Dlaczego warto wybrać blachodachówkę z posypką?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Dlaczego warto wybrać blachodachówkę z posypką?

Każdy dom zasługuje na długowieczne rozwiązanie, które z jednej strony zachwyca estetyką i naturalnością, z drugiej - nie ulega siłom natury. Blachodachówki z posypką skalną GERARD to pokrycia dachowe najwyższej klasy, będące owocem przemyślanej, stale udoskonalanej technologii. Przez dekady materiał poddawano licznym próbom i usprawniano proces wytwórczy. W efekcie uzyskano pokrycie o doskonałych właściwościach użytkowych, które odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników i spełnia wszelkie wymogi projektowe.

aktualizacja: 2022-07-18 09:05:16

Swoje właściwości blachodachówka z posypką zawdzięcza sumie wielu warstw. Stal z obu stron zabezpiecza się aluminiowo-cynkową powłoką, na którą dodatkowo nakłada się żywicę akrylową. Alucynk jest aktywny, dzięki czemu nie rdzewieje nawet przy zarysowaniu w uszkodzonym punkcie. Nie ma ponadto ryzyka, że rdza pojawi się w miejscu przecięcia panela, gdzie "zabliźni się on cząsteczkowo". Takie zabezpieczenie antykorozyjne jest najbardziej skuteczne z dostępnych na rynku, stąd 50-letniej gwarancji na blachodachówkę z posypką nie wyłącza się nawet w najsilniej narażonych na rdzę dachów domów ulokowanych nad morzem czy pasie nadbrzeżnym. W konstrukcji pokrycia najważniejsza jest jednak baza.

To unikatowe spoiwo łączące blachę z posypką w taki sposób, że kruszywo nie obsypuje się ani podczas montażu, ani podczas obróbki, ani w trakcie wieloletniego użytkowania. Wierzchnia część dachówki wykończona jest strukturą kamienia naturalnego. Efekt ten uzyskuje się dzięki zastosowaniu tzw. posypki, czyli sypkiej, naturalnej materii skalnej pozyskiwanej z rozdrobnionej skały. Ostatni szlif pokryciu nadaje szkliwo z przezroczystego akrylu, które zabezpiecza, nadaje połysku oraz chroni przed porostami. Tak powstają bardzo lekkie moduły blachodachówki w postaci dogodnych w montażu paneli, formowanych w prostokątne profile. Montaż następuje bezpośrednio do łat dachowych, za pomocą gwoździ nabijanych od czoła modułu, równolegle do połaci. W ten sposób powstaje trwała, zwarta konstrukcja nie do naruszenia, nawet przez ekstremalne warunki pogodowe jak wichury, gradobicia czy śnieżyce.

Łatwy montaż, elastyczność pokrycia i systemowość blachodachówki z posypką plasują ją w gronie najchętniej wybieranych materiałów dekarskich ostatnich lat. Pokrycie można z powodzeniem stosować zarówno na etapie budowy, jak i modernizacji domu.

Lekka blachodachówka nie obciąża konstrukcji dachu, jest odporna na burze, grad, wiatr do 200 km/h, promieniowanie UV, hałas oraz ogień - ognioodporna, niepalna materia to bariera dla płomieni, skutecznie chroniąca przed ogniem wnętrze domu. Dodatkowo, gruboziarnista struktura powłoki pokrycia zapobiega osunięciom śniegu bez potrzeby montowania płotków śniegowych, a system paneli znosi obciążenie zalegającej masy śniegu bez uszczerbku dla konstrukcji dachu.

Blachodachówka z posypką to trwała, praktyczna i efektowna forma wykończenia dachu, wyraźnie definiująca styl budowli. W gamie wariantów stylistycznych znajdują się zarówno klasyczne modele blachodachówek, jak i awangardowe, gontopodobne, nowoczesne, oraz płaskie linie wzornicze, z dopasowaną pełną gamą akcesoriów dachowych.

Łukasz Malicki
Prokurent, Dyrektor na Europę Centralną GERARD Ahi Roofing
fot. otwierająca: Ahi Roofing

Może cię zainteresować
Jakie odległości zachować montując haki do rynny? Prawidłowa wentylacja dachu wykonanego z pokrycia stalowego Czym pokryć nowoczesny dom o bryle stodoły? Co to są kratownice drewniane i gdzie je stosować? Zasady poprawnego montażu okna dachowego Płynna membrana Hyperdesmo - system do renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych Co to jest blachodachówka hybrydowa i jak się ją montuje? Jak obrobić komin z blachy trapezowej? Skuteczna hydroizolacja dachu płaskiego za pomocą membrany PVC Pokrycia z kruszywem skalnym, czy to rozwiązanie sprawdzi się na każdym dachu? Bezpieczne poddasze - niepalna wełna i ogniochronne płyty g-k Jak prawidłowo położyć folię paroizolacyjną? Różnice pomiędzy systemami rynnowymi z PVC i stali powlekanej Jakie są zalety blachodachówek z posypką skalną? Jaka jest trwałość dachu krytego gontem bitumicznym? Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto. Oto sposób na obniżenie podatku od deszczu Jaką blachę użyć do wykończenia elewacji? Jak doświetlić pomieszczenia domu z płaskim dachem? Zalety i zastosowanie chłodnych dachów SOPREMA Co jest ważne przy układaniu blachy dachowej z posypką skalną? Jaka papa na deskowanie? BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu Jak podnieść komfort mieszkania na poddaszu? Jakie wybrać rolety do okien dachowych? Membrany dachowe premium dla doskonałej izolacji dachu Rynny stalowe - czy to dobry wybór? Dach płaski wentylowany czy niewentylowany? Które rozwiązanie jest lepsze w budynku mieszkalnym? Czy blachodachówka pasuje na dach drewnianego domu? Co to jest drewno klejone?
Zobacz więcej Zwiń

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!