Jakie są zalety zastosowania zewnętrznych czujek w systemie alarmowym domu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety zastosowania zewnętrznych czujek w systemie alarmowym domu?

Zadaniem czujek zewnętrznych jest wykrycie i odstraszenie potencjalnego intruza na wczesnym etapie jego aktywności - zanim dostanie się do domu, ukradnie bądź zniszczy mienie pozostawione na posesji: samochód, motocykl, meble ogrodowe czy narzędzia. Zastosowanie czujek zewnętrznych zabezpieczy nas również przed uszkodzeniem okien i drzwi, często bardzo kosztownych. Praktyka pokazuje, że typowe włamanie do domu trwa kilka minut - krócej niż reakcja patrolu firmy monitorującej, a okna, balkony i tarasy są najczęściej wybieraną przez włamywaczy drogą wejścia do domu.

Prawidłowo zaprojektowany i wykonany zewnętrzny system alarmowy odstraszy intruza, pozwoli na uniknięcie strat, a przede wszystkim zagwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa. Dopasowanie urządzenia do wymogów aplikacji, prawidłowy montaż i konserwacja ochronią nas przed kosztownymi "fałszywymi alarmami".

Planując zewnętrzny system alarmowy warto skorzystać z oferty firmy specjalizującej się w produkcji detektorów zewnętrznych. Będziemy mieli pewność, że otrzymamy produkt zaawansowany technologicznie wyposażony w układ elektroniczny analizujący otoczenie i gwarantujący odporność na czynniki środowiskowe. Paradoksalnie, dobre czujki zewnętrzne oferowane są przez firmy, które nie produkują kompletnych systemów, a można je podłączyć do każdej typowej centrali alarmowej dowolnego producenta.

Charakterystyka detekcji szerokokątnych detektorów mieści się w przedziale od 85 do nawet 180°, a zasięg działania do kilkunastu metrów. Takie parametry tworzą rozległy obszar. Intruz, nawet jeżeli zauważy czujkę i wie jak ona działa, będzie miał problem z pokonaniem chronionego odcinka bez wywołania alarmu. Warto pamiętać, że w czujkach zewnętrznych istnieje możliwość wyklejenia obszaru działania tak, aby ograniczyć fałszywe alarmy pochodzące od roślinności czy obiektów znajdujących się poza ogrodzeniem.

Czujki zewnętrzne możemy zamontować także wtedy, gdy nie mamy odpowiedniego okablowania. Dostępny jest szeroki wybór urządzeń wykorzystujących zasilanie bateryjne i bezprzewodową transmisję sygnałów. Profesjonalne baterie litowe zapewniają długotrwałą i stabilną pracę w warunkach zewnętrznych.

Jacek Wójcik
Customer Care Director OPTEX Security

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość myśliciel

29 Sie 2021, 20:08

Właśnie poprawiałem, regulowałem zewnętrzne czujki u zaprzyjaźnionych sąsiadów, którzy nie mieszkają na miejscu mając stan surowy (i barak socjalny dla wykonawców, którzy trzymają tam narzędzia). Dlatego 80% to czujki zewnętrzne, pilnujące budowy, już przeszklonej fasady ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje