Kleje do płytek ceramicznych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Kleje do płytek ceramicznych

Czasy zapraw cementowych, przygotowywanych samodzielnie przez glazurnika, odeszły w przeszłość. Dziś ich miejsce zajęły gotowe zaprawy klejące, czyli popularne kleje do płytek. Można nimi przyklejać glazurę i terakotę, ale są i takie mieszanki, na które da się układać mozaikę, gres, klinkier lub płytki kamienne.

Podstawowym składnikiem wszystkich klejów do płytek jest szary lub biały cement. Na drugim miejscu są wypełniacze mineralne. Za dobrą urabialność kleju odpowiadają zaś polimery, które zapewniają gotowej mieszance odpowiednią plastyczność. Ważną rolę spełniają też modyfikatory – tajemnicze substancje mające wpływ na szybkość wiązania kleju. 

 

Przed kupieniem kleju trzeba koniecznie sprawdzić, w jakim stanie jest podłoże na którym mają być układane płytki. Większość mieszanek przeznaczona jest do podłoży spoistych i nieodkształcalnych. Są to więc świeże, mocne tynki, stabilne powłoki malarskie, mocne wylewki betonowe. Do podłoży niespoistych, czyli kruszących się tynków, łuszczących farb, nierównych, spękanych podłóg najlepiej użyć klejących zapraw renowacyjnych. Zniwelują one nierówności podłoża i wypełnią rysy oraz ubytki.

fot. Cekol

aktualizacja: 2013-07-08 11:33:10
Przeczytaj również
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!