Jak działa oczyszczalnia ścieków?

Redakcja Budujemy Dom
Redakcja Budujemy Dom
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak działa oczyszczalnia ścieków?

Oczyszczalnia "neutralizuje" ścieki do postaci, w której można je bez szkody dla środowiska odprowadzić do odbiornika (gleby lub rzeki, czy jeziora).

aktualizacja: 2020-03-13 12:36:22

Ponieważ jednak dom nad rzeką czy jeziorem to rzadkość, więc w praktyce oczyszczone ścieki rozprowadza się w odpowiednio chłonnym gruncie, za pośrednictwem drenażu rozsączającego lub studni chłonnej.

Wybór metody zależy m.in. od wielkość działki, ilości i stopnia zanieczyszczenia produkowanych ścieków, gęstości zabudowy, odległości od ujęcia wody oraz od kwoty, jaką możemy przeznaczyć na budowę oczyszczalni.

Redakcja BD
Na schemacie otwierającym: Zasada działania przydomowej oczyszczalni ścieków składającej się z osadnika gnilnego i drenażu rozsączającego (rys. wg Nevexpol)

Może cię zainteresować
Jak działa przewód grzewczy z termostatem? Ochrona rur z wodą przed zamarzaniem Jak podłączyć pływak do pompy wody? Instalacje sanitarne w nowym domu. Co musisz wiedzieć? Rekuperatory do odzysku ciepła z wody szarej: oszczędność i ekologia Przydomowa oczyszczalnia ścieków na każde warunki gruntowe MultiSkin PUSH - idealne rozwiązanie do instalacji wody użytkowej i systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych Jak zapewnić szczelność połączeń w instalacjach sanitarnych? Jak przebiega montaż sygnalizatora szamba? Wszystko o rurach spustowych Co powinieneś wiedzieć o programie dofinansowania Moja Woda? Jak zapewnić stabilne ciśnienie wody w domu? Jak działa pompa abisynka? Jak montuje się szybkozłączkę do szamba w ogrodzeniu? Jak zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków na kopcu nasypowym? Jakie powinno być ciśnienie w instalacji wodnej w domu i jak je zapewnić? Kiedy trzeba zamontować reduktor ciśnienia wody w domowej instalacji? Dlaczego w instalacji c.o. warto stosować filtr magnetyczny? Jakie rury służą do wykonania instalacji pneumatycznej? Co to jest norma ISO 9001:2015 i jakie są korzyści z certyfikacji dla klientów firmy? Czym się różni anoda magnezowa od tytanowej? Co jest potrzebne do poboru wody ze studni? Pompy głębinowe w technologii DRYRUN PRO. Co to jest suchobieg? Polietylenowa czy kauczukowa - którą izolację rur wybrać? Jakie są średnice rur odpływowych z PVC w kanalizacji zewnętrznej? ESYBOX MAX - hydroforowa technologia przyszłości!
Zobacz więcej Zwiń
Redakcja Budujemy Dom
Redakcja Budujemy Dom

Od 1998 roku Redakcja "Budujemy Dom" tworzy społeczność pasjonatów budownictwa, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasz zespół to wykwalifikowani redaktorzy, architekci, inżynierowie i specjaliści z różnych dziedzin budownictwa, którzy stale poszerzają swoją wiedzę i śledzą najnowsze trendy.

Zdaniem naszych Czytelników

Gość sledzio_gliwice

27 Dec 2008, 14:35

Hehehe, smiech na sali! To ma być oczyszczalnia ścieków? Ktoś właduje bądź co bądź niemałe pieniądze w zabudowę czegoś takiego nie zdając soebie sprawy z tego, że taka "pseudooczyszczalnia" ma obecnie juz tylko warunkowe dopuszczenie do eksploatacji. Już teraz mówi się, że ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!