Izolacja Tubolit DG Plus firmy Armacell - oszczędność, ochrona i bezpieczeństwo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Izolacja Tubolit DG Plus firmy Armacell - oszczędność, ochrona i bezpieczeństwo

Nowoczesny materiał izolacyjny powinien nie tylko zabezpieczać instalacje przed utratą energii i dobiegającym z nich hałasem, ale też gwarantować bezpieczeństwo w przypadku wybuchu pożaru. Jeśli jeszcze posiada odpowiednie certyfikaty czy deklaracje środowiskowe EPD, pozwalające uzyskać dodatkowe punkty podczas ubiegania się projektu o przyznanie certyfikatu BREEAM, LEED lub WELL, to możemy mówić o otulinie doskonałej. Takim produktem bez wątpienia jest Tubolit DG Plus firmy Armacell - elastyczna izolacja polietylenowa o zamkniętej strukturze komórkowej, która spełnia wszystkie te wymagania. 

aktualizacja: 2020-12-02 13:42:56

Sposób na ograniczenie strat energii 

Tubolit DG Plus firmy Armacell został wykonany z polietylenu - elastycznej pianki o zamkniętej strukturze komórkowej, która charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Otulina powstała z myślą o ochronie rur grzewczych i sanitarnych w instalacjach c.o., ciepłej i zimnej wody użytkowej i innych.

Dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła, wynoszącemu (λ40°C ≤ 0,040 [W/m⋅K])  jest w stanie skutecznie ograniczyć straty energii, co nie tylko przekłada się na istotną poprawę wydajności energetycznej instalacji i zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, ale też korzystnie wpływa na środowisko obniżając emisję CO2 do atmosfery. Dodatkowo Tubolit DG Plus firmy Armacell chroni rury przed agresywnymi materiałami budowlanymi i zapobiega kondensacji na instalacjach z zimną wodą.

Zastosowanie Tubolit DG Plus firmy Armacell

Bezpieczeństwo w razie pożaru 

Izolacja Tubolit DG Plus firmy Armacell to również gwarancja bezpieczeństwa w przypadku wybuchu pożaru. Zdecydowana większość tego rodzaju produktów jest wykonana z łatwopalnych tworzyw sztucznych, które w  wyniku spalania wydzielają toksyczny dym. Nie tylko jest on wdychany przez osoby opuszczające budynek, ale też ogranicza widoczność blokując drogi ewakuacyjne i utrudniając ucieczkę z miejsca zagrożenia.

Tubolit DG Plus eliminuje ten problem. Otulina spełnia wymogi nierozprzestrzeniania ognia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. W przypadku otuliny o grubości od 6 do 25mm Euroklasa ogniowa wynosi BL-s1,d0, natomiast dla otuliny o grubości > 25mm wartość ta określona została na poziomie CL-s1,d0. Izolacja w czasie pożaru generuje minimalną ilość dymu (klasa s1), co gwarantuje sprawną ewakuację i brak zagrożeń związanych z emisją niebezpiecznych związków.

Otulina stworzona z myślą o środowisku 

Izolacja Tubolit DG Plus firmy Armacell charakteryzuje się nie tylko wysokimi parametrami technicznymi, ale też jest wyjątkowo ekologiczna. Całkowita emisja lotnych związków organicznych (LZO) wynosi w jej przypadku poniżej 0,3 mg/m3 a całkowita zawartość półlotnych związków organicznych jest niższa niż 0,1 mg/m3. Otulina została również odpowiednio pozyskana, co potwierdzają certyfikaty ISO14001 dla procesu łańcucha dostaw (polimer) oraz kluczowego procesu (produkcja izolacji).

Produkt ma też wysokie parametry wytrzymałościowe - jego żywotność jest dłuższa niż 50 lat i może on zostać uszkodzony tylko poprzez zewnętrzną ingerencję bądź podczas instalacji. Dodatkowo w 100% podlega recyclingowi. Niewielki wpływ Tubolitu DG Plus na środowisko naturalne potwierdza uzyskana deklaracja środowiskowej EPD typu III. Dokument ten pomaga inwestorom uzyskać dla swoich obiektów tzw. zielone certyfikaty, takie jak BREEAM czy LEED. Są to wielokryteriowe systemy oceny i ochrony budynków promujące zrównoważone budownictwo oraz zdrowe środowisko pracy i stanowiące standard na rynku nieruchomości komercyjnych.

Tubolit DG Plus umożliwia m.in. spełnienie wymogów certyfikatu BREEAM i LEED związanych m.in. z komfortem termicznym i poprawą efektywności energetycznej budynku. Zastosowanie pianki pozwala też na poprawę komfortu akustycznego w budynku. 

Dodaj komentarz

time image
time image
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje