Relacja z kampanii społecznej DOM DOBREJ ENERGII

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-11-05 09:04:11
Relacja z kampanii społecznej DOM DOBREJ ENERGII
Aby przybliżyć zagadnienia związane z oszczędzaniem energii, 18 oraz 25 października w centrach handlowych M1 oraz Janki, odbyły się imprezy pod hasłem „Dzień Dobrej Energii”, w ramach kampanii społecznej – „Dom Dobrej Energii”, powołanej z inicjatywy trzech koncernów – Bosch, Junkers oraz Osram.

„Która klasa energetyczna dla produktów AGD oznacza tę najbardziej energooszczędną?”, „Czy wymiana tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne wiąże się ze zmianą żyrandola?”, „Skąd czerpią energię pompy ciepła” – z tymi oraz wieloma innymi pytaniami zmierzyli się uczestnicy quizów Boscha Junkersa i Osram w czasie 2 imprez odbywających się w centrach handlowych M1 oraz Janki.

 

Internetowa edycja konkursu trwa do 9 listopada – wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Czym jest dla mnie energooszczędność”.

Dzień dobrej energii

Dla Polaków kwestie związane z oszczędzaniem energii są bardzo istotne. Bardzo często nie wiemy jednak, jak ograniczyć ilość zużywanej energii. Aby przybliżyć zagadnienia związane z jej oszczędzaniem, 18 oraz 25 października w centrach handlowych M1 oraz Janki, odbyły się imprezy pod hasłem „Dzień Dobrej Energii”, w ramach kampanii społecznej – „Dom Dobrej Energii”, powołanej z inicjatywy trzech koncernów – Bosch, Junkers oraz Osram.

 

Przez cały dzień odwiedzający centra mogli zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które pomogą każdemu z nas wpłynąć na ilość zużywanej energii. Podczas imprezy można było zasięgnąć porad ekspertów i dowiedzieć się, jak zmniejszyć rachunki za prąd, ogrzewanie, czy oświetlenie.

 

Przeprowadzono również szereg konkursów dotyczących energooszczędności, w ramach których uczestnicy odpowiadali m.in. na pytania: „Jak często należy dokonywać konserwacji urządzeń grzewczych?” czy „Ile procent energii oszczędzają świetlówki kompaktowe w porównaniu do tradycyjnych żarówek?”. Biorąc udział w konkursach można było wygrać atrakcyjne nagrody oraz uzyskać informacje na temat energooszczędności i produktów energooszczędnych. Ponadto przez cały czas trwania imprezy eksperci Boscha, Junkersa i Osram udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników.

 

Dla dzieci przygotowano konkurs rysunkowy „Mój dom pełen dobrej energii”. Zebrano 100 prac, a najlepsze z nich trafią do „Kalendarza domu dobrej energii” na rok 2009 wydanego przez organizatorów akcji.

 

Jeszcze do 9 listopada można wziąć udział w konkursie. Wystarczy na stronie internetowej: www.domdobrejenergii.pl/konkurs odpowiedzieć na pytanie „Czym jest dla Ciebie energooszczędność”. Dla zwycięzców przewidziano 3 dwuosobowe pobyty w SPA oraz 20 ładowarek słonecznych.

 

{mosloadmodule mod_firmy}

Firma powiązana:
Robert Bosch Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny