Koszt wykonania ogrodu zimowego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Koszt wykonania ogrodu zimowego

Ogród zimowy jest każdorazowo, indywidualnie projektowany. Dopasowany kształtem do bryły budynku może być dobudowany do ściany domu albo łączyć się z konstrukcją dachu (przeszklenie części połaci dachowej).

Ściany i stropy przeszklone mają konstrukcję szkieletową, składającą się ze słupów, rygli i kształtowników. Do budowy "ogrodów" wykorzystuje się najczęściej profile z aluminium lub PVC. Niektórzy producenci oferują również nowoczesne systemy z profili z klejonego drewna, od wewnątrz wykończonego bezbarwnymi lazurami, a na zewnątrz osłoniętego profilami aluminiowymi.

Konstrukcję dachu pokrywa szkło bezpiecznie. Do wypełnienia ścian stosuje się szyby zespolone o niskim współczynniku przenikania ciepła w celu ograniczenia strat ciepła. Przed uniknięciem nadmiernego nasłonecznienia stosuje się szkło przeciwsłoneczne lub dodatkowe przesłony: rolety, żaluzje. W bryłę konstrukcyjną ogrodu zimowego można wkomponować elementy otwierane: okna i drzwi.

fot. Ogrody Zimowe Nowicki

Zalety ogrodów zimowych

  • Znakomite zabezpieczenie przed wpływami warunków zewnętrznych, korzystanie z tarasu lub balkonu niezależnie od pogody.
  • Poprawienie bilansu energetycznego budynku.
  • Zmniejszenie przenikania hałasu do mieszkania.
  • Zwiększenie przestrzeni użytkowej budynku.

Ogród zimowy to minimalny wydatek w wysokości kilkudziesięciu tyś złotych. Za dodatkową powierzchnię 12-20 m2 (w zależności od bryły, konstrukcji i przeszklenia) zapłacimy od 35-65 tyś zł. W cenę wliczony jest podatek 7% VAT, należy jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami transportu.

aktualizacja: 2013-10-02 07:45:35
Przeczytaj również
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!