Nowe regulacje UE w sprawie mocy i klasyfikacji energetycznej odkurzaczy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Nowe regulacje UE w sprawie mocy i klasyfikacji energetycznej odkurzaczy

W ramach walki ze zmianami klimatycznymi Unia Europejska, a konkretnie Komisja Europejska wprowadziła nowe regulacje dotyczące maksymalnej mocy odkurzaczy oraz wprowadziła nowe etykiety energetyczne dla tych urządzeń. Z czym dla konsumenta wiążą się te zmiany?

aktualizacja: 2017-10-13 11:54:18

Niech zysk będzie z nami!

Od 1 września 2017 znamionowa moc wejściowa odkurzaczy na sucho nie może przekraczać 900W. Zmiany te wiążą się z obawami konsumentów, że odkurzacze będą z tego powodu gorzej pracować. To mit. Wszyscy klienci firmy Kärcher mogą mieć pewność, że nowe urządzenia będą nie tylko tak samo dobre jak ich poprzednicy, ale nawet lepsze. Firma dołożyła bowiem wielu starań aby ulepszyć parametry urządzeń, uszczelnić systemy ssące i zmodernizować akcesoria w ten sposób, by skuteczność wzrosła mimo spadku mocy urządzenia.

Firma Kärcher nie tylko szybko dostosowuje się do zmian, ale je kreuje. Przykładowo odkurzacze Kärcher VC linii Home& Garden były już na tyle zaawansowane technologicznie, że aby sprostać nowym normom nie wymagały żadnych zmian konstrukcyjnych. Firma Kärcher hołdując zasadzie zrównoważonego rozwoju przykłada najwyższa wagę do dbałości o środowisko i tak projektuje swoje urządzenia, by były one ekologiczne (to znaczy podlegały recyklingowi, były energooszczędne i wyprodukowane z wykorzystaniem środków wtórnych).

 

Dla klienta korzystanie z nowych odkurzaczy wiązać się będzie z oszczędnością, gdyż będą one pobierały mniej prądu. Nowa dyrektywa ma zaoszczędzić w sumie 19TWh w skali roku na terenie UE (jest to ilość warta 3 mld złotych). Obliczono, że każde gospodarstwo domowe zaoszczędzi na tej zmianie rocznie około 25 zł. Ale to nie koniec oszczędności. Zyska bowiem także środowisko naturalne. Szacuje się, że do atmosfery w Polsce nie zostanie wyemitowane 6 mln ton CO2. Odkurzacze będą teraz także cichsze. Maksymalny poziom hałasu przez nie generowany wyniesie 80 dB(A).

Nowe etykiety energetyczne

Nowe regulacje wiążą się z wprowadzeniem nowej klasyfikacji energetycznej odkurzaczy. Z rynku znikną całkowicie odkurzacze o klasie wydajności energetycznej: E, F i G, czyli te, które zużywały najwięcej energii. Na nowych etykietach znajdziemy już tylko klasy zaczynające się od A+++ a kończące się na D. Oto jak czytać nową etykietę energetyczną:

Firma powiązana:
Kärcher Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny