Jak wykończyć dach żeby wyglądał estetycznie, a jednocześnie był funkcjonalny?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak wykończyć dach żeby wyglądał estetycznie, a jednocześnie był funkcjonalny?

Wśród budownictwa jednorodzinnego w Polsce od lat królują domy o wyeksponowanych, spadzistych dachach. Ich krawędzie wystają poza mury tworząc okap, niekiedy stanowią zadaszenie dla balkonów i tarasów. Jak sprawić aby wszystko wyglądało estetycznie? Zabudowy okapu dachowego można dokonać na wiele sposobów, a jednym z częściej wybieranym przez inwestorów jest zastosowanie podbitki z tworzywa sztucznego np. z PVC.

aktualizacja: 2023-03-06 11:49:33

Podsufitka winylowa Boryszew ERG to doskonała propozycja dla inwestorów poszukujących sposobu na ukrycie mniej reprezentacyjnych elementów konstrukcji dachu, jakimi są widziane od spodu krokwie. Prawidłowo zamontowane panele podsufitki zabezpieczają okap wysunięty poza ścianę budynku przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, uszkodzeniami mechanicznymi, a także ptactwem lub owadami, dla których wystająca konstrukcja dachu jest bardzo atrakcyjnym miejscem do założenia gniazd.

Panele podsufitki Boryszew ERG, oferowane są w wersji pełnej i perforowanej, zapewniają więc odpowiednią wentylację dachu, co jest szczególnie istotne w przypadku poddaszy użytkowych. Boryszew oferuje najszerszą na rynku gamę kolorystyczną podbitek. Oferta obejmuje aż 18 kolorów, co pozwala na idealne dopasowanie podsufitki do kolorystyki wybranego elementu budynku: dachu, elewacji, okien, drzwi, czy też systemu rynnowego.

Wśród oferowanych kolorów znajdują się zarówno tradycyjne, cieszące się od lat dużym powodzeniem podbitki doskonale imitujące drewno, np. złoty dąb, dąb winchester czy orzech, jak i te w różnych odcieniach brązu, beżu i białe. Dla inwestorów wybierających modne w ostatnim czasie wykończenia w odcieniach szarości przeznaczone są panele w kolorach: szarym, grafitowym, antracytowym oraz czarnym. Dla osób lubiących nietuzinkowe rozwiązania, Boryszew ERG oferuje panele w rzadko spotykanych kolorach, jak niebieski czy miętowy.

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego
Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego

Podsufitka oferowana jest w zestawach wraz z listwami wykończeniowymi, które umożliwiają zastosowanie podbitki do różnego rodzaju konstrukcji dachowych. Niewątpliwą zaletą podsufitki jest również niewielka waga całego systemu, która umożliwia łatwy montaż, włącznie z umieszczaniem różnych dodatkowych elementów, np. oświetlenia. System podsufitkowy to również oszczędność czasu i wygoda podczas montażu. Po rozplanowaniu i zamocowaniu łat montażowych, przy elewacji i krokwiach instaluje się specjalne listwy, w które następnie wsuwane są panele. Listwy systemowe przybijane są gwoździami lub odpowiednimi wkrętami z wykorzystaniem specjalnie przeznaczonych do tego celu owalnych otworów.

Prawidłowo zainstalowane podbitki winylowe to produkt niezwykle trwały i wytrzymały. Boryszew ERG wytwarza swoje produkty wyłącznie z pełnowartościowego polichlorku winylu, co zapewnia im wyjątkową wytrzymałość oraz zapobiega kurczeniu i pękaniu paneli. Materiał, z którego wykonane są panele nie wymaga konserwacji i malowania, a utrzymanie czystości jest wyjątkowo łatwe - wystarczy umyć je wodą z dodatkiem dostępnych środków myjących. Potwierdzeniem jakości i trwałości produktu jest gwarancja producenta, która na panele jednokolorowe wynosi aż 25 lat.Boryszew S.A.
Oddział Boryszew ERG w Sochaczewie
ul. 15 Sierpnia 106,
96-500 Sochaczew
tel. 46 863 02 01
www.boryszewerg.com.pl
budownictwo@boryszewerg.com.pl
zamowienia.budownictwo@boryszewerg.com.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły