Nowoczesne okna, czyli jakie?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowoczesne okna, czyli jakie?

Nowoczesne technologie na stałe zagościły w naszym codziennym życiu. Dlaczego nie mielibyśmy uwzględnić ich również w oknach montowanych w naszych domach?

aktualizacja: 2022-09-01 05:49:26

Czym powinny charakteryzować się nowoczesne okna? Z pewnością, wyważonym designem, wysoką jakością, bezpieczeństwem i energooszczędnością na najwyższym poziomie. 

Przepełniona światłem architektura jeszcze nigdy nie była tak popularna jak dziś. Nowoczesne okna charakteryzują się dużymi przeszkleniami, które nadają bryle budynku lekkości, przepełniają wnętrza cennym światłem naturalnym, w efektowny sposób łączą je z otoczeniem. Jednak to nie wszystko. Nowoczesne okna otwierają przed nami wiele innych możliwości - od nietypowego wzornictwa, przez wysoki poziom bezpieczeństwa i maksymalny komfort użytkowania, po wysoką efektywność energetyczną.

Nowoczesne okna mają wysoką efektywność energetyczną.

Nieograniczone perspektywy

Nowoczesne okna świetnie wpisują się w trend na jasne, pełne naturalnego światła wnętrza. Duża powierzchnia przeszkleń oraz wąskie profile pozwalają dobrze doświetlić wnętrza. Dotychczas największe wymiary okien o wąskich profilach zastrzeżone były głównie dla stolarki aluminiowej. Obecnie również popularne okna PVC mogą przybierać naprawdę duże rozmiary, zachowując przy tym odpowiednią sztywność i stabilność. Jest to możliwe za sprawą innowacyjnego tworzywa wzmocnionego włóknami szklanymi, którego używa się do produkcji nowoczesnych profili. Pozwala ono realizować otwierane okna nawet o wysokości kondygnacji budynku, bez dodatkowych naświetli.

Popularne okna PVC mogą przybierać naprawdę duże rozmiary, zachowując przy tym odpowiednią sztywność i stabilność.


Przykładem takiej stolarki są okna REHAU GENEO z tworzywa RAU-FIPRO X, które dzięki zwiększonemu udziałowi włókien szklanych w skrzydle mogą uzyskać wysokość do 2,80 m.

Okna REHAU GENEO z tworzywa RAU-FIPRO X


Nowością na rynku są również okna i drzwi przesuwne REHAU SYNEGO SLIDE, które są równie komfortowe jak znane na rynku rozwiązania HST, jednak bardziej korzystne cenowo. Oznacza to, że wysoki komfort obsługi otrzymujemy w standardzie. Drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE mogą osiągać wymiary do 4 x 2,6 m. Ponadto okna przesuwne SYNEGO SLIDE zapewniają również swobodną aranżację parapetu oraz blatu kuchennego przy oknie. Dzięki temu sprawdzą się bardzo dobrze w domach i mieszkaniach - również tych o niewielkich metrażach.

Okna i drzwi przesuwne REHAU SYNEGO SLIDE

Nowoczesne okna = oszczędność energii i cisza

Istotną cechą nowoczesnych okien są ich wysokie parametry termoizolacyjne. Takie okna wyposaża się w ciężkie i "ciepłe" pakiety szybowe. Co ważne, mogą być one osadzane w ciepłych profilach pozbawionych stalowych wzmocnień. Wysoka stabilizacja profili włóknami szklanymi pozwala bowiem zrezygnować z "zimnych" wzmocnień, stanowiących dotychczas słaby punkt dużych okien PVC. Połączenie zalet nowoczesnych tworzyw z dwukomorowym oszkleniem termoizolacyjnym pozwala dziś uzyskać naprawdę duże okna o wysokim standardzie energetycznym.

Jak choćby okna REHAU GENEO z tworzywa RAU-FIPRO X, które charakteryzują się bardzo korzystnym współczynnikiem Uw na poziomie do 0,60 W/(m2·K). Pozwalają one tym samym znacznie zredukować straty ciepła, co wiąże się ze zmniejszeniem wydatków na ogrzewanie budynku.

Połączenie zalet nowoczesnych tworzyw z dwukomorowym oszkleniem termoizolacyjnym pozwala dziś uzyskać naprawdę duże okna o wysokim standardzie energetycznym.

Okna dla komfortu

Nowoczesne systemy okienne i drzwiowe oferują też wiele możliwości w zakresie zwiększenia komfortu ich codziennego użytkowania. Mechanizm stosowany w nowoczesnych produktach przesuwnych umożliwia otwieranie i zamykanie nawet dużych skrzydeł bez większego wysiłku, w kilku prostych ruchach. Odpowiednio zaprojektowany kształt uszczelek dodatkowo zmniejsza siły docisku niezbędne do zamykania skrzydła przesuwnego i sprawia, że użytkowanie wielkoformatowych okien i drzwi jest jeszcze bardziej komfortowe. Nowoczesne okna powinny też gwarantować wysoką izolacyjność akustyczną, pozwalającą cieszyć się w domu upragnioną ciszą i spokojem. Okna REHAU mogą tłumić dźwięki nawet o 48 decybeli, co oznacza niemal 26-krotną redukcję hałasu.

Okna REHAU mogą tłumić dźwięki nawet o 48 decybeli, co oznacza niemal 26-krotną redukcję hałasu.

Dzięki odpornej na zabrudzenia gładkiej powierzchni zewnętrznej nowoczesne okna i drzwi tarasowe rozwiązują również problem uciążliwego mycia, a wyposażone w zlicowany z podłożem próg REHAU RAUCERO eliminują barierę na przejściu z wnętrza domu na taras czy do ogrodu.

Próg REHAU RAUCERO eliminuje barierę na przejściu z wnętrza domu na taras czy do ogrodu

Bezpieczne okna

Dzisiejsze okna, zwłaszcza te o dużych przeszkleniach muszą zapewniać odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu specjalnych środków ochrony, okna REHAU mogą osiągać klasę odporności RC 3, która gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo nawet w przypadku użycia ciężkich narzędzi. Poziom zabezpieczeń można dodatkowo podnieść za pomocą modułów alarmowych REHAU Smart Guard. Znajdujące się w nich inteligentne czujniki wykrywają ruch w strefie do 20 cm przed oknem i zareagują na intruza, odstraszając go sygnałami optycznymi i akustycznymi, jeszcze zanim podejmie on próbę włamania.

Poziom zabezpieczeń można dodatkowo podnieść za pomocą modułów alarmowych REHAU Smart Guard.

Inteligentne okna

Moduły alarmowe umieszczane w ościeżnicy nowoczesnych okien REHAU mogą zostać włączone do domowej centrali, tworząc element inteligentnego budynku. Podobnie jak czujniki wentylacyjne, które zapewniają automatyczną wymianę powietrza przez okna, nawet wówczas, gdy pozostają one zamknięte. Taki całkowicie zintegrowany inteligentny system będzie automatycznie dbać o przyjemny klimat ze zdrowym powietrzem, a także spokój i bezpieczeństwo domowników.

Ważna estetyka

Nowoczesne okna przybierają dziś praktycznie dowolne kolory i ciekawe struktury powierzchni. Te wykonane z PVC mogą do złudzenia przypominać aluminiowe (dzięki nakładom REHAU KALEIDO COVER) lub drewniane, zarówno z wyglądu, jak i w dotyku (za sprawną nowoczesnej okleiny KALEIDO WOODEC). Dzięki temu pozwalają cieszyć się estetyką drewna czy aluminium, zachowując jednocześnie najlepsze cechy PVC.

Okna wykonane z PVC mogą do złudzenia przypominać aluminiowe

Dużą zaletą nowoczesnych okien z profili REHAU wpływającą na odbiór wizualny stolarki jest ich całkowite okleinowanie folią dekoracyjną, włącznie ze środkowym wrębem. Dzięki temu okna i drzwi przesuwne charakteryzuje jednolity, estetyczny wygląd, bez względu na to, czy skrzydła pozostają zamknięte czy też otwarte. Nowoczesne okna pozwalają też łączyć różne efekty wizualne - stosować inne kolory i faktury od zewnątrz i inne po stronie wewnętrznej okna. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości kształtowania wyglądu elewacji i wnętrz domu.

Okna Rehau mogą być okleinowanie folią dekoracyjną, włącznie ze środkowym wrębem


Więcej o możliwościach okien na profilach REHAU przeczytasz tutaj

Firma powiązana:
Rehau

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania