Automatyka bram garażowych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Automatyka bram garażowych

Bramy zamykane i otwierane automatycznie są wyposażone w napęd elektryczny, którego uruchomienie następuje przez:

  • wciśnięcie przycisku umieszczonego w skrzynce sterującej,
  • pociągnięcie za linkę (w niektórych rozwiązaniach brama zamyka się samoczynnie),
  • sterowanie pilotem na fale radiowe lub podczerwień,
  • pętlę indukcyjną (bramy przemysłowe),
  • fotokomórkę (zabezpieczenie przed wypadkami).

Brama z napędem elektrycznym porusza się płynnie i cicho. Przy użyciu pilota można też ryglować i odryglowywać bramę oraz zapalać światło w garażu (które gaśnie automatycznie po kilku minutach).

Nowoczesne napędy wyposażone są również w awaryjny układ mechaniczny, który odblokowuje zamek i pozwala na ręczne otwarcie (w przypadku zaniku prądu), oraz w układ zapobiegający zamknięciu się bramy po napotkaniu przeszkody (oporu).

Fot. otwierająca NICE

aktualizacja: 2019-05-27 11:21:11
Przeczytaj również
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!