Relacja z finału XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Relacja z finału XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego

18 września 2020 r. odbyło się oficjalne podsumowanie XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego im. Prof. Jacka Malko pod hasłem "Wszystko zależy od energii!". W tym roku, nietypowo - ze względu na pandemię, organizatorzy konkursu spotkali się z zaproszonymi gośćmi w przestrzeni wirtualnej.

aktualizacja: 2020-09-23 10:22:35

Gala finałowa XII edycji konkursu przyjęła hybrydową formę. Przedstawiciele Fundacji Świadomi Klimatu i Stowarzyszenia Jaworze-Zdrój, czyli organizatorzy tej edycji, zasiedli w małym gronie w studiu telewizyjnym jednego z wieloletnich patronów medialnych inicjatywy - telewizji Dla Ciebie TV w Jaworznie. Pozostali uczestnicy dołączyli do wydarzenia przez internet, a całość była transmitowana na fanpage’u Krajowego Konkursu Energetycznego na Facebooku.

- W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się spotkać na finale online. Oczywiście powodem tej decyzji były względy bezpieczeństwa, nie chcieliśmy narażać zdrowia żadnego z gości. Nie ukrywam, że było to dla nas spore wyzwanie, ale wszystko się udało. Plusem takiej formy było to, że galę mógł obejrzeć każdy z dostępem do sieci - mówi Artur Stanowski, Prezes Fundacji Świadomi Klimatu.

Kilka słów od laureatów (i nie tylko)

Podczas gali finałowej można było usłyszeć prezentacje laureatów: Karoliny Chról, Katarzyny Meller i Teodora Sawickiego. Młodzi i niezwykle zdolni pasjonaci energetyki opowiedzieli więcej o swoich pracach konkursowych, przedstawili swoje przemyślenia i podsumowali wnioski. Tegoroczną edycję podsumował przewodniczący komisji konkursowej, prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej.

- Poziom prac nadesłanych przez laureatów był wyrównany, wszystkie były świetne i dlatego tym razem jury konkursu postanowiło nagrodzić równorzędnymi wyróżnieniami wszystkich laureatów. Bardzo nas to cieszy, że młodzi ludzie angażują się w problematykę energetyki, zrównoważonego rozwoju czy odnawialnych źródeł energii - podsumowuje dr Halina Rechul, autorka i koordynatorka Krajowego Konkursu Energetycznego.

W czasie wydarzenia można było poznać jury konkursu, ambasadorów, sponsorów, partnerów i partnerów medialnych, a także nauczycieli i uczniów pełnych dobrej energii.

Nauczyciele i uczniowie z pozytywną energią

Uczeń Pełen Dobrej Energii - to nowe wyróżnienie, które w tym roku zostało przyznane przez komisję konkursową po raz pierwszy. Z wnioskiem o takie wyróżnienie wystąpili Nauczyciele Pełni Pozytywnej Energii, aktywni uczestnicy projektu Krajowy Konkurs Energetyczny: Ewa Kozak z Cieszyna, Marzanna Mazur-Witek z Mielca, dr inż. Agnieszka Raducka ze Szczecina, Ewa Krzysztofik i Agnieszka Żak z Jaworzna. Ich celem było docenienie najambitniejszych uczniów pod ich skrzydłami, którzy interesują się energetyką i ekologią.

Tytułem Ucznia Pełnego Dobrej Energii wyróżnieni zostali: Kamil Kufel i Robert Rybak z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, Szymon Cichoń i Arkadiusz Lechwar z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, Oskar Orzechowski z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie, Julia Kurdyk z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu oraz Marta Chwastek z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie.

Nagroda dla... konkursu

Warto wspomnieć, że w tym roku Fundacja Świadomi Klimatu otrzymała od zwycięzców biegu "Run Like The Wind", organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, specjalne wyróżnienie - laureaci przekazali fundacji swoją nagrodę.

Szczegóły XIII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego zostaną ogłoszone na wiosnę 2021 roku. Zapraszamy do udziału!

Sponsorzy XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego:

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (Sponsor Główny),Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa SA.

Partnerzy: Gmina Jaworze (partner strategiczny), Viessmann Sp. z o.o., Energoprojekt-Katowice SA, Stowarzyszenie ds. Rozliczania Energii, Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO SA).

Firma powiązana:
Viessmann

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje