Powłoki niskoemisyjne z SAINT-GOBAIN GLASS

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2010-09-01 12:08:51
Powłoki niskoemisyjne z SAINT-GOBAIN GLASS
Dwie nowe powłoki niskoemisyjne – SGG PLANITHERM LUX i SGG PLANITHERM MAX  z oferty firmy SGG SAINT-GOBAIN GLASS, to kluczowy składnik przeszkleń, które można określić jako idealne. Idealne, ponieważ oferują najlepszy bilans energetyczny, jaki do tej pory udało się osiągnąć na rynku.

Ograniczanie strat ciepła przez powloki niskoemisyjneRosnące ceny energii i zmiany klimatyczne wymuszają coraz większe oszczędności energii i redukcję emisji CO2 do atmosfery. Z perspektywy nowo powstających budynków czynniki te można uzyskiwać na różne sposoby – dobrym ociepleniem, efektywnym ogrzewaniem itp.

Warto też wiedzieć, że jednym z kluczowych elementów, od których zależy dobra izolacja cieplna budynku są okna. Przeszklenia zajmują istotną część bryły budynku generując duże straty energii, stąd też nowoczesne okna z dwukomorowymi szybami ze szkła niskoemisyjnego mogą tę sytuację znacznie poprawić.

Czynnikiem, który poszerza świadomość klientów w tym zakresie są też regulacje prawne. Już w połowie 2011 roku wszyscy europejscy producenci wyrobów wywierających znaczący, bezpośredni lub pośredni wpływ na zużycie energii (a więc także okien), zgodnie z Dyrektywą UE 2010/30 będą zobowiązani do etykietowania swoich produktów klasą energetyczną.

Wzorem sprzętu AGD, szkło oznakowane zostanie symbolem literowym od A do G,  i kolorem od ciemnozielonego do czerwonego, które to znaki będą informowały użytkownika o progu oszczędności energii i kosztów. (Klasa A i kolor ciemnozielony wskazują produkty najbardziej efektywne).

Wychodząc naprzeciw potrzebom oszczędności energii, firma Saint-Gobain Glass opracowała szkło z nowoczesnymi powłokami niskoemisyjnymi, przeznaczone do wykorzystania w pomieszczeniach mieszkalnych. Cienka, przezroczysta powłoka skutecznie odbija długofalowe promieniowanie cieplne z powrotem do wnętrza pomieszczenia, a jednocześnie do maksimum zwiększa przepuszczalność światła naturalnego i krótkofalowego promieniowania słonecznego.

Zastosowanie takiego szkła daje użytkownikowi szereg korzyści: pozwala zaprojektować większe okna i tym samym zapewnić maksimum światła dziennego i komfortu, a przy tym uzyskać maksymalne oszczędności energii.

Nowe powłoki nakładane są na szkło podczas procesu produkcyjnego w urządzeniu magnetronowym, w warunkach próżni, podczas napylania katodowego. Bazą dla powłoki SGG PLANITHERM LUX jest szkło SGG PLANILUX, natomiast dla powłoki SGG PLANITHERM MAX – ekstra białe szkło SGG DIAMANT.

Parametry techniczne szyb zespolonych z wykorzystaniem obu powłok są następujące:

  • dwukomorowa szyba zespolona wykonana ze szkła SGG PLANILUX, z powłokami niskoemisyjnymi SGG PLANITHERM LUX oraz dwiema wypełnionymi argonem przestrzeniami międzyszybowymi o grubości 14 mm uzyskuje: współczynnik przenikania ciepła Ug = 0,7 W/m2K, zyski z energii (Solar Factor g) na poziomie 62%, przepuszczalność światła (TL) = 73 %
  • dwukomorowa szyba zespolona wykonana ze szkła SGG DIAMANT, z powłokami SGG PLANITHERM MAX , wypełniona argonem, z przestrzeniami międzyszybowymi o grubości 12 mm: Ug = 0,7 W/m2K, Solar Factor g = 60%, TL = 74 %.

{mosloadmodule mod_firmy}

Zdaniem naszych Czytelników

time image

03 Lis 2014, 20:47

Cytat W tej sytuacji muszę zejść do Waszego poziomu.Dykta w oknach, snopek w drzwiach, a w środku głąb. Czyżby?Przytaczanie artykułu z 2010 roku jako wyznacznika postępu w dziedzinie izolacji to... "postęp" z przed czterech ...

time image

03 Lis 2014, 20:24

A czytałeś uważnie ?Pytał kiedy się zwróci - dostał odpowiedź.I dla wszelkich innych łaskawców przypominam: Cytat Nigdy - co wcale nie znaczy, że nie są lepsze od 2 szybowych. FINITO

time image

Gość GZR

03 Lis 2014, 20:11

Po co w ogóle izolować?W tej sytuacji muszę zejść do Waszego poziomu.Dykta w oknach, snopek w drzwiach, a w środku głąb.

time image

03 Lis 2014, 18:55

Cytat Proponuję trochę dystansu, postęp idzie trochę szybciej niż WAM się wydaje. Tu polecam:http://www.swiat-szkla.pl/kontakt/952-para...ch-czesc-2.htmlWarto się zreflektować nad własnymi przekonaniami. Postęp powiadasz ...

time image

03 Lis 2014, 17:46

Cytat Proponuję trochę dystansu, postęp idzie trochę szybciej niż WAM się wydaje. Tu polecam:http://www.e-izolacje.pl/a/4314,okna-a-wsp...enikania-cieplahttp://www.swiat-szkla.pl/kontakt/952-para...ch-czesc-2.htmlWarto się zreflektować ...

time image

Gość G.Z.R.

03 Lis 2014, 17:40

Proponuję trochę dystansu, postęp idzie trochę szybciej niż WAM się wydaje. Tu polecam:http://www.e-izolacje.pl/a/4314,okna-a-wspolczynnik-przenikania-cieplahttp://www.swiat-szkla.pl/kontakt/952-parametry-techniczne-nowoczesnych-przegrod-szklanych-czesc-2.htmlWarto się zreflektować ...

time image

03 Lis 2014, 14:58

Ależ Ci się zwraca - przez usta.

time image

Gość J.K.

03 Lis 2014, 14:43

Głupcy szklane domy budują a głupki je kupują, dajcie spokój z tymi poradamiSame żeśta najmadrzejsze wszystkie rozumy pozjadali a słoma wam z butów wyłazi.

time image

03 Lis 2014, 14:26

Cytat Doradcy z bożej łaski u was na wsi to może okna dechami lub dyktą zabite ale w duzych miastach to i ściany ze szkła budują. Ale nie pytają kiedy to się im zwróci .

time image

Gość J.K.

03 Lis 2014, 14:08

Doradcy z bożej łaski u was na wsi to może okna dechami lub dyktą zabite ale w duzych miastach to i ściany ze szkła budują.

time image

02 Lis 2014, 18:29

Diamenty są bardzo drogie

time image

Gość J.K.

02 Lis 2014, 16:15

Teraz to już zgłupieliśmy, większość chwali atu okazuje się kicha.Nie mogłem znależć tych okien o których pisaleśa co sądzisz otych oknach diamentach czy jakoś tam.

time image

02 Lis 2014, 14:10

W stosunku do wstawionej w to miejsce dykty - nigdy.W stosunku do wstawionej w to miejsce pojedynczej szyby - nigdy.W stosunku do wstawionego w to miejsce panelu szybowego Okagel - już na starcie.

time image

02 Lis 2014, 13:52

Nigdy - co wcale nie znaczy, że nie są lepsze od 2 szybowych.

time image

Gość J.K.

02 Lis 2014, 13:45

Mam pytanie do ekspertów, po jakim czasie zwróci mi się zakup okien Weluks 60 x 120 trzyszybowego. mam ich 5 sztuk oferują po 1600zl za każde.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny