Odnowiona strona internetowa Schöck

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Odnowiona strona internetowa Schöck
Firma Schöck, producent rozwiązań do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa, udoskonaliła swoją stronę internetową www.schock.pl tak, aby w jak największym stopniu odpowiadała ona potrzebom użytkowników.

Odnowiona strona internetowa SchöckModyfikacje wprowadzono na podstawie badań satysfakcji klientów.  Najważniejsze zmiany obejmują: nawigację dostosowaną do określonych grup odbiorców, nową strefę materiałów informacyjnych do pobrania oraz nowoczesną wyszukiwarkę produktów. Bardziej atrakcyjną i przejrzystą formę zyskał również wygląd nowej witryny Schöck.

 

Jedną z najbardziej znaczących zmian na stronie Schöck jest wprowadzenie nawigacji dostosowanej do poszczególnych grup klientów (architektów, konstruktorów, wykonawców i inwestorów).

Staraliśmy się ułatwić użytkownikom odnalezienie interesujących ich informacji w jak najprostszy i najszybszy sposób. Dla architektów najważniejsze są dane na temat możliwości projektowania przy użyciu rozwiązań firmy, szczegóły konstrukcyjne oraz referencje. Z kolei dla konstruktorów większe znaczenie ma sposób instalacji, w tym dostęp do rysunków CAD. Dzięki nowemu podziałowi zawartości strony każdy użytkownik szybko odnajdzie potrzebne mu dane – mówi Maciej Kowalczyk, Senior Inżynier Schöck Polska.

 

Wyszukiwarkę produktów opracowano zgodnie z hasłem „od produktu do rozwiązania”. Animacja Flash prowadzi użytkownika, krok po kroku, od problemu, np. eliminacja mostków cieplnych do  odpowiedniego produktu. Wyszukiwanie właściwych rozwiązań  rozpoczyna się od wizualizacji budynku z wyróżnionymi, problematycznymi obszarami. Gdy użytkownik przesuwa kursor na interesujący go element budynku, np. balkon - na ekranie wyświetlane są odpowiednie produkty rozwiązujące dany problem.

 

Na nowej stronie internetowej Schöck optymalizacji poddano także strefę materiałów informacyjnych do pobrania. Wśród nich znajdują się m.in.: instrukcje montażu, rysunki CAD czy aprobaty techniczne. Proces pobierania plików został uproszczony zgodnie z sugestiami użytkowników. Dzięki temu odwiedzający mogą teraz szybko i łatwo wybrać interesujące ich dokumenty za pomocą menu lub klikając na ich zdjęcie. Koszyk to nowa funkcja, która pozwala zgromadzić wszystkie ważne dla użytkownika pliki i pobrać je jednocześnie.

 

Oprócz wspomnianych udogodnień na stronie internetowej Schöck zawarto także inne przydatne materiały i informacje, jak np. programy obliczeniowe dla konstruktorów i architektów pomagające w wyborze odpowiednich rozwiązań. Zakładka „Obiekty referencyjne” pozwala natomiast zorientować się w wybranych inwestycjach polskich i zagranicznych, gdzie zastosowano rozwiązania firmy.

Na stronie firmy Schöck znalazł się również formularz kontaktowy, poprzez który klienci mogą nadsyłać zapytania oraz uwagi.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny