Łazienka o czystym designie

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Łazienka o czystym designie

Dzięki współczesnemu wzornictwu, toporne niegdyś brodziki prysznica obecnie potrafią nadać łazience subtelnego stylu. Prawdziwym hitem, który pokochali architekci, a za ich sprawą inwestorzy, są jednak prysznice walk-in, czyli takie, których odpływ dyskretnie ukryty został w podłodze. Ich głównym walorem jest minimalizm i całkowite scalenie z designem łazienki. Jednak aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością tego rozwiązania, warto sięgnąć po garść wiedzy na temat zastosowanego w nim systemu odprowadzania wody.

aktualizacja: 2021-05-10 10:19:09

Za co kochamy prysznice walk-in

Prysznice bez brodzika pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni nawet bardzo małych łazienek. Miejsce, w którym użytkownik bierze kąpiel oddzielone jest od reszty pomieszczenia zazwyczaj jedynie subtelną szklaną ścianką. Podłoga łazienki oraz prysznica stanowią monolit.

Nie ma krawędzi, progów i odmiennych struktur powierzchni, co pomaga zachować pod prysznicem czystość, porządek i higienę. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych, nad potrzebami których obecnie bardzo mocno pochylają się projektanci.

Brak progów zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania, dlatego coraz częściej takie rozwiązanie znajduje zastosowanie nie tylko w prywatnych domach, ale również w hotelach i innych miejscach użyteczności publicznej. Bez wątpienia na taką decyzję wpływ ma również to, że brak brodzika pozwala na szybkie i dokładne czyszczenie. Tę zaletę prysznic walk-in zawdzięcza m.in. zastosowanemu w nim odpływowi liniowemu. Dzięki temu rozwiązaniu, możliwe jest zamontowanie odpływu nawet w trudnych miejscach, takich jak wnęka czy róg łazienki.

Odpływ Geberit z serii CleanLine

Technologia w służbie czystości

Aby woda spod prysznica spływała do kanalizacji, niezbędny jest odpływ. W przypadku tradycyjnych brodzików, zazwyczaj jest to dobrze nam znane okrągłe sitko. W prysznicach walk-in zostało ono zastąpione nowszą technologicznie podłużną rynną zbiorczą, która w trakcie montażu wkomponowana zostaje w płaszczyznę podłogi. W odpływach dobrej jakości, produkowanych przez sprawdzonych producentów, kształt odpływu sprawia, że nie zbierają się w nim zanieczyszczenia powstałe w trakcie kąpieli.

W tej materii godnymi polecenia są niemal zupełnie niewidoczne, a przy tym niezwykle skuteczne i łatwe w utrzymaniu czystości odpływy Geberit z serii CleanLine. Ich konstrukcja wyklucza istnienie załamań i zakamarków, w których mógłby się gromadzić brud. Dzięki temu unika się również powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Ważnym walorem tej serii, jest łatwość czyszczenia rynienek odpływowych. Dla zachowania czystości i higieny wystarczy je przepłukać wodą. Ułatwia to również dołączona do zestawu przyssawka, która usprawnia zdjęcie pokrywy. Pod nią znajduje się zintegrowany wkład grzebieniowy, który w łatwy sposób można wyjąć i wyczyścić, co zapobiega zatykaniu się odpływu. Standardowo odpływy z tej serii dostępne są w długościach 90 i 130 cm, jednak istnieje możliwość przycięcia rynny do wymaganego rozmiaru.

Najnowszym modelem w tej serii jest CleanLine80. Producent przyłożył szczególną wagę do tego, aby ten odpływ zaprojektowany został w zgodzie z najlepszym wzornictwem i z zastosowaniem najnowszych technologii. Co ważne, ten model zakupić można w dość rozbudowanej kolorystyce. Do wyboru mamy barwy "szampan", antracyt a także stal nierdzewną. Powierzchnia rynny wykończona została z wielką starannością. Jest częściowo polerowana, a częściowo szczotkowana, pokryta specjalną powłoką dzięki czemu nie są na niej widoczne nieestetyczne odciski palców. Przysłowiową "kropką nad i" modelu CleanLine80 jest bardzo estetyczny i do tego precyzyjnie wyprofilowany spadek odpływu.

Odpływ Geberit z serii CleanLine

Podsumowanie

Łazienka z prysznicem bezbrodzikowym nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale jest też bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Ważnym jego elementem jest odpływ liniowy w postaci dyskretnie zintegrowanej z podłogą rynny. Dokonując jego wyboru powinniśmy mieć na uwadze jakość wykonania. Kupno modelu wyprodukowanego przez uznaną firmę gwarantuje niezawodność na lata. Warto przy tym pamiętać, że tylko prawidłowa instalacja odpływu liniowego, uwzględniająca właściwą hydroizolację i odpowiedni spadek, zapewnia prawidłowe działanie. Dlatego do montażu prysznica walk-in powinniśmy zatrudnić doświadczoną firmę.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje