Jakie są trendy w projektowaniu mebli kuchennych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są trendy w projektowaniu mebli kuchennych?

Aktualnie głównym trendem w projektowaniu kuchni są "nowoczesne kuchnie". Ponadczasowy wystrój jest dla nas ważny, ponieważ jest to przestrzeń, której nie zmieniamy zbyt często. Pragniemy, by była wyjątkowa, trwała i spójna ze współczesnym stylem życia.

Kuchnia jest coraz bardziej istotnym miejscem. Służy nam nie tylko do przygotowywania i spożywania posiłków. W wielu przypadkach jest kluczowym punktem całego domu. W projektowaniu dążymy więc często do tworzenia otwartych przestrzeni oraz stawiamy na praktyczność i mobilność, aby ułatwić utrzymanie porządku przy wykorzystaniu wszystkich przyborów i urządzeń.

W tegorocznych trendach wyróżnia się zastosowanie płaszczyzn czystych, inspirowanych naturą matowych kolorów, które dają poczucie elegancji i nowoczesności. Miłe w dotyku powierzchnie, na których nie pozostawia się odcisków palców, i które łatwo utrzymać w czystości. Sięgamy po materiały, które są trwałe i bezpieczne, otwierają szeroki wachlarz możliwości w zakresie wystroju, bez ryzyka, że z upływem czasu wyjdą z mody.

Tomasz Chmielarz
Project Manager for Architects REHAU Sp. z o.o.
Na zdjęciu otwierającym: Modna kuchnia powinna cechować się praktyczną aranżacją i kolorystyką współgrająca z wystrojem domu. (fot. Rehau)

Dodaj komentarz

time image
time image
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje