Hydraulika i ogrzewanie, które mogą przynieść korzyści zdrowotne i dobre samopoczucie

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Hydraulika i ogrzewanie, które mogą przynieść korzyści zdrowotne i dobre samopoczucie

Ponieważ coraz więcej systemów grzewczych i wodno-kanalizacyjnych staje się inteligentniejszych i zautomatyzowanych, instalatorzy powinni pamiętać jakie innowacyjne produkty mogą pomóc właścicielom domów i użytkownikom powierzchni komercyjnych.

aktualizacja: 2023-03-27 11:13:18

Bezpieczeństwo od dołu

Wiele osób uważa ogrzewanie podłogowe za luksus, ale powoli zyskuje na popularności i jest akceptowane jako opłacalne rozwiązanie grzewcze. Korzyści eksploatacyjne UFH są dobrze znane, takie jak zwiększona efektywność energetyczna, lepsza wydajność grzewcza, większa przestrzeń wewnętrzna i bardziej komfortowe ciepło.

Na przykład instalacja ogrzewania podłogowego JG Speedfit może pomóc zminimalizować roztocza, a tym samym ograniczyć ogólną ilość cząstek kurzu w powietrzu, co jest korzystne dla osób z chorobami układu oddechowego.

Oczekuje się, że zapotrzebowanie na ogrzewanie podłogowe będzie wzrastać o 4,7% rocznie w latach 2022-2027, co oznacza, że specjaliści od instalacji wodno-kanalizacyjnych i ciepłowniczych będą coraz liczniej zasypywani zapytaniami i zapotrzebowaniem na ten sposób instalacji centralnego ogrzewania w miarę zwiększania się efektywności energetycznej i korzyści zdrowotnych.

Ochrona na pierwszym miejscu

Każdy system ciepłej wody w nowych budynkach będzie niekompletny bez termostatycznego zaworu mieszającego. Zawory te mieszają gorącą i zimną wodę do temperatury, która zapobiega oparzeniu, jednocześnie umożliwiając systemom gorącej wody działanie w wystarczająco wysokiej temperaturze, aby zapobiec rozmnażaniu się bakterii Legionella.

Aby upewnić się, że zawór rozruchowy jest zainstalowany w normalnych warunkach pracy, instalatorzy muszą zmienić ustawienia fabryczne temperatury TMV (38°C) na odpowiednią wymaganą temperaturę wylotową, taką jak:

  • 41° do umywalki lub prysznica
  • 44-46° na kąpiel
  • 38° na bidet

Instalatorzy powinni zawsze sprawdzać temperaturę wody po ustawieniu i zamontowaniu TMV, aby upewnić się, że zawór działa prawidłowo.

Kolejnym produktem o którym warto wspomnieć, przydatnym w instalacjach wodnych, jest termostatyczny zawór mieszający (TMV). Nasz nowy termostatyczny zawór mieszający Easifit (TMV) jest kompaktowy, ale ma dużą wydajność.

Easifit eliminuje ryzyko przypadkowych poparzeń, dzięki precyzyjnemu mechanizmowi mieszania ciepłej i zimnej wody, którego wynikiem jest bezpieczna i komfortowa temperatura.

Korzystając z unikalnej technologii, Easifit działa już przy wyjątkowo niskim natężeniu przepływu i umożliwia pracę instalacji ciepłej wody użytkowej w wyższej temperaturze pozwalającej wyeliminować rozwój bakterii, takich jak Legionella.

Ultra kompaktowa konstrukcja naszej nowej serii mniejszych zaworów doskonale sprawdza się pod umywalką, wanną i w instalacjach natryskowych. Nasz 2w1 Easifit TMV zawiera zawór zwrotny zapobiegający przepływowi krzyżowemu ciepłej i zimnej wody, a także filtr siatkowy do zatrzymywania zanieczyszczeń. Easifit TMV 4w1 oferuje tę samą funkcjonalność, ale jest również wyposażony w zawór odcinający ułatwiający serwis oraz port testowy do monitorowania ciśnienia i temperatury w systemie.

Szybki i łatwy w instalacji, Easifit zapewnia najwyższą ochronę użytkownikom końcowym, jednocześnie zmniejszając zużycie wody i energii.

Zalety:

  • Stabilna temperatura wyjściowa zmieszanej wody.
  • Szybkie wyłączenie w przypadku awarii instalacji wody ciepłej lub zimnej.
  • Ustawienia zabezpieczone przed manipulacją.
  • Zapobiega rozwojowi bakterii.
  • Instalacje zasilające ciepłej i zimnej wody 15 lub 22 mm.

Żyj mądrze i zdrowo

Nic dziwnego, że dzięki inteligentnej technologii, ten dobrze znany trend nie tylko się przyjął, ale w nadchodzących latach może wzrosnąć. Instalatorzy muszą teraz zintegrować inteligentne urządzenia ze swoją ofertą, aby zapewnić klientom najnowsze technologie, ponieważ wszystko wokół nas staje się połączone, efektywniejsze i wydajniejsze. Od standardowego termostatu ściennego po bezprzewodowy, który można przechowywać w dowolnym miejscu w domu, inteligentne sterowanie daje właścicielom domów możliwość ustawienia temperatury w różnych strefach grzewczych z wygodnego urządzenia stacjonarnego lub aplikacji mobilnej. Ogrzewanie strefowe pomaga wyeliminować problem wahań temperatury, który jest powszechny w jednostrefowych domowych systemach grzewczych.

Poznaj swoje możliwości

JG Speedfit tak jak pozostałe marki RWC wytwarzają trwałe produkty, zmniejszając ryzyko wycieków lub niebezpiecznej temperatury i ciśnienia w systemach grzewczych i wodno-kanalizacyjnych, zapewniając integralność strukturalną instalacji przez wiele lat, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo ludzi i mienia.

W RWC wierzymy, że koncentracja na dobrym samopoczuciu użytkowników końcowych jest najważniejsza.

Aby uzyskać więcej informacji o naszej rodzinie marek RWC oraz o tym, jak nasze rozwiązania mogą pomóc w poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia w każdym budynku mieszkalnym lub komercyjnym, w którym ludzie mieszkają, pracują i bawią się, odwiedź stronę www.rwc.com.


RELIANCE WORLDWIDE CORPORATION
ul. Starołęcka 7, 61-361 Poznań
tel. +48 61 87 80 408, e-mail: info.pl@rwc.com,
www.rwc.com, www.johnguest.com
Firma powiązana:
John Guest Polska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły