Jak dobrać drzwi, aby były funkcjonalne i komponowały się z wnętrzem?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak dobrać drzwi, aby były funkcjonalne i komponowały się z wnętrzem?

Budując dom lub adaptując wnętrze do użytku poszukujemy niebanalnych, oryginalnych rozwiązań, które podnosiłby komfort użytkowania przestrzeni, a jednocześnie były estetyczne i eleganckie. Jedną z takich kwestii stanowią drzwi. Warto, aby nie były one przypadkowym wyborem. Należy przeanalizować, w których miejscach zastosować drzwi otwierane tradycyjnie, a gdzie lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne chowane w ścianę.

aktualizacja: 2021-04-06 09:13:19

Nasi eksperci od kilkudziesięciu lat stale opracowują rozwiązania mające na celu podniesienie komfortu użytkowania drzwi, a jednocześnie będące odpowiedzią na poszukiwania nowych trendów w architekturze wnętrz.

Bogata gama drzwi przesuwnych chowanych w ścianę umożliwia użytkownikowi swobodne dokonanie wyboru modelu jaki będzie odpowiadał wymogom w jego pomieszczeniach. Pośród produktów znajdziemy drzwi przesuwne mogące stanowić główny aspekt wystroju wnętrza, np. drzwi dwuskrzydłowe, ale też takie, które są bardziej dyskretne – drzwi jednoskrzydłowe - sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach (łazienki, garderoby, spiżarki, schowki).

Innym z kryteriów wyboru może być rodzaj aranżacji przestrzeni. I tak do klasycznych pomieszczeń ECLISSE zaoferuje drzwi w kasecie ościeżnicowej – wymaga ona zamontowania drewnianych ościeżnic i listew maskujących oraz do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych, do których zaoferuje gamę SYNTESIS® LINE – drzwi bezościeżnicowe.

Jeżeli chcemy pozostawić szerokie przejście pomiędzy pomieszczeniami wybór powinien paść na kasetę teleskopową pojedynczą lub podwójną. Drzwi teleskopowe umożliwiają swobodne łączenie lub dzielenie sąsiednich pomieszczeń.

Ważnym elementem w podejmowani decyzji o drzwiach jest określenie, co będzie znajdowało się w ich pobliżu. Jeżeli w okolicy drzwi będzie konieczność zamontowania elementów elektryki (kable elektryczne, informatyczne, włączniki oświetlenia, kinkiety świetlne) ECLISSE posiada kasetę LUCE ościeżnicową i bezościeżnicową, której konstrukcja jest opracowana z myślą o bezproblemowym poprowadzeniu okablowania. Ważne jest też aby ocenić kolizyjność funkcjonowania drzwi w sąsiadujących pomieszczeniach. Zastosowanie drzwi chowanych w ścianę eliminuje ten problem.

Jeżeli nie zdecydujemy się na drzwi przesuwne, a poszukujemy niestandardowego rozwiązania propozycją ECLISSE są drzwi rozwierane ukryte – licujące się ze ścianą. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest montaż skrzydła drzwiowego na ościeżnicy "zatopionej" w ścianie i zamaskowanych zawiasach. Wykonanie drzwi w kolorystyce ściany gwarantuje ich niemal całkowite zespolenie. Drzwi stają się niewidoczne.

Zupełną nowością na rynku są drzwi rozwierane ECLISSE 40. Produkt eksponuje ościeżnicę: rama wyłania się ze ściany tworząc dyskretną lecz widoczną ozdobę. Nie stanowi już wyłącznie elementu technicznego i funkcjonalnego, a przeistacza się w element ozdobno-wykończeniowy. Nachylenie elementów ościeżnicy pod kątem 40 stopni nadaje ścianie wrażenia głębi, za którą kryją się licowane drzwi. Ozdobne profile z anodyzowanego aluminium otaczają drzwi niczym rama obraz.

Wszystkie produkty ECLISSE można dostosować do indywidualnych potrzeb i wymogów sytuacyjnych. Opracowane są z myślą o eliminacji problemów jakie mogą zaistnieć podczas budowy lub adaptacji pomieszczeń. Od lat ECLISSE jest synonimem nowoczesności i wysokiej klasy produktów. Stawia na jakość, łatwość montażu oraz elegancję.

Ekspert: Przemysław Dziuwe, dyrektor ds. sprzedaży
Ekspert: Przemysław Dziuwe, dyrektor ds. sprzedaży

Dodaj komentarz

time image
time image
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje