Aranżacja oświetlenia w kuchni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Aranżacja oświetlenia w kuchni

Jak ważna jest dobra aranżacja oświetlenia w kuchni, wie każdy kucharz. Dlatego potrzebna jest chirurgiczna precyzja: światło celowe i dokładne, bezlitośnie demaskatorskie. Świetlne "punkty kontrolne" i "linie graniczne". Wtedy – sprawa jasna!

Lampy wiszące - aranżacje

Efektowne lampy sufitowe Forchini
Efektowne lampy sufitowe Forchini. Aluminiowy klosz wykończono w kolorze białym i złotym. Średnica lampy 50 cm. Cena 1299 zł. (fot. Spotline)
Lampa halogenowa Fokus marki Belux z wymiennymi filtrami dostępnymi w różnych kolorach: satynowym białym, pomarańczowym, żółtym, zielonym i niebieskim
Lampa halogenowa Fokus marki Belux z wymiennymi filtrami dostępnymi w różnych kolorach: satynowym białym, pomarańczowym, żółtym, zielonym i niebieskim. Średnica 20 cm, cena 3606 zł. (fot. Ipnotic Store)

Oświetlenie szafek, blatu... - aranżacje

Zabudowa Ola 20 zaprojektowana przez Studio Pininfarina dla marki Snaidero
Zabudowa Ola 20 zaprojektowana przez Studio Pininfarina dla marki Snaidero. Oprócz formy po mistrzowsku rozwiązano tu także sposób oświetlenia blatu i przestrzeni wewnątrz szafek, łącząc funkcjonalność z wręcz artystyczną kreacją. (fot. Arteidea)
Dzięki przeszkleniu górnych szafek, zastosowane w nich oświetlenie funkcjonuje również jako oświetlenie blatu roboczego
Dzięki przeszkleniu górnych szafek, zastosowane w nich oświetlenie funkcjonuje również jako oświetlenie blatu roboczego. (fot. Black Red White)
Liniowe oświetlenie (taśma LED w osłonce) umieszczone pod szafkami Senso 36th Norde Avenue z oferty Black Red White
Liniowe oświetlenie (taśma LED w osłonce) umieszczone pod szafkami Senso 36th Norde Avenue z oferty Black Red White. (fot. Black Red White)
Panele LED o wym. 30 x 10 cm i mocy 75 W do montowania pod półkami
Oprawa meblowe marki Paulmann. Panele LED o wym. 30 x 10 cm i mocy 75 W do montowania pod półkami. (fot. Paulmann)
Panele LED Spot Set do montowania pod półkami.
Oprawa meblowe marki Paulmann. Panele LED Spot Set do montowania pod półkami. (fot. Paulmann)
Nowoczesna zabudowa z kolekcji Senso 36th Norde Avenue, w której za jednym frontem kryją się dwie podświetlane od wewnątrz szuflady
Nowoczesna zabudowa z kolekcji Senso 36th Norde Avenue, w której za jednym frontem kryją się dwie podświetlane od wewnątrz szuflady. (fot. Black Red White)
Kuchnia z rozwiązaniem Display ID, czyli podświetlanymi od wewnątrz szufladami, wyposażonymi w szklany front lub przeszklony blat
Kuchnia z rozwiązaniem Display ID, czyli podświetlanymi od wewnątrz szufladami, wyposażonymi w szklany front lub przeszklony blat. (fot. HTH)
Tam, gdzie nie ma górnego rzędu szafek, przyda się lampa PDS-O marki Kluś Design
Tam, gdzie nie ma górnego rzędu szafek, przyda się lampa PDS-O marki Kluś Design. Montowana jest na blacie, ma przezroczystą lub mleczną osłonkę o dł. 1 m. Cena (bez źródła światła LED) 249,99 zł. (fot. Salon Led)

Systemy oświetlenia kuchennego - aranżacje

Koncepcja Frames skupiająca różne rozwiązania technologiczne w produktach marki Franke, wśród nich jest podświetlana pokrywa zlewozmywaka i wysuwany wyciąg z iluminacją
Koncepcja Frames skupiająca różne rozwiązania technologiczne w produktach marki Franke, wśród nich jest podświetlana pokrywa zlewozmywaka i wysuwany wyciąg z iluminacją. W aranżacji wykorzystano oświetlenie sufitowe, współgrające z kolorystyką urządzeń. (fot. Franke)
Zabudowa marki Peka, w której zastosowano systemy wyposażenia wewnętrznego z oświetleniem
Zabudowa marki Peka, w której zastosowano systemy wyposażenia wewnętrznego z oświetleniem. W aranżacji ważną rolę pełni także oświetlenie centralne w postaci lamp Discoco marki Marset oraz okap Marilyn E.ion marki Falmec zawieszony nad wyspą. (fot. Peka)
Nad wyspą kuchenną zawieszono aluminiowe lampy Bell marki Normann Copenhagen
Połączenie oświetlenia typowo użytkowego w formie reflektorów sufitowych z dekoracyjnym. Nad wyspą kuchenną zawieszono aluminiowe lampy Bell marki Normann Copenhagen. Zabudowa kuchenna pochodzi z oferty marki HTH. (fot. HTH)
Jasne fronty współgrają z liniowym oświetleniem LED, które wykorzystano wokół podwieszanego sufitu, pod blatem wyspy oraz przy posadzce
Kuchnia z zabudową wykonaną przez A&K Kuchnie. Jasne fronty współgrają z liniowym oświetleniem LED, które wykorzystano wokół podwieszanego sufitu, pod blatem wyspy oraz przy posadzce. (fot. A&K Kuchnie)
Kuchnia Luxury Glam marki Aster Cucine
Kuchnia Luxury Glam marki Aster Cucine. Tu wszystko połyskuje, łącznie z okapem i detalami, efekt potęgują przeszklone, podświetlane od wewnątrz szafki. (fot. Galeria Heban)

Oświetlenie okapu kuchennego - aranżacja

Okap Vela NRS marki Falmec z oświetleniem LED
Okap Vela NRS marki Falmec z oświetleniem LED; szer. 90 cm, cena 7999 zł. (fot. Falmec Polska)

Artykuł pochodzi z numeru specjalnego "Budujemy Dom - Wnętrza 2017"

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje