Domy pokazowe z drewna, w których można nocować!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Domy pokazowe z drewna, w których można nocować!

Firma Wakodomy, specjalizująca się w budowie domów z drewna, zaprojektowała i wykonała kilka urokliwych budynków pokazowych w dwóch nadmorskich lokalizacjach. Są one idealnym miejscem do spędzenia spokojnego urlopu czy długiego weekendu, bowiem nie tylko sprzyjają relaksowi, ale także zapewniają gościom maksimum wygody.

aktualizacja: 2021-03-15 12:48:33

Saunowisko w Krągu nieopodal Koszalina usytuowane jest w otoczeniu pięknej przyrody. Dookoła rozpościerają się lasy, w pobliżu jest także pięć pomorskich jezior. Do najbliższego z nich Nidna, w którym można popływać, wykąpać się czy powędkować, jest niecałe 90 m. Zaledwie około 30 km (pół godziny drogi) od kompleksu rozpościera się wybrzeże Morza Bałtyckiego. Niedaleko jest stąd do Darłówka, ale także bardziej kameralnych Łazów, Dąbek czy Darłowa.

W skład położonego wśród drzew siedliska wchodzą trzy urokliwe drewniane domy, trzy wyjątkowe sauny oraz dwie gorące beczki kąpielowe. Z kompleksu może korzystać jednocześnie nawet do 15 osób, świetnie nadaje się on więc na pobyt w gronie rodziny czy znajomych. Stojące obok siebie niewielkie domy:

  • Niebieski (zmieści się w nim do 4 osób);
  • Żółty (pomieści do 5 osób) mają do dyspozycji wspólną saunę suchą i beczkę kąpielową.
  • Znajdujący się w odległości kilkunastu metrów od nich dom Krąg (w komfortowych warunkach może mieszkać w nim do 6 osób) ma przestronny taras, własną saunę fińską oraz beczkę kąpielową.

Ale to nie wszystko - opalana piecem na drewno sauna wybudowana została również na jeziorze, do którego w minutę dochodzi się gruntową drogą.

Dom z bali Krąg i ośmiokątna zewnętrzna sauna
Dom z bali Krąg i ośmiokątna zewnętrzna sauna

Do dyspozycji gości jest tam pomost, kąpielisko, a także łódka i kajak. Samo miejsce jest pięknie położone i sprzyja wypoczynkowi na łonie natury. Obok znajdują się liczne ścieżki rowerowe, szlaki piesze, stadniny koni. Można pójść na grzyby, zorganizować spływ kajakowy czy zwiedzić położony w pobliżu XV-wieczny zamek rycerski.

Salon w domu drewnianym Krąg
Salon w domu drewnianym Krąg
Dzięki ociepleniu ścian i ogrzewaniu obiekt jest całoroczny
Dzięki ociepleniu ścian i ogrzewaniu obiekt jest całoroczny

Trzy spojrzenia na konstrukcje z drewna

Każdy z domów tworzących saunowisko ma nieco inną konstrukcję i przeznaczenie. Najmniejszy Niebieski został wybudowany z bali bez izolacji termicznej, połączonych na podwójne pióro-wpust. Wzniesiono go na betonowej płycie samonośnej, która podczas upałów zapewnia w środku chłód i stabilizuje temperaturę. Jest to domek typowo letni, w którym salon połączono z aneksem kuchennym i niewielką antresolą. Mimo to, dzięki zamontowanemu piecykowi na drewno i grzejnikom elektrycznym, można korzystać z niego także w chłodniejsze dni.

Uroczy domek Niebieski w środku

Dom Żółty został wzniesiony z okrąglaków o średnicy 30 cm, między którymi zamontowano lnianą uszczelkę. Od wewnątrz bale wykończono masą woodchink, która nie tylko ma duże walory estetyczne, ale także dodatkowo uszczelnia budynek przed chłodem i wiatrem. Dom również ma antresolę, a jego powierzchnia w podstawie wynosi 35 m2. Aby go postawić nie potrzeba więc pełnego projektu budowlanego, a wystarczy jedynie zgłoszenie.

Największy w saunowisku dom Krąg został zbudowany z bali prostokątnych z pełną izolacją termiczną o grubości 150 mm, w związku z czym jest bardzo ciepły. Od wewnątrz wykończono go płytami gipsowymi, co - wraz z zastosowaniem części ścianek działowych w technologii szkieletowej - nadaje mu nowoczesności. Do rustykalnego charakteru budynku nawiązują natomiast okrągłe bale wmontowane w konstrukcję dachu.

Dom Niebieski, Żółty i stojąca między nimi sauna solna i beczka kąpielowa

Dom obok jeziora z leczniczą wodą

Saunowisko w Kępie położone jest raptem 50 kilometrów na zachód od saunowiska w Krągu. Znajduje się w odległości 10 kilometrów od Koszalina i usytuowane jest pośród drzew w niewielkiej wsi Chłopska Kępa. Do borowinowego jeziora Czarnego z leczniczą wodą jest stąd około kilometra, zaś do Morza Bałtyckiego - 23 km. To ogrodzone, otoczone lasem siedlisko jest nieco większe. W skład kompleksu wchodzi duży, drewniany Ptasi Dom, w którym pomieści się do 8 osób. Obok niego znajduje się sauna (Bania Ruska) oraz duża gorąca beczka kąpielowa. Okolica słynie m.in. z Bursztynowego Pałacu - położonego nad jeziorem zabytkowego kompleksu.

Wnętrza pełnego skrzydlatych akcentów Ptasiego Domu
Wnętrza pełnego skrzydlatych akcentów Ptasiego Domu

Wnętrze Ptasiego Domu jest przestronne i ciepłe. Jest tam dużo bibelotów i dodatków, tworzących niepowtarzalny klimat tego miejsca, a także sprzyjających wyciszeniu i relaksowi. Budynek ma powierzchnię ponad 180 m² i został zbudowany z drewnianych, świerkowych bali. Bale są łączone na potrójne pióro-wpust, a między elementami znajdują się uszczelki rozprężne. Dzięki temu budynek jest szczelny i ciepły.

Z czasem na drewnianych, litych elementach pojawiają się naturalne, niewielkie pęknięcia, które nadają całej konstrukcji dodatkowego uroku. Aby ich uniknąć można zastąpić tradycyjne bale elementami klejonymi.

W środku Ptasiego Domu zastosowano ścianki działowe wykonane w technologii szkieletowej, co stwarza praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Z kolei odkryta konstrukcja dachu sprawia, że można podziwiać jej elementy bez poczucia, że są one przytłaczające. Izolację termiczną dachu stanowią płyty poliuretanowe firmy Bauder, które podobnie jak w domu Krąg znajdują się od zewnątrz.

Zrobią dom lub saunę dla każdego

Budując i udostępniając gościom pokazowe, urokliwe saunowiska, firma Wakodomy chciała pokazać szerokie spektrum swoich możliwości konstrukcyjnych i aranżacyjnych. Wakodomy buduje zarówno domy całoroczne z bali okrągłych i prostokątnych, jak i sezonowe domki letniskowe, altany ogrodowe, obiekty małej architektury czy sauny. Realizuje projekty katalogowe, ale też nie wzbrania się przed wykonywaniem indywidualnych koncepcji swoich klientów.

Domek saunowy w Saunowisku
Domek saunowy w Saunowisku

Co ważne: w ofercie ma również usługi montażowe. Po wybraniu projektu domu czy innego obiektu oraz technologii jego wykonania (m.in. grubości i rodzaju bali), klient otrzymuje wycenę i jest informowany o przybliżonym czasie realizacji zamówienia.

Orientacyjne ceny

  • Dom całoroczny z montażem bez fundamentów i instalacji - od 3000 zł netto za m²,
  • Dom letniskowy z bali przystosowany do użytkowania przez cały rok - od 2500 netto za m²,
  • Domki letniskowo-ogrodowe - od 1200 zł netto za m².
Saunowisko w Krągu
Krąg 38D 76-10 Polanów
saunowisko.pl/o-saunowisku
Saunowisko w Chłopskiej Kępie
Chłopska Kępa 1E 76-024 Świeszyno
saunowisko.pl/saunowisko-w-kepie-2

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje