Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak wymienić drzwi metodą ciepłego montażu?

Nieszczelnie drzwi zewnętrzne mogą w znacznym stopniu przyczynić się do dużych strat ciepła. Firma Soudal prezentuje energooszczędne rozwiązania, które pozwalają na szybki oraz profesjonalny montaż nowej stolarki drzwiowej nawet w starym budynku.

Jak wymienić drzwi metodą ciepłego montażu?
Soudal SOUDAL WINDOW SYSTEM SWS - kompleksowe uszczelnienie złącza okiennego
www.soudal.pl www.domszczelny.pl www.cieplymontaz.com.pl
Soudal SOUDAL WINDOW SYSTEM SWS - kompleksowe uszczelnienie złącza okiennego
Dane kontaktowe:
22 785 90 40
Gdańska 7, 05-152 Czosnów, Cząstków Mazowiecki
Zobacz firmę w innym dziale: Silikony, akryle, pianki montażowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Czym wypełnić przestrzeń wokół ościeżnicy?
  • Jak zabezpieczyć materiał izolacyjny przed wilgocią?
  • Jak przygotować podłoże do montażu taśm paroszczelnych?

Wysłużone drzwi zewnętrzne często stają się drogą niekontrolowanej ucieczki ciepła z wnętrza pomieszczeń, przyczyniając się w rezultacie do obniżenia komfortu użytkowania domu lub mieszkania, a także do niepotrzebnych wydatków związanych z ogrzewaniem w okresie zimowym. Podczas wymiany drzwi należy mieć na uwadze nie tylko jakość nowego wyrobu – nie mniej ważny jest jego profesjonalny montaż. W ofercie firmy Soudal znajdziemy nowoczesne materiały, dzięki którym zadbamy o trwałe i skuteczne uszczelnienie styku drzwi zewnętrznych z murem.

Czym wypełnić przestrzeń wokół ościeżnicy?

Jednym z kluczowych etapów instalacji drzwi zewnętrznych jest precyzyjne wypełnienie przestrzeni wokół ościeżnicy do drzwi zewnętrznych, po jej umocowaniu w otworze. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie pistoletowa pianka poliuretanowa Soudafoam Doors firmy Soudal, rekomendowana w przypadku instalacji stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Soudafoam Doors charakteryzuje się niską rozprężnością i znakomitą przyczepnością do typowych materiałów budowlanych. Do zalet tej pianki należy również krótki czas utwardzania (można ją poddać dalszej obróbce już po około 30 minutach od momentu aplikacji) oraz bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. Ponadto dzięki specjalnej konstrukcji zaworu puszki – Duravalve – Soudafoam Doors cechuje się najwyższą wydajnością przez cały okres przydatności do użycia, który wynosi aż 24 miesiące. Zawór Duravale zapewnia absolutną szczelność puszki, jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, nie skleja się i nie blokuje.

Pianka Soudafoam Doors marki Soudal
Piankę Soudafoam Doors można stosować nawet przez dwa lata od otwarcia puszki fot. Soudal

Jak zabezpieczyć materiał izolacyjny przed wilgocią?

Aby materiał izolacyjny w postaci pianki poliuretanowej Soudafoam Doors nie uległ degradacji na skutek zwilgocenia, należy go odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu stosowane są specjalne taśmy paroizolacyjne, które wchodzą w skład opracowanego przez Soudal systemu ciepłego montażu stolarki otworowej, tj. Soudal Window System (SWS). Taśmy paroszczelne chronią piankę przed wodą opadową, a taśmy paroprzepuszczalne – przed wilgocią z wnętrza pomieszczeń, umożliwiając jednocześnie migrację pary wodnej na zewnątrz.

Paroszczelne taśmy SWS od Soudal
Wewnętrzna taśma paroszczelna SWS Universal Inside oraz zewnętrzna taśma paroszczelna SWS Universal Outside fot. Soudal

Przygotowanie podłoża do instalacji taśm paroizolacyjnych

Prawidłowe ułożenie taśm paroizolacyjnych wymaga jednak odpowiednio przygotowanego podłoża, które powinno być równe i stabilne. W konsekwencji wymiana stolarki otworowej z zastosowanie taśm SWS w niektórych przypadkach była bardzo czasochłonnym procesem. Ograniczenia te zostały zniesione wraz z opracowaniem płynnych membran Soudatight, które uzupełniły gamę materiałów z systemu SWS. Membrany Soudatight mogą być nakładane na podłoże bez konieczności jego uprzedniego wyrównywania i stabilizowania, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza prace związane z wymianą stolarki drzwiowej i okiennej w starych budynkach.

źródło i zdjęcia: Soudal