Fronius GEN24 Plus i akumulator BYD Battery-Box Premium HVS/HVM

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Fronius GEN24 Plus i akumulator BYD Battery-Box Premium HVS/HVM

Wszechstronny falownik hybrydowy GEN24 Plus uzupełni wkrótce portfolio firmy Fronius o rozwiązanie typu All-in-One zapewniające kompleksowe zasilanie własne przy użyciu energii pochodzącej ze słońca. 

aktualizacja: 2021-03-17 13:47:48

GEN24 Plus będzie dostępny w jednofazowym wariancie Primo i trójfazowym wariancie Symo. Wyróżnia się on, między innymi, elastycznymi opcjami zasilania awaryjnego i zintegrowanymi otwartymi interfejsami. Nowy akumulator BYD Battery-Box Premium1 i falownik hybrydowy GEN24 stanowią system gromadzenia energii, wyznaczający nowe standardy w dziedzinie wszechstronności i wydajności.

GEN24 Plus to naprawdę hybrydowy falownik, dzięki któremu - w połączeniu z BYD - będziemy realizować na całym świecie doskonałe rozwiązania do gromadzenia energii zarówno na rynku systemów jedno- jak i trójfazowych. Szczególną dumą napawają nas opcje zasilania awaryjnego z wykorzystaniem PV Point lub rzeczywistego zasilania awaryjnego - i to nie tylko w zastosowaniach trójfazowych, w których do dzisiaj utrzymujemy wyjątkową pozycję, podkreśla Martin Hackl, Head of Solar Energy w Fronius International GmbH. Dzięki temu jesteśmy pierwszą firmą, która przychodzi na myśl, gdy chodzi o rozwiązania do gromadzenia energii dostosowane do indywidualnych wymagań klientów.

Nowa generacja rozwiązań do gromadzenia energii ze słońca

Firmy Fronius i BYD prowadzą ścisłą współpracę w zakresie gromadzenia energii i rozwijają wydajne rozwiązania tego typu do zastosowań w gospodarstwach domowych i firmach. Wszystkie falowniki hybrydowe GEN24 Plus są fabrycznie wyposażone w przyłącze akumulatora, system zarządzania energią, monitorowanie i otwarte interfejsy do, przykładowo, przygotowywania ciepłej wody, urządzenia E-Auto Wallbox lub automatyki domowej.

Od lipca 20203, falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus będzie dostępny w trójfazowej wersji Symo o klasach mocy od 6 do 10kW, natomiast jednofazowy Primo o klasach mocy od 3 do 6kW będzie na rynku w 20213. Akumulatory BYD Battery-Box Premium składają się z pojedynczych modułów, które można dostosować do indywidualnego zapotrzebowania. Wspomniane akumulatory mogą być łączone z falownikami GEN24 w dwóch wersjach2: Battery-Box Premium HVS od 5,1 do 10,2 kWh oraz Battery-Box Premium HVM od 11,0 do 22,1 kWh.

Bezpieczeństwo energetyczne w falownikach Fronius GEN24 Plus jest z jednej strony zapewniane przez zintegrowane podstawowe zasilanie awaryjne PV Point, gniazdo zasilane energią podczas przerw w dostawie prądu. Z drugiej strony, dzięki funkcji Multi Flow Technology, w razie awarii sieci odbiorniki są zasilane przez generator fotowoltaiczny i akumulator.

Wydajny trójfazowy Symo GEN24 Plus połączony z akumulatorem o odpowiednich parametrach wyróżnia się pełnym trójfazowym zasilaniem awaryjnym4. Umożliwia to stosowanie również większych odbiorników trójfazowych, takich jak pompy ciepła, co zapewnia pełną niezależność i elastyczność.

1 Model HVS i HVM

2 W zależności od typów falowników i certyfikacji obowiązujących w poszczególnych

3 W zależności od dostępności w danym kraju

4 Opcjonalnie

Rozwiązanie nowej generacji do gromadzenia energii słonecznej  - Fronius GEN24 Plus i BYD Battery-Box Premium HVS/HVM
Rozwiązanie nowej generacji do gromadzenia energii słonecznej  - Fronius GEN24 Plus i BYD Battery-Box Premium HVS/HVM

Logo Fronius

Fronius Polska Sp. Z o. o.
ul. Gustawa Eiffel`a 8
44-109 Gliwice
+48 32 621 07 00
pv-sales-poland@fronius.com
www.fronius.pl/solar/fotowoltaika

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje