Nowa seria wiszących pomp ciepła AquaThermica Compact

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowa seria wiszących pomp ciepła AquaThermica Compact

TESY wprowadza na rynek AquaThermica Compact: nową serię wiszących pomp ciepła powietrze-woda o wyższej efektywności energetycznej i z nowym ekologicznym czynnikiem chłodniczym.

aktualizacja: 2023-04-27 08:33:06

TESY robi kolejny krok w rozwoju swojej rodziny produktów aerotermalnych, dodając do swojego portfolio nową serię AquaThermica Compact, składającą się z wiszących pomp ciepła powietrze-woda o pojemności 100 i 150 litrów, przeznaczonych do produkcji ciepłej wody użytkowej. Oba modele można podłączyć do paneli fotowoltaicznych, aby instalacja była jeszcze bardziej wydajna i zapewniała maksymalny komfort cieplny w każdym domu.

Dlaczego nowa AquaThermica Compact?

Nowa seria wiszących pomp ciepła AquaThermica Compact opiera się na wydajności i efektywności energetycznej poprzedniej serii AquaThermica, dzięki zastosowaniu nowego ekologicznego czynnika chłodniczego R513a, zmniejsza wpływ na środowisko i znacznie poprawia wydajność urządzenia. Ponadto, dzięki swoim rozmiarom i współczesnemu wzornictwu nowy model może być zainstalowany w każdym domu. W ofercie znajdują się modele o pojemności 100l i 150l.

Należy również zaznaczyć, że nowe wiszące pomp ciepła AquaThermica Compact mają najwyższy w Europie współczynnik efektywności COP wynoszący 2,8 (A/W - 7°C/55 wg EN16147/100l) oraz do 3,9 w najbardziej sprzyjających warunkach. Oznacza to, że AquaThermica compact nie tylko spełnia wymagania pozwalające uznać ją za wysoce efektywną w każdych warunkach, ale także podnosi poprzeczkę w branży IHWP. Wysoki COP sprawia, że produkt kwalifikuje się do dotacji i nadaje się do każdej instalacji, w której maksymalna efektywność energetyczna jest koniecznością. AquaThermica Compact ma klasę energetyczną A+ oraz 3,9 COP przy temperaturze powietrza 20°C.

Ponadto AquaThermica Compact wyposażona jest w panel sterowania, z wyświetlaczem LED, intuicyjny i przyjazny w obsłudze, który umożliwia szybkie ustawienie dowolnego trybu pracy w kilku krokach.

Wiszące pompy ciepła AquaThermica Compact zachowują i wzmacniają wszystkie korzyści i przewagi konkurencyjne serii AquaThermica:

  • Szeroki zakres temperatury roboczej: od -5°C do +43°C z powietrza nawiewanego, w trybie pracy samej pompy ciepła
  • Grzałka elektryczna zapewniająca szybsze nagrzewanie i maksymalną temperaturę 70°C
  • Elektroniczny zawór i silnik krokowy zapewniający bezpieczny i zrównoważony cykl czynnika chłodniczego
  • Automatyczny cykl antylegionella i system autodiagnostyki
  • Opcja podłączenia do paneli fotowoltaicznych bez zewnętrznego sterownika solarnego.

Aerotermiczne pompy ciepła, takie jak AquaThermica, są jedną z najbardziej wydajnych urządzeń do pozyskiwania ciepłej wody.

Aby dowiedzieć się więcej o nowej serii aerotermalnych pomp ciepła TESY, odwiedź oficjalną stronę internetową www.tesy.pl.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły