Ile kosztuje parkiet?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Ile kosztuje parkiet?

Parkiet to tradycyjna posadzka o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych i akustycznych wykonana z małych deszczułek litego drewna. Produkowany z różnych gatunków drewna liściastego oraz iglastego, a także niektórych gatunków drzew egzotycznych.

Deszczułki układane są w różne wzory – jodełkę, szachownicę, cegiełkę. Łączone ze sobą na wpust i pióro i przyklejane do podłoża. Podłoga wyłożona parkietem jest bardzo trwała i można ją wielokrotnie odnawiać.

Ile kosztują panele i parkiet?

Często sprzedawcy oferują wybrane modele podłóg po cenach promocyjnych, niższych o 10–30 proc. od cen wyjściowych, warto więc szukać takich ofert.

Panele drewniane

Cena zależą od gatunku drewna oraz tego, czy panele są olejowane czy lakierowane. Ceny paneli drewnianych są niższe niż ceny parkietu, ponieważ na ich warstwy spodnie używa się drewna gorszej jakości.
Panele dębowe – 100–160 zł/m2
Panele Merbau – ok. 200 zł/m2
Panele Jesion – 125–180 zł/m2
Panele Kempas – 150–180 zł/m2

Układanie paneli: od 20 zł/m2
Cyklinowanie bezpyłowe surowego parkietu: od 15 zł/m2
Cyklinowanie bezpyłowe polakierowanego parkietu: 18 zł/m2
Lakierowanie: 4 zł/m2
Montaż list przypodłogowych: od 4 zł/m

Deszczułki podłogowe
Ceny zależą od gatunku i klasy drewna.
Kempas – 55 zł/m2
Jesion – 58–90 zł/m2
Akacja – 65 zł/m2
Dąb – 75–125 zł/m2
Teak – 100 zł/m2
Układanie, cyklinowanie i potrójne lakierowanie parkietu – ok. 50 zł/m2

fot. Orion

aktualizacja: 2013-10-02 07:49:35
Przeczytaj również
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!