Czy warto montować na polskich modułach fotowoltaicznych?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czy warto montować na polskich modułach fotowoltaicznych?

Rynek fotowoltaiki w Polsce bez wątpienia przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób, zarówno klientów indywidualnych jak i właścicieli firm, decyduje się na pozyskiwanie darmowej energii ze słońca. Z pewnością istotnymi czynnikami wpływającymi na decyzję o inwestycji są niezależność od rosnących cen energii elektrycznej oraz redukcja emisji szkodliwych gazów, które gwarantuje własna elektrownia słoneczna.

Najważniejszą decyzją podczas przeglądu ofert firm instalatorskich jest wybór modułów fotowoltaicznych. Duża część firmy instalacyjnych oferuje tanie moduły o słabych parametrach i warunkach gwarancyjnych, tak aby maksymalnie zwiększyć marże na usłudze. Po weryfikacji ofert okazuje się często, że można wybrać przystępną cenowo ofertę na polskich sprawdzonych modułach, nie przepłacając jednocześnie za produkty gorszej klasy. Okazuje się jednak, że polskie produkty nie są wcale takie drogie, a w odniesieniu do całości kosztów, warto zainwestować w produkt wyższej jakości, który ma pracować dla nas nie 10, a ponad 20 lat.

Na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy moduły fotowoltaiczne?

Moduły fotowoltaiczne są najważniejszym elementem całego systemu PV. To od nich zależy prawidłowe działalnie instalacji, stąd też wybór modułów powinien opierać się na analizie parametrów technicznych i zapisów gwarancyjnych danego producenta. Pomimo, że moduły różnych marek z pozoru wyglądają podobnie to budowa oraz jakość użytych materiałów, w tym krzemu, mogą różnić się diametralnie.

Materiały gwarantujące żywotność

Zastosowane komponenty i proces produkcji potwierdzają jakość zakupionych modułów. Warto zwrócić uwagę na polskie moduły marki Bruk-Bet Fotowoltaika, których produkcja odbywa się w Tarnowie w Małopolsce. Wszystkie dane dotyczące użytych surowców zawarte są w karcie produktowej producenta.

Dzięki optymalnemu procesowi produkcji i starannie dobranym komponentom, a także wykorzystaniu ogniw klasy A, moduły Bruk-Bet Fotowoltaika przeszły pomyślnie ekstremalne testy wytrzymałościowe, które odzwierciedlają rzeczywiste zużycie modułu w trudnych warunkach atmosferycznych. Panele odznaczają się odpornością na obciążenie statyczne 8000 Pa, na siłę wiatru 5400 Pa oraz na uderzenie kuli gradowej lecącej z prędkością 122 km/h.

 

Inwestycja prywatna na Podkarpaciu, moduły Bruk-Bet Fotowoltaika
Inwestycja prywatna na Podkarpaciu, moduły Bruk-Bet Fotowoltaika

Pochodzenie producenta modułów PV

Warto zwrócić uwagę na pochodzenie producenta modułów fotowoltaicznych. Szybka obsługa techniczna po stronie polskiego producenta i wymiana modułów bez konieczności ich transportu do innych krajów celem weryfikacji usterek, wpływa na ciągłość pracy instalacji a tym samym szybszy zwrot z inwestycji.

Polskie panele fotowoltaiczne gwarantują większą pewność sprawnego użytkowania systemu PV, który ma pracować co najmniej dwadzieścia pięć lat.

Inwestycja prywatna na Podkarpaciu, moduły Bruk-Bet Fotowoltaika
Inwestycja prywatna na Podkarpaciu, moduły Bruk-Bet Fotowoltaika

Miejsce rozpatrywania gwarancji

Zapisy gwarancyjne określają poziom bezpieczeństwa inwestora. Oprócz długości gwarancji należy zweryfikować w jakim systemie prawnym będzie ona rozpatrywana: polskim czy zagranicznym. Ważne, aby upewnić się że producent nie obarcza kosztami rozpatrywania gwarancji klienta końcowego tj. koszty badania w niezależnej jednostce badawczej. W gwarancji powinien znajdować się również czas jaki producent przeznacza na rozpatrzenie i realizowanie gwarancji.

Polska firma Bruk-Bet oferuje wydłużony czas trwania gwarancji, tzw. „Tarczę Gwarancyjną” na moduły PV. Bieg gwarancji liczony jest od daty zakończenia montażu instalacji, nie natomiast od daty produkcji modułów, co jest częstą praktyką na rynku.

W ramach zakupu u akredytowanych firm instalacyjnych darmowa gwarancja produktowa sięga nawet 20 lat a gwarancja na moc modułów 25 lub 30 lat w zależności od technologii zastosowanych ogniw. Polski producent do każdej instalacji przekazuje certyfikat gwarancyjny opatrzony podpisem autoryzowanego instalatora marki Bruk-Bet Fotowoltaika.BRUK-BET Sp. z o.o.
Nieciecza 199, 33-240 Żabno
Infolinia: 226 999 990
www.fotowoltaika.bruk-bet.pl
www.wlaczpolskiepv.pl

Firma powiązana:
Bruk-Bet Fotowoltaika

Zdaniem naszych Czytelników

time image

18 Maj 2021, 14:42

Ale CO montować na modułach???? Moim zdaniem to głupota wystarczy zamontować same moduły PV na dachu specjalnych szynach  lub stelażu na gruncie. Stosowanie warstwy modułów aby na tych modułach kłaść 2 warstwę jest całkowicie nieuzasadnione.   Można również odświeżyć ...

time image

Gość Maciej

18 Maj 2021, 13:42

Główne polskie firmy fotowoltaiczne: Maxcom Eco Energy, Columbus, Hewalex mają już naprawde dobrą ofertę opartą o wysoką technologię. Także ja uważam że warto.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje