Oszczędzaj energię dzięki powietrznej pompie ciepła do c.w.u. AquaThermica firmy TESY

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Oszczędzaj energię dzięki powietrznej pompie ciepła do c.w.u. AquaThermica firmy TESY

Oszczędzanie energii jest obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W związku z ciągłym wzrostem cen energii elektrycznej w całej Europie, każdy poszukuje sposobu na zmniejszenie jej zużycia. Systemy aerotermalne są jednymi z najbardziej efektywnych i niedrogich systemów energetycznych na rynku. Systemy wykorzystujące pompę ciepła powietrze-woda pobierają energię z otaczającego powietrza i przekazują ją do wody na potrzeby gospodarstwa domowego.

aktualizacja: 2022-06-23 07:54:38

Pompy ciepła AquaThermica firmy TESY do ciepłej wody użytkowej mają klasę energetyczną A+, zapewniając najwyższą klasę efektywności energetycznej na rynku i umożliwiają maksymalną oszczędność energii. AquaThermica ma ogólny współczynnik wydajności wynoszący 3,9 przy temperaturze zewnętrznej 20°C, co oznacza, że na każdy 1 kW zużytej energii, około 3,9 kW jest generowane do ogrzewania wody. Tak więc, oprócz zaspokojenia 100% zapotrzebowania na ciepłą wodę w domu, zapewniają one do 75% oszczędności energii w porównaniu ze standardowymi urządzeniami elektrycznymi.

Ponadto, pompy ciepła AquaThermica firmy TESY występują w wersjach z wymiennikiem ciepła lub bez niego, co czyni je idealnym rozwiązaniem do stosowania z alternatywnymi źródłami energii, takimi jak systemy fotowoltaiczne lub systemy solarne. Połączenie pomp ciepła powietrze-woda z systemem fotowoltaicznym to pomysłowy sposób na maksymalizację oszczędności energii. Takie połączenie wspomaga dbałość o środowisko poprzez redukcję emisji CO2 i pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną.

Dowiedz się więcej o pompach ciepła AquaThermica firmy TESY na stronie www.tesy.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE