Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków - cena i koszty montażu

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków - cena i koszty montażu

Potencjalny użytkownik przydomowej oczyszczalni ścieków ma przed sobą niełatwe zadanie. Spośród ofert wielu firm musi wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie. Pierwsze na co zwraca uwagę, to cena samego urządzenia. Przedstawiona, w tym artykule, oczyszczalnia VH jest cenowo atrakcyjna, ponieważ na rynku możemy spotkać urządzenia dwa razy droższe. Należy pamiętać, że wszystkie oczyszczalnie biologiczne działają w technologii osadu czynnego - dwa razy droższa, nie oznacza dwa razy lepsza.

aktualizacja: 2021-12-01 08:31:24

Najpopularniejszym modelem oczyszczalni od firmy Eko House jest bio-oczyszczalnia VH6 Premium mogąca obsłużyć od dwóch do sześciu osób. W październiku 2021 roku kosztuje ona 7590 zł brutto. Zanim zestawimy tę cenę z innymi ofertami powinniśmy wiedzieć, że jest to oczyszczalnia biologiczna, z redukcją zanieczyszczeń w ściekach na poziomie 97%.

Warto to podkreślić, ponieważ jeśli chcemy porównywać różne modele oczyszczalni, powinniśmy to robić biorąc pod uwagę ten główny parametr, który może okazać się nieosiągalny dla konkurencyjnych modeli.

Budowa biologicznej oczyszczalni ścieków VH6 PREMIUM

Koszty montażu

Analiza kosztów montażu jest bardzo ważną częścią składową procesu wyboru urządzenia. To co charakteryzuje oczyszczalnie VH to ich kompaktowość, która w znaczący sposób ułatwia instalację. Łatwy montaż, to mniej godzin pracy, mniej zużytego materiału, możliwość rezygnacji z ciężkiego sprzętu co w konsekwencji prowadzi do oszczędności względem bardziej skomplikowanych, większych i cięższych urządzeń.

Dla przykładu: waga VH6 PREMIUM to zaledwie 75 kg, 140 cm średnicy i 180 cm wysokości. Przy tak niewielkich gabarytach, montaż nie jest problematyczny i można przeprowadzić go samodzielnie, bez pomocy Instalatora.

Montaż biologicznej oczyszczalni ścieków Eko House
Montaż biologicznej oczyszczalni ścieków Eko House

Dawkowanie bakterii, brak brzydkich zapachów

Oczyszczalnie VH, na tle konkurencji wyróżnia brak potrzeby regularnego dawkowania biopreparatów.

W technologii VH zrezygnowano z osadnika gnilnego, dzięki czemu urządzenie nie generuje nieprzyjemnych zapachów i nie trzeba martwić się o dorzucanie do takiego osadnika preparatów redukujących gazy. Dzięki intensywnemu napowietrzaniu w bioreaktorze VH rozwijają się organizmy tlenowe, które nie produkują odorów i trujących gazów.

W efekcie użytkownicy oczyszczalni VH nie muszą martwić się o dodatkowe koszty związane z zakupem drogich środków biologicznych, które musieliby dozować w przypadku innej technologii.

Osad czynny - mikroorganizmy oczyszczające ścieki
Osad czynny - mikroorganizmy oczyszczające ścieki

Pobór energii elektrycznej

Technologia VH charakteryzuje się prostotą, przez co liczba urządzeń elektrycznych zarówno w wersji LIGHT jak i wersji PREMIUM została ograniczona do jednego. Jest nim kompresor napowietrzający. Nie ma dodatkowej pompy na wypływie, która musiałaby się załączać kilka razy dziennie. Woda pościekowa odpływa grawitacyjnie. Zrezygnowano z dodatkowych silników, przekładni i innych rzeczy odpowiadających za ruch cieczy, które potrzebują dodatkowej energii. Brak tych podzespołów znacząco podnosi bezawaryjność urządzenia.

Roczny koszt poboru energii elektrycznej w modelu VH6 PREMIUM to zaledwie około 265 zł.

Wnętrze biologicznej oczyszczalni ścieków Eko House
Wnętrze biologicznej oczyszczalni ścieków Eko House

Gminy przewidują dotacje na oczyszczalnie takie jak VH

Bio-oczyszczalnie VH są zgodne z normą PN-EN 12566-3:2005+A2:2013, co potwierdza deklaracja właściwości użytkowych.

Dzięki temu, na oczyszczalnie VH można uzyskać dotacje z urzędu gminy lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Otrzymanie takiej dotacji znacząco zmniejsza wydatki związane z realizacją całej inwestycji. Więcej informacji w tym temacie znajduje się na stronie internetowej firmy Eko House.

Przy okazji wspomnianych dotacji, należy nadmienić, że zbiornik bezodpływowy (szambo) i osadnik gnilny (oczyszczalnia ekologiczna) nie podlegają refundacji z urzędu gminy, w przeciwieństwie do przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków.

Wygodna alternatywa dla szamba... biologiczna oczyszczalnia ścieków

Tani, bo prosty serwis

Serwis polegający na odpompowaniu nadmiaru osadu czynnego, użytkownik może przeprowadzić samodzielnie. Oczywiście Eko House, oferuje swoje wsparcie, ale do wykonania zadania nie musimy wzywać serwisanta, co pozwala zaoszczędzić również na tym. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się na stronie firmy. Natomiast inne pojawiające się pytania, można zadawać podczas konsultacji telefonicznych.

Bio-oczyszczalnia VH, czyli inwestycja, która zwraca się każdego miesiąca

Reasumując, wybierając przydomową oczyszczalnię ścieków, warto zwrócić swoją uwagę na urządzenia, które nie będą nadwerężać naszego portfela, są proste w obsłudze i serwisie oraz dają możliwość uzyskania dotacji. To właśnie taki produkt oferuje nam firma Eko House, dystrybutor oczyszczalni VH, działający na rynku od ponad 10 lat.

Bio-oczyszczalnia VH

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Darek

10 Lis 2021, 16:21

Mam taką samą oczyszczalnię już 8 lat. Jestem zadowolony i mogę ją polecić :)

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje