Rozwiązania Schöck Isokorb® typu T w praktyce

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Rozwiązania Schöck Isokorb® typu T w praktyce

Inwestycja Lea 251 to dwa budynki w skład których wchodzi osiem apartamentów o podwyższonym standardzie zlokalizowanych w jednej z krakowskich dzielnic przy ul. Juliusza Lea zaledwie 4 km od centrum Krakowa. To ekskluzywne osiedle z apartamentami o dostępnych metrażach od 75 do 166 m2 z dużą powierzchnią przeszkleń oraz wygodnymi tarasami. W inwestycji wykorzystano rozwiązania Schöck Isokorb® typu T.

aktualizacja: 2020-07-13 11:13:42

Budynki mają od 1 do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Cała inwestycja składa się z 8 lokali mieszkalnych. Prestiż tej inwestycji polega na jej dogodnym umiejscowieniu. Wygodne i przestronne apartamenty, dają dużo możliwości aranżacyjnych.

Zadbano także o architektoniczne zaprojektowanie małej architektury - droga wewnętrzna, brama wjazdowa, ogrodzenie osiedla, śmietnik oraz aranżacje przestrzeni zielonej. Całość w połączeniu z brakiem bezpośredniej zabudowy sąsiedzkiej tworzy bardzo przyjemny i kameralny nastrój.

Rozbudowana infrastruktura i bliskość centrum dodatkowo podnoszą standard życia w tej części Krakowa. Często kursujące autobusy miejskie i tramwaje pozwalają na bezproblemową komunikację z innymi dzielnicami. Również bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji.

Inwestycja Lea - balkony z zastosowaniem łączników Schöck Isokorb® Typ T

Inwestor zdecydował się na zastosowanie kompleksowych i niezawodnych rozwiązań, czyli połączeń płyt balkonowych z konstrukcją budynku za pomocą łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® typ T. Takie rozwiązanie pozwala na redukcję strat ciepła przez mostek liniowy. Dodatkowym atutem jest możliwość rezygnacji z tradycyjnego ocieplania płyt balkonowych.

Wykonane w ten sposób wykończenie płyt balkonowych jest trwalsze i charakteryzuje się większą estetyką. W dwóch budynkach zostanie wbudowane przeszło 1,2 km połączeń z użyciem łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® typ T o klasie odporności ogniowej REI 120. W dylatacjach płyt balkonowych zastosowano trzpienie dylatacyjne Schock LD, które eliminują klawiszowanie.

Firma powiązana:
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje