Relacja z kampanii społecznej DOM DOBREJ ENERGII

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-11-05 09:04:11
Relacja z kampanii społecznej DOM DOBREJ ENERGII
Aby przybliżyć zagadnienia związane z oszczędzaniem energii, 18 oraz 25 października w centrach handlowych M1 oraz Janki, odbyły się imprezy pod hasłem „Dzień Dobrej Energii”, w ramach kampanii społecznej – „Dom Dobrej Energii”, powołanej z inicjatywy trzech koncernów – Bosch, Junkers oraz Osram.

„Która klasa energetyczna dla produktów AGD oznacza tę najbardziej energooszczędną?”, „Czy wymiana tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne wiąże się ze zmianą żyrandola?”, „Skąd czerpią energię pompy ciepła” – z tymi oraz wieloma innymi pytaniami zmierzyli się uczestnicy quizów Boscha Junkersa i Osram w czasie 2 imprez odbywających się w centrach handlowych M1 oraz Janki.

 

Internetowa edycja konkursu trwa do 9 listopada – wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Czym jest dla mnie energooszczędność”.

Dzień dobrej energii

Dla Polaków kwestie związane z oszczędzaniem energii są bardzo istotne. Bardzo często nie wiemy jednak, jak ograniczyć ilość zużywanej energii. Aby przybliżyć zagadnienia związane z jej oszczędzaniem, 18 oraz 25 października w centrach handlowych M1 oraz Janki, odbyły się imprezy pod hasłem „Dzień Dobrej Energii”, w ramach kampanii społecznej – „Dom Dobrej Energii”, powołanej z inicjatywy trzech koncernów – Bosch, Junkers oraz Osram.

 

Przez cały dzień odwiedzający centra mogli zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które pomogą każdemu z nas wpłynąć na ilość zużywanej energii. Podczas imprezy można było zasięgnąć porad ekspertów i dowiedzieć się, jak zmniejszyć rachunki za prąd, ogrzewanie, czy oświetlenie.

 

Przeprowadzono również szereg konkursów dotyczących energooszczędności, w ramach których uczestnicy odpowiadali m.in. na pytania: „Jak często należy dokonywać konserwacji urządzeń grzewczych?” czy „Ile procent energii oszczędzają świetlówki kompaktowe w porównaniu do tradycyjnych żarówek?”. Biorąc udział w konkursach można było wygrać atrakcyjne nagrody oraz uzyskać informacje na temat energooszczędności i produktów energooszczędnych. Ponadto przez cały czas trwania imprezy eksperci Boscha, Junkersa i Osram udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników.

 

Dla dzieci przygotowano konkurs rysunkowy „Mój dom pełen dobrej energii”. Zebrano 100 prac, a najlepsze z nich trafią do „Kalendarza domu dobrej energii” na rok 2009 wydanego przez organizatorów akcji.

 

Jeszcze do 9 listopada można wziąć udział w konkursie. Wystarczy na stronie internetowej: www.domdobrejenergii.pl/konkurs odpowiedzieć na pytanie „Czym jest dla Ciebie energooszczędność”. Dla zwycięzców przewidziano 3 dwuosobowe pobyty w SPA oraz 20 ładowarek słonecznych.

 


Firma powiązana:
Robert Bosch Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje