Kuchnia ergonomiczna, czyli jaka?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Kuchnia ergonomiczna, czyli jaka?

Ergonomię w kuchni przywykliśmy rozpatrywać na poziomie dużych elementów zabudowy. Na ogół mówi się więc o niej jako o prawidłowym rozmieszczeniu stref funkcyjnych, czy odpowiednim ustawieniu najważniejszych sprzętów AGD - kuchenki, lodówki i zmywarki na wzór trójkąta roboczego.

Tymczasem ergonomia wnętrza kuchennego to coś więcej. O ergonomii i funkcjonalności w kuchni powinniśmy myśleć w kontekście wszystkich przedmiotów i urządzeń, które mogą być dostosowane do użytkowników, tak by zapewnić im jak największy komfort. Dotyczy to między innymi akcesoriów meblowych, które jak pokazuje praktyka, odpowiednio zastosowane mogą znacząco usprawnić przygotowywanie posiłków i sprzątanie. Jak?

Odpowiednie systemy wysuwne - cargo, cornery i szuflady pozwolą na lepsze wykorzystanie przestrzeni przechowywania, a jednocześnie - ułatwią dostęp do przedmiotów. Systemy organizacji wewnętrznej - relingi i wkłady, a także maty antypoślizgowe pomogą na dłużej zachować porządek wśród drobiazgów jak sztućce czy przyprawy. Systemy do segregacji odpadów usprawnią dzielenie śmieci na frakcje i przygotowanie ich do recyklingu.

Wszystko to przekłada się na jakość i czas pracy, a przez to - na nasz komfort. I to właśnie powinniśmy mieć na myśli, gdy mówimy "ergonomia".

Joanna Posadzy
Dyrektor Marketingu REJS
fot. otwierająca: Rejs

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Paweł

23 Lip 2022, 10:22

Co to za artykuł? Parę ogólników, kilkanaście linijek i 1 zdjęcie? Żenada.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!