Pompy ciepła marki KAISAI

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Pompy ciepła marki KAISAI

Czy powietrzna pompa ciepła zapewniająca wszystkie potrzebne funkcje i ponadprzeciętne parametry działania, może być jednocześnie ekonomiczna w zakupie i użytkowaniu?

aktualizacja: 2021-05-10 07:20:30

Najnowsza oferta pomp ciepła KAISAI z serii Arctic

Podczas doboru powietrznej pompy ciepła do domu, niezależnie czy jest to modernizacja istniejącego źródła ciepła czy budowa nowego domu, jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest funkcjonalność urządzenia oraz najwyższe parametry pracy. Niestety często wybór urządzenia spełniającego wszystkie oczekiwania znacznie przekracza budżet na to przeznaczony, wymuszając na nas obniżenie swoich wymagań. Czy tak musi być zawsze?

Najnowsza oferta pomp ciepła marki KAISAI z serii Arctic pozwala bez zbędnych kompromisów wybrać urządzenie o bardzo wysokich parametrach pracy oraz wyjątkowo bogatej funkcjonalności w standardzie, a wszystko to w atrakcyjnej cenie.

Pompa ciepła KAISAI - front budynku
Pompa ciepła KAISAI - front budynku

Wybór jednostek i mocy grzewczych pomp ciepła

W najnowszej ofercie marki KAISAI znajdziemy aż 14 modeli pomp ciepła w tym 8 urządzeń typu monoblok o mocy grzewczej od 6 do 30 kW oraz 6 modeli typu split o mocy od 6 do 16 kW. Do pomp ciepła typu split możemy wybrać spośród 6 dedykowanych jednostek wewnętrznych bez lub z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 190 lub 240 litrów. Dzięki temu uzyskujemy aż 15 różnych zestawów dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Jeżeli okaże się, że potrzebujemy mocy grzewczej większej niż 30 kW, możemy pompy ciepła łączyć w kaskady do 6 urządzeń zyskując łączną moc aż 180 kW. Gdy natomiast użyjemy komunikacji MODBUS, możemy połączyć aż 16 urządzeń ze sobą. Co ważne, nie potrzeba żadnych dodatkowych akcesoriów, ponieważ połączenie kaskadowe oraz funkcja MODBUS jest w standardzie.

Pompa ciepła KAISAI typu monoblok
Pompa ciepła KAISAI typu monoblok
Pompa ciepła KAISAI typu split
Pompa ciepła KAISAI typu split
Pompa ciepła KAISAI z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej
Pompa ciepła KAISAI z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej

Praca w szerokim zakresie temperatury zewnętrznej

Dzięki zastosowaniu ekologicznego czynnika chłodniczego R32 oraz najwyższej jakości komponentów pompy ciepła KAISAI cechują się bardzo szerokim zakresem pracy: od -25˚C do +43˚C temperatury powietrza zewnętrznego oraz do 65˚C temperatury czynnika grzewczego. Warto zwrócić uwagę również na to, że przy -20˚C na zewnątrz pompa ciepła osiąga 57˚C temperatury wody systemu grzewczego. Oznacza to, że nawet w największe mrozy pompa ciepła KAISAI jest w stanie ogrzać dom wyposażony w tradycyjne grzejniki. To wszystko otrzymujemy zachowując najwyższą klasę energetyczną A+++ i wyjątkowo wysoką sprawność COP sięgającą 5,2 (A7W35) oraz SCOP 5,22 (TWW 35˚C).

Pompa ciepła KAISAI typu monoblok - wizualizacja
Pompa ciepła KAISAI typu monoblok - wizualizacja

Wyposażenie pompy ciepła - więcej w standardzie

Układ hydrauliczny standardowo wyposażony jest w pompę obiegową, szczytowe źródło ciepła, grupę bezpieczeństwa, czujnik przepływu, odpowietrznik i manometr. Natomiast wybierając jednostkę wewnętrzną split z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, otrzymujemy kompletne rozwiązanie do grzania i chłodzenia oraz przygotowania c.w.u. w jednym kompaktowym urządzeniu. Wszystkie jednostki zewnętrzne, również w standardzie, wyposażone są w podgrzewaną tacę ociekową, a modele monoblok dodatkowo w ramę konstrukcyjną.

Jednocześnie nowa konstrukcja jednostki zewnętrznej jest mniejsza od swojej poprzedniczki, a obniżony poziom hałasu znacznie poprawia komfort korzystania z pompy ciepła (od 45 dB(A) w odległości 1m). Sterowanie smartfonem lub tabletem przez sieć Wi-Fi, możliwość aktualizacji oprogramowania pompy ciepła przez port USB, obsługa dwóch obiegów grzewczych w standardzie to kolejne z oferowanych możliwości pomp ciepła KAISAI. Nie można zapomnieć również o możliwościach przyjaznego w obsłudze wielojęzycznego sterownika: kalendarz, funkcja dezynfekcji zbiornika c.w.u., funkcja szybkiego podgrzania wody użytkowej, tryb cichy, tryb ECO, kontrola rodzicielska, sterowanie zależne od pogody oraz wiele innych.

Pompy ciepła wykorzystują darmową energię pobieraną z powietrza, która przy minimalnym udziale prądu służy do ogrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Jest to wysoce efektywny i ekologiczny sposób na obniżenie kosztów eksploatacji każdego budynku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą urządzeń KAISAI z serii Arctic i wyboru wariantu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Firma powiązana:
Klima-Therm

Zdaniem naszych Czytelników

time image

19 Kwi 2021, 17:11

Choć to trochę pobocznie ale polecam Kaisai to marka na naszą strefę klimatyczną bardzo dobrej jakości i cenie. Posiadam PC PP i na prawdę jestem mega zadowolony. 

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje