego zdalną obsługę za pomocą aplikacji na smartfona.

Estetyka i użyteczność w jednym

Falowniki hybrydowe Solplanet serii ASW H-T1 są doceniane nie tylko za funkcjonalność, ale również atrakcyjny design. Dowodem na to jest nagroda Red Dot, przyznana im za wysokiej jakości wzornictwo. Inwerter hybrydowy Solplanet to synonim wysokiej jakości oraz estetyki.

Mariusz Jackiewicz
Mariusz Jackiewicz
Regional Technical Engineer Solplanet
www.solplanet.net/pl
Firma powiązana:
Solplanet

Zdaniem naszych Czytelników

14 Dec 2022, 20:12

1 godzinę temu, Gość Mag napisał: A te akumulatory do magazynu, to nieopłacalny temat więc po co w to wchodzić. Szukają baranów żeby wydoić z kasy. Większość tematów z życia jest nieopłacalna, od pokemonów począwszy, przez picie piwa i podrywania ...

Gość Mag

14 Dec 2022, 18:53

A te akumulatory do magazynu, to nieopłacalny temat więc po co w to wchodzić. Szukają baranów żeby wydoić z kasy.

Gość Paweł

14 Dec 2022, 13:14

Czysta reklama🥴🥴🥴

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań