Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy Profap

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-11-18 12:55:50
Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy Profap
Sypialnia PIANO to projekt Jarosława Bełzy, dający początek najnowszej kolekcji mebli firmy Profap. W 2009 r. podczas swego debiutu otrzymała Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich "Meble". PIANO to kolekcja nawiązująca swą stylistyką do klasycznych form meblarskich, ale podanych w nowoczesnej formie.

Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy ProfapCechą charakterystyczną wszystkich mebli z nowej kolekcji są zaokrąglone narożniki oraz zastosowanie nowatorskich rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych determinujących formę mebli - prostopadłe doklejki do frontów, które równocześnie stanowią bok komody czy szafki.

Gdy otwiera się szufladę, to jej bok również się przesuwa, odsłaniając drugi bok wewnętrzny mebla. Wyoblone narożniki oraz czoła szuflad zachodzące na boki komód i szafek czynią linię mebla miękką i nadają jej lekkości.
 
Zwarte, zgeometryzowane bryły mebli PIANO, ich proporcje oraz zaokrąglona linia narożników to nawiązanie do modnego obecnie stylu art deco, który powraca zarówno w dziedzinie mody odzieżowej, jak i wyposażenia wnętrz. Kolekcja Piano stanowi dowód na udane połączenie klasycznych form z nowymi ideami.
 
Głównym elementem kolekcji PIANO jest łóżko, które zaprojektowano w taki sposób, by uzyskać wizualny efekt lewitacji nad podłogą. To optyczny trik, sprawiający, że ten masywny mebel nabiera lekkości – wisząca płaszczyzna łoża zaprasza do wyciszenia i medytacji.

Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy Profap

Łóżku PIANO towarzyszą różne wersje szafek nocnych – wisząca półka lub szuflada zespolone z ramą łóżka oraz niewielki stolik w kształcie litery „U”, który można ustawiać także na krótszym boku. Zestaw uzupełniają komoda oraz toaletka z prostokątnym lustrem. Tu uwagę przyciągają bezuchwytowe szuflady z frontami w kształcie litery „L”, wysuwające się wraz ze swoją boczną ścianką.

 

Eliminacja zbędnych detali i elementów pozwala się skupić na samych bryłach mebli, ich proporcjach i kształtach – to sprawia, że cała kolekcja jest niezwykle spójna estetycznie i wpisuje się w stylistykę całej oferty Profapu.

 

Podobnie jak w większości kolekcji Profap, w PIANO wykorzystano naturalne forniry – dębowy i orzechowy. Meble z nowej linii są dostępne w 5 wybarwieniach: dąb bielony, dąb-czereśnia, orzech, dąb-wenge oraz dąb prostosłoisty wenge. Zagłówki łóżka są tapicerowane skórą, co podkreśla ekskluzywny charakter kolekcji PIANO.

 

W skład całej kolekcji PIANO wchodzą: różne wersje łóżka oraz komód, toaletka z lustrem oraz stolik. W 2010 r. planowane jest rozszerzenie kolekcji PIANO o serię mebli przeznaczonych do salonu.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
MEBLE PROFAP

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny