Aranżacja salonu w stylu boho - artystyczny nieład

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Aranżacja salonu w stylu boho - artystyczny nieład

Styl boho to wręcz idealne rozwiązanie, jeśli tylko znudziły nam się surowość i ascetyzm. Zamiast ograniczenia na poziomie kolorów i dodatków, zamiast nowoczesnych, stonowanych aranżacji stwórzmy niepowtarzalny, barwny miks nasiąknięty wpływami Orientu oraz konwencją artystycznej bohemy. Przeczytaj, jak pomalować salon w stylu boho.

aktualizacja: 2018-04-25 10:53:21

Buntowniczy styl boho nie uznaje kompromisów. Przekonuje, że nie warto chodzić utartymi ścieżkami, a raczej przemierzać dziewicze szlaki, także aranżacyjne. Jeśli chcemy urządzić salon boho, musimy obudzić w sobie odkrywcę, podróżnika i artystę - stawiać niekonwencjonalne wzory, detale oraz zestawienia kolorów.

Styl boho: jakie kolory do salonu?

W nazwie stylu zawiera się jego sedno i esencja. Boho oznacza "cyganerię" - nawiązuje przede wszystkim do środowiska artystycznego, które cechuje odważne podejście do tematu aranżacji wnętrz. Przejawia się ono m.in. w palecie kolorów. Dostrzegamy tutaj dwa podstawowe, mocno zaakcentowane trendy kolorystyczne.

Aranżacja w stylu boho

Sposób nr 1: żywe, energetyczne kolory do salonu

Do opisania pierwszego nich, chętnie wykorzystywanego we wnętrzach w stylu boho od całych dekad, można użyć takich określeń, jak "bogactwo" i "przepych". Jak pomalować salon w stylu boho? Tradycyjne (o ile w ogóle możemy użyć tu takiego sformułowania) podejście do konwencji boho przekonuje nas, aby odważnie sięgać po energetyzujące, intensywne barwy.

Aranżacja salonu boho zachwyca feerią barw: pięknych turkusów i różów, zieleni i żółci, pomarańczy i złota. Takie odcienie, jak Turkusowy Klif, Malinowa Granada, Dzikie Pnącza, Egzotyczne Curry i Serce Tybetu z palety farb Dulux Kolory Świata, sprawdzą się tu wręcz perfekcyjnie. Co więcej, styl artystycznej bohemy zachęca nas, aby łączyć ze sobą różne, na pozór przeciwstawne odcienie, bawić się nimi i tworzyć zaskakujące kompozycje.

Podobny, kolorystyczny optymizm panuje również na poziomie dodatków. Kolorowe grafiki, obrazy i dzieła sztuki (szczególnie awangardowej) oraz barwne, wzorzyste dywaniki to detale, bez których nie stworzymy konsekwentnej, a przy tym nieco zwariowanej aranżacji. Do kompozycji dołączmy pamiątki z podróży z różnych stron świata oraz meble z różnych konwencji i różnych epok.

Aranżacja salonu w stylu boho

Sposób nr 2: styl boho nawiązujący do natury

W najnowszych projektach i aranżacjach wnętrz klaruje się również trend (kolorystyczny i nie tylko), który można nazwać nowym stylem boho. Na poziomie barw wnętrza są nieco bardziej ułagodzone, przemyślane i stonowane. Zamiast twórczego misz-maszu widzimy tu przede wszystkim kolory nawiązujące do natury, świata przyrody, czyli głębokie, ziemiste i butelkowe zielenie oraz odcienie nieba (jak chociażby Szary Denim).

Taki nowoczesny styl boho przypomina nam, że prawdziwy artysta nigdy nie traci kontaktu z Matką Naturą i to z niej czerpie swoją siłę. W związku z tym we wnętrzu znajdzie się miejsce na rośliny - we wszelkiej postaci! Doniczki z roślinami mogą zdobić parapety i stoliki, półki i podłogi, a nawet zwisać z sufitu. Ponadto nie może zabraknąć tu naturalnego drewna, a nawet wikliny. Wiklinowy fotel świetnie wkomponuje się w towarzystwo kanapy z obiciem z lnu.

Jednocześnie zadbajmy jednak o to, aby nowoczesny styl boho nadal wyraźnie i jednoznacznie nawiązywał do swojego pierwowzoru. Łączmy zatem elementy o różnym charakterze, nie zapomnijmy o pamiątkach z dalekich wojaży, sofę ozdóbmy kolorowymi poduszkami, a na podłodze koniecznie połóżmy dywanik z tureckim wzorem.

Jeśli surowe, oszczędne wnętrze zdecydowanie nie są dla nas, pójdźmy w zupełnie innym kierunku. Otaczajmy się kolorami, postawmy na misz-masz dodatków i stwórzmy w salonie unikatowy, artystyczny nieład.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość janka

27 Paź 2018, 10:28

sciany w salonie pomalowałam farbą plamoodporną magnat ceramic ze wzgledu na moje male dzieciaczki ktore uwielbiaja malowac po scianac ;)

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny