Pompy ciepła TESY z serii AquaThermica

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Pompy ciepła TESY z serii AquaThermica

Prezentujemy najnowszą linię produktów TESY - pompy ciepła powietrze-woda do ciepłej wody użytkowej - AquaThermica. Oferta zawiera modele o pojemnościach 200 i 260 litrów z lub bez wężownicy. 

aktualizacja: 2021-02-18 15:42:03

Produkty TESY z serii AquaThermica zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia do minimum emisji CO2. W rzeczywistości mają one wydajność sezonową powyżej minimum wymaganego do uznania ich za energię odnawialną. AquaThermica ma klasę energetyczną A + we wszystkich warunkach testowych.

Pompy AquaThermica mają wbudowaną grzałkę 1,5 kW (której moc jest dodawana do 2 kW pompy ciepła). Grzałka ma trzy kluczowe funkcje:

  • funkcję rezerwową dla pompy ciepła: AquaThermica pobiera ciepło z powietrza i przekazuje je do wody w szerokim zakresie temperatur: od -10 ° C do + 43 ° C, pracuje wtedy sama pompa ciepła. Poza tym zakresem temperaturowym włącza się grzałka elektryczna.
  • funkcję BOOST, która pozwala skrócić o połowę czas podgrzewania wody.
  • pozwala ustawić temperaturę wody na maksimum 75°C (10°C więcej niż temperatura osiągana przez pompę ciepła). Ponadto, dzięki grzałce, aktywowany jest automatyczny cykl zwalczania bakterii Legionella, który gwarantuje ochronę bakteriologiczną magazynowanej ciepłej wody użytkowej.

W pompach AquaThermica zastosowano elektroniczny zawór rozprężny ERV z silnikiem krokowym dla precyzyjnej kontroli cyklu czynnika chłodniczego. Stanowi to istotną różnicę w stosunku do innych zaworów stosowanych na rynku. 

Zawór zmienia z maksymalną precyzją ciśnienie czynnika chłodniczego, dzięki czemu czynnik ten może parować w parowniku, ogrzewając się do przepływu gorącego powietrza. Musi odparować w 100%, aby żaden płynny czynnik chłodniczy nie dotarł do sprężarki, zapewniając stabilny i wydajny cykl czynnika chłodniczego.

Pompy ciepła mają tryb przeciwzamrożeniowy, gwarantowany przez zawór 4-drogowy, który odwraca cykl czynnika chłodniczego w warunkach niskiej temperatury i wysokiej wilgotności, co może powodować gromadzenie się lodu w parowniku. Aby stopić lód, kierunek czynnika chłodniczego jest odwrócony, pochłaniając ciepło ze zbiornika wody i przenosząc go do parownika. Ta akcja jest aktywowana automatycznie, gdy pojawią się opisane warunki.

Pompy ciepła z serii AquaThermica

Czy mogę połączyć moją pompę ciepła AquaThermica z innym sprzętem?

Tak. Pompy ciepła z serii AquaThermica można podłączyć i zintegrować z innymi odnawialnymi źródłami energii, takimi jak systemy fotowoltaiczne, systemy solarne czy kotły grzewcze.

Gama zawiera modele o pojemnościach 200 i 260 litrów z wężownicą lub bez. 

Kluczowe argumenty:

  • najwyższa klasa energetyczna A+ w swojej kategorii, zgodnie z aktualną normą ErP,
  • temperatura c.w.u. 65°C tylko na pompie / 75°C z grzałką,
  • temperatura pracy od -10°C do +43°C,
  • duży, programowalny wyświetlacz LCD,
  • automatyczna funkcja antylegionella,
  • podłączenie do instalacji PV i Solarnej,
  • niski poziom hałasu: 53 dB.

Od ponad 25 lat misją TESY jest dostarczanie Wam ciepła i komfortu na co dzień. Jesteśmy rozpoznawani na całym świecie jako lider innowacji i wzornictwa w zakresie ciepłej wody, jak również rozwiązań grzewczych łącząc to z doskonałą obsługą klienta, będącą najwyższym priorytetem naszej firmy. Firma produkuje ponad milion elektrycznych podgrzewaczy wody i sprzedaje je do 55 krajów.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje