Nowoczesna technologia filtrująca wodę

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowoczesna technologia filtrująca wodę

Woda to podstawowy element życia, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Każdego dnia w naszych domach zużywamy ją litrami, stosując do celów spożywczych, higienicznych oraz gospodarczych. Szczególnie od tej, która wypływa z kuchennego kranu, wymagamy, by była bezpieczna dla zdrowia, neutralna w smaku, a także wolna od osadów. Warto wiedzieć, że można prostymi sposobami zadbać o poprawę właściwości wody, niezależnie od tego, czy pozyskujemy ją z własnej studni czy z sieci wodociągowej. Taki efekt osiągniemy dzięki nowoczesnej technologii filtrującej.

aktualizacja: 2021-03-17 14:04:07

Trafiająca do domów woda nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Nie dość, że jej walory smakowe czy klarowność pozostawiają wiele do życzenia, niekiedy okazuje się wręcz groźna dla zdrowia. Może przecież zawierać bakterie i mikroorganizmy z tak zwanego zanieczyszczenia wtórnego, spowodowanego złym stanem technicznym rurociągów. Większość bakterii ginie pod wpływem wysokiej temperatury, ale wysoka temperatura nie sprawi, że właściwości organoleptyczne wody ulegną poprawie. Instalację hydrauliczną warto więc wesprzeć specjalistycznymi urządzeniami uzdatniającymi, które usuną z niej niepożądane składniki, a jednocześnie zatrzymają cenne dla zdrowia minerały.

Filtry mechaniczne BWT

FILTRACJA MECHANICZNA

Nie zawsze musimy uciekać się do radykalnych rozwiązań, takich jak np. przebudowa domowej sieci wodociągowej, aby zagwarantować sobie oraz bliskim dobrej jakości wodę pitną. Czasem wystarczy jedynie niewielka ingerencja, by z kranu popłynęła czysta, smaczna i bezpieczna dla domowników woda. Takie proste i intuicyjne urządzenie stanowi kompaktowy system filtrów odwróconej osmozy przeznaczony do montażu np. w szafce pod zlewem. Technologia ta bazuje na kilkustopniowym oczyszczaniu wody poprzez przepuszczanie jej przez różne rodzaje elementów filtracyjnych. Jednym z nich jest wkład z węgla aktywnego, który usuwa z wody związki chloru oraz związki organiczne, poprawiając tym samym jej smak i zapach.

Kolejnym z nich jest wysokowydajna membrana filtrująca, która zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne (takie jak ziarenka piasku, blaszki rdzy czy elementy uszczelniające z instalacji). Uzdatnianie wody w procesie odwróconej osmozy odbywa się zatem na kilku poziomach - mechanicznym oraz chemicznym. Procesy te nie pozbawiają jednak wody dobroczynnych minerałów. Dzięki zaawansowanej technologii woda uprzednio oczyszczona może być dodatkowo mineralizowana, czyli wzbogacona na nowo związkami wapnia i magnezu. W rezultacie z kuchennego kranu wypływa zdrowa, bogata w cenne składniki woda, odpowiednia do bezpośredniego picia oraz gotowania.

Dzięki podzlewowym systemom odwróconej osmozy możemy na dobre zapomnieć o konieczności kupowania wody butelkowanej. To ogromny plus dla nas i realny wkład w ochronę środowiska, ograniczający zużycie plastikowych opakowań.

Dzbanek BWT VIDA

FILTRY DZBANKOWE

Najłatwiejszą i ogólnie dostępną metodą uzdatniania wody pitnej w kuchni są nablatowe filtry dzbankowe, które poprawiają jej jakość, eliminując nieprzyjemny smak i zapach. Zasada ich działania jest bardzo prosta. W górnej części naczynia umieszcza się wymienny wkład z węgla aktywnego, który oczyszcza przepuszczoną przez niego wodę kranową.

Węgiel aktywny absorbuje substancje pogarszające smak i zapach, np. chlor. Wymiennik jonitowy redukuje natomiast zawartość wapnia i metali ciężkich. Niektóre dzbanki filtrujące oferują także funkcję wzbogacania wody w ważne dla zdrowia minerały, np. magnez. Korzystając z nich na co dzień, dostarczamy więc organizmowi potrzebne do prawidłowego funkcjonowania składniki. Poza tym, dzięki poprawie walorów wody pitnej możemy też w pełni docenić smak i aromat sporządzanej kawy czy herbaty.

Zmiękczacz BWT PERLA

DOMOWE ZMIĘKCZANIE

Uzdatnianie wody ma znaczenie nie tylko dla zdrowia i komfortu. Ważny jest także aspekt pragmatyczny, a więc należyta ochrona przed awariami lub spadkiem wydajności urządzeń gospodarstwa domowego, których przyczyną często staje się twarda woda. Na pomoc przychodzą zmiękczacze, czyli urządzenia wykorzystujące proces jonowymienny w celu kompleksowego uzdatniania wody. Ich zadaniem jest dostarczenie całej domowej instalacji, a w efekcie także wszystkim sprzętom działającym z wykorzystaniem wody, jedwabiście miękkiej wody. Dzięki temu pralka, zmywarka, ekspres do kawy czy czajnik będą wolne od osadów z kamienia, a naczynia oraz sztućce staną się błyszczące i pozbawione nieestetycznych zacieków.

Pranie w miękkiej wodzie to również nowy wymiar komfortu i mniejsze zużycie środków myjąco-piorących. A dzięki kąpieli w uzdatnionej wodzie, nasza skóra będzie mniej wysuszona i lepiej wchłonie kosmetyki pielęgnacyjne. Zakup zmiękczacza wiąże się jednak z większym wydatkiem, który powinien być zaplanowany na etapie budowy domu czy mieszkania. Poniesione koszty mogą jednak zwrócić się już po kilku latach, a korzyści z zastosowania tej innowacji są nie do przecenienia, podobnie jak zalety pozostałych metod uzdatniania wody kranowej.

BWT - logo
BWT Polska Sp. z o.o.
ul. Połczyńska 116
01-304 Warszawa

tel.: +48 22 533 57 00
mail: bwt@bwt.pl
Firma powiązana:
BWT Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje