Ile kosztuje pokrycie dachowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Ile kosztuje pokrycie dachowe?

Jakie jest najlepsze pokrycie dachowe? Przede wszystkim dopasowane do cech dachu – jego konstrukcji, kąta nachylenia, sposobu wykonania podkładu. Bywają pokrycia mniej lub bardziej uniwersalne. Przykładowo papa nadaje się świetnie na dachy płaskie, ale można by nią pokryć także dach stromy. Jednak niewątpliwie nie będzie to estetyczne. Dlatego trzeba uwzględniać jeszcze jeden ważny czynnik – wygląd domu.

fot. Plannja

Ile kosztują ciężkie pokrycia dachowe?

Najtańsza spośród ciężkich pokryć dachowych jest dachówka cementowa. 1 m² tego materiału kupimy już za 30 zł. Nieco droższa jest dachówka ceramiczna (minimum 35 zł/m²). To oczywiście nie jedyne wydatki. Doliczyć trzeba koszt wykonania podkładu – 15–30 zł/m² za ołacenie z membraną dachową i ok. 40 zł/m² za sztywne poszycie z płyt drewnopochodnych bądź desek (choć podkład może być wliczony do kosztorysu wykonania konstrukcji dachowej). Za ułożenie tych materiałów zapłacimy 30–60 zł/m².

 

Znacznie droższe są pokrycia naturalne – strzecha i łupek kamienny. 1 m² tego pierwszego materiału kosztuje przeciętnie 150–250 zł (z ułożeniem). Za 1 m² łupka zapłacimy nawet 300 zł.

Ile kosztują lekkie pokrycia dachowe?

Ceny pokryć w rozmaitych składach budowlanych i hurtowniach mogą znacznie się różnić, nawet jeśli pochodzą od tego samego producenta. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, porównajmy ceny w kilku punktach i zawsze negocjujmy rabaty, szczególnie jeśli u tego samego dostawcy kupujemy również folie wstępnego krycia, blachę na obróbki i rynny.

 

Przy wyborze pokrycia nie bez znaczenia powinna być też łatwość montażu. Problemem bowiem może okazać się znalezienie doświadczonych fachowców.

 

Ceny lekkich pokryć dachowych kształtują się następująco:

  • blacha płaska na rąbek stojący – od 30 zł/m2;
  • blachodachówka– od 25 zł/m2;
  • blachodachówka z posypką mineralną – od 70 zł/m2;
  • gonty bitumiczne – od 25 zł/m2;
  • płyty faliste bitumiczne – od 20 zł/m2;
  • płyty faliste włóknowo-cementowe – od 25 zł/m2.
aktualizacja: 2017-06-29 09:33:26
Przeczytaj również
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!