Woda filtrowana prosto z kranu - sprytne rozwiązanie Dafi

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Woda filtrowana prosto z kranu - sprytne rozwiązanie Dafi

Oferta marki Dafi poszerzyła się o funkcjonalne rozwiązanie, które dedykowane jest użytkownikom gospodarstw domowych, ale również podmiotom komercyjnym. To małe, sprytne urządzenie, którego instalacja nie wymaga dużych nakładów pracy, a przy tym jest całkowicie nieinwazyjna. Mowa tutaj o filtrze podzlewowym Dafi. Produkt został opracowany na podobnej zasadzie działania, co filtry do dzbanków czy butelek, z tą jednak różnicą, że w przypadku filtra podzlewowego - woda kranowa uzdatniana jest bezpośrednio podczas nalewania jej z kranu.

aktualizacja: 2021-03-22 11:01:32

System filtracyjny Dafi w doskonały sposób optymalizuje wodę kranową, redukując tym samym jej twardość, stężenie chloru, jak również zawarte w niej niepożądane substancje. Podczas procesu filtracji wychwytywane są dodatkowo zanieczyszczenia mechaniczne, a tym samym całkowicie usuwany jest osad czy zawiesina, która może być pozostałością pochodzącą z rur wodociągowych. Zastosowanie sytemu filtracyjnego Dafi znacząco poprawia właściwości smakowe wody pitnej. Woda staje się klarowna i nadaje się do bezpośredniego spożycia. Z powodzeniem znajdzie zastosowanie w każdym domu - podczas przygotowywania posiłków i napojów bądźpotraw dla dzieci.

Powyższe właściwości możemy zawdzięczać specjalnie opracowanemu złożu filtrującemu, w skład którego wchodzi między innymi wysokiej jakości żywica jonowymienna oraz naturalnie występujący w przyrodzie węgiel aktywny. W zależności od ustawień i lokalnej twardości wody, czas użytkowania na jednym filtrze sięga nawet 4 miesięcy. Do produkcji systemu kranowego Dafi wykorzystano materiały dopuszczone do kontaktu z żywnością, a on sam posiada stosowne atesty higieniczne.

Dzięki małemu i kompaktowemu rozmiarowi, istnieje możliwość montażu nawet w niewielkiej szafce zlewozmywakowej, w której brakuje nadprogramowego miejsca. Co ważne, przyłączenie systemu do instalacji wodnej zasadniczo nie wymaga przeróbek, ani zaopatrywania się w dodatkowe elementy. Montaż filtra do instalacji odbywa się przy pomocy szybkozłączy i rurek LDPE. Nie jest zatem potrzebna pomoc profesjonalisty czy specjalistycznych narzędzi montażowych. Tak naprawdę, zarówno z obsługą, jak i montażem z powodzeniem poradzi sobie każdy domownik. Wymiana wkładu filtrującego i regulacja poziomu redukcji twardości jest intuicyjna i nie wymaga zastosowania narzędzi.

W zależności od stopnia twardości wody w miejscu, gdzie chcemy podłączyć filtr kranowy, istnieje możliwość dostosowania jej do warunków pracy urządzenia. Regulacja poziomu redukcji twardości polega na ustawieniu położenia (przekręceniu) wkładu filtrującego względem głowicy, według naniesionych oznakowań. Ustawienie poziomu filtracji powinno być poprzedzone ustaleniem twardości wody dolotowej. Dla wygody użytkownika, marka Dafi wychodząc naprzeciw tej konieczności, dołącza do zestawu produktowego profesjonalny pasek testowy oceniający twardość wody kranowej w naszym domu. W zaledwie kilka chwil jesteśmy w stanie oszacować, jakiej jakości wodę posiadamy - twardą, średniotwardą czy miękką. Co ważne, w trakcie okresu eksploatacji filtra, poziom filtracji może być korygowany za pomocą jednego przekręcenia głowicy. Oczywiście, ustawienia regulacyjne, skuteczność filtra oraz trwałość zależą od lokalnych właściwości wody, a także stanu posiadanej instalacji wodnej w miejscu, gdzie chcemy podłączyć system kranowy Dafi.

Filtrowanie wody prosto z kranu, dzięki proekologicznemu i ekonomicznemu rozwiązaniu marki Dafi, jeszcze nigdy nie było tak szybkie i intuicyjne. Prosta, ale sprawdzona konstrukcja, doskonała zdolność filtracji oraz długa żywotność urządzenia, to tylko niektóre zalety systemu kranowego. Decydując się na jego instalację w swoim domu wspierasz polską firmę, ale przede wszystkim oszczędzasz czas, jak i pieniądze. Nie będzie to też obojętne dla kondycji naszej planety - zastosowanie powyższego rozwiązania przyczynia się do zmniejszenia ilość zbędnych jednorazowych opakowań wody sklepowej.

Formaster Group - polski właściciel wiodącej na rynku marki Dafi - zajmuje się produkcją szerokiej gamy artykułów i urządzeń przeznaczonych do filtracji wody kranowej. Przez ponad 30 lat działalności, firma opatentowała liczne rozwiązania, które stale spotykają się z ogromnym uznaniem odbiorców. Flagowymi produktami są oczywiście dzbanki oraz butelki filtrujące, których całość produkcji odbywa się w Polsce - a dokładniej w dwóch nowoczesnych fabrykach na terenie województwa świętokrzyskiego. Co ważne, marka Dafi każdy swój produkt wytwarza wyłącznie przy użyciu bezpiecznych oraz wysokiej jakości surowców. Na każdym etapie tego procesu przeprowadzana jest kilkustopniowa kontrola jakości, która spełnia najwyższe standardy. Dodatkowo, by stale doskonalić wyroby oraz usprawniać ich wytarzanie, firmowe laboratorium przeprowadza w tym celu szereg badań fizykochemicznych oraz mikrobiologicznych. O wysokiej jakości i zrównoważonej produkcji świadczą liczne, zarówno polskie, jak i międzynarodowe certyfikaty oraz atesty, które dają gwarancję trwałości, funkcjonalności i przede wszystkim bezpieczeństwa.

Dafi - logo
Formaster S.A.
Bezpłatna Infolinia: 800 703 048
info@dafi.pl
https://sklep.dafi.pl 
Firma powiązana:
Formaster

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje