IKEA pokrywa koszt podwyżki podatku VAT od 1 stycznia 2011

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2010-12-17 08:37:16
IKEA pokrywa koszt podwyżki podatku VAT od 1 stycznia 2011
Klienci IKEA w Polsce nie odczują podwyżki VAT, ponieważ ceny produktów w sklepach nie zostaną podniesione. IKEA zdecydowała się na pokrycie kosztu wzrostu VAT, ze względu na to, ze w 2011 roku będzie świętować 50-lecie współpracy z Polską.

50 lat udanej współpracy między IKEA i PolskąTa bliska relacja rozpoczęła się w styczniu 1961 roku, kiedy to w fabryce mebli w Radomsku zostało złożone pierwsze zamówienie na krzesła ÖGLA. Rezygnacja z podniesienia cen, pomimo zmiany wysokości podatku VAT, to pierwszy z prezentów, który IKEA przygotowała dla swoich klientów w związku z obchodami 50-lecia.

 

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi od stycznia 2011 roku wzrośnie stawka VAT. Wysokość podatku na meble wzrośnie z 22% do 23%, na żywność przetworzona z 3% do 5%, natomiast na usługi gastronomiczne z 7% do 8%.

 

Mimo tych zmian, ceny produktów IKEA nie wzrosną. Ta specjalna oferta obejmie cały asortyment, zarówno meble, jak i dodatki oraz produkty żywnościowe dostępne w sklepach i restauracjach IKEA.

 

Cały 2011 rok będzie upływał pod hasłem celebrowania 50-letniego związku Polski i IKEA. IKEA jest zaangażowana w długoterminowe relacje z dostawcami, producentami mebli i wieloma innymi partnerami w Polsce. Na przestrzeni lat, IKEA stała się także ważnym elementem życia codziennego wielu Polaków inspirując ich oraz pomagając w tworzeniu lepszych warunków życia.

 

Związek ten narodził się, kiedy Ingvar Kamprad, załozyciel IKEA, odwiedził po raz pierwszy Polskę w 1961 roku. Niedługo potem zostały złożone pierwsze zamówienia na meble dla IKEA w fabryce mebli w Radomsku. Obecnie, 50 lat od czasu tego historycznego zamówienia, Polska jest jednym z najważniejszych dostawców produktów do sklepów IKEA na całym świecie. Prawie połowa całego asortymentu sklepów IKEA, czyli ponad 4000 produktów, wytwarzana jest w naszym kraju.

 

IKEA powstała w Polsce – powiedział Ingvar Kamprad na otwarciu nowej ekspozycji poświęconej historii i wartościom IKEA, w Älmhult jesienią 2010 roku. Choć charakter firmy został ukształtowany przez jej szwedzkie korzenie i kulturę, to związek z Polska jest w jej historii istotnym elementem.

Szwedzki styl szybko przypadł do gustu bardzo wielu Polakom. Założyciel IKEA zawsze podkreśla swój silny związek z Polska, chętnie tu przyjeżdża i wciąż interesuje się tym, jak żyje się Polakom, co u nas słychać i wcale nie dotyczy to tylko interesów. Te 50 lat to doskonała baza do dalszej współpracy, a także rozwoju zaangażowania w bliskie relacje łączące IKEA i Polskę.

 

IKEA zaprasza wszystkich Polaków do wspólnego świętowania 50-lecia związku IKEA z Polska przez cały 2011 rok i oczekiwania na specjalne prezenty przygotowane dla wszystkich z tej właśnie okazji. Pierwsza z nich jest pokrycie przez IKEA kosztu podwyżki VAT. O kolejnych niespodziankach będziemy na bieżąco informować.

 

{mosloadmodule mod_firmy}

Firma powiązana:
IKEA POLSKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny