Na miarę nowoczesnej łazienki - odwodnienia prysznicowe firmy TECE

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Na miarę nowoczesnej łazienki - odwodnienia prysznicowe firmy TECE

Jak stworzyć atrakcyjną, komfortową i funkcjonalną strefę prysznicową? Wie o tym firma TECE, której systemy, do chwili obecnej, znalazły zastosowanie w milionach łazienek na całym świecie. Kluczem są sprawdzone i przemyślane produkty, w tym odwodnienia liniowe. TECEdrainprofile czy TECEdrainline to przykłady rozwiązań, które oferują nieograniczone możliwości w aranżacji strefy prysznicowej.

aktualizacja: 2019-04-25 09:31:59
TECE

Dziś większość użytkowników nie wyobraża sobie życia bez kabiny. Jednak i ta w przeciągu ostatnich dekad zmieniała swoje oblicze. Stała się minimalistyczna, elegancka oraz szyta na miarę. Dziś mówiąc o kabinie mamy coraz częściej na myśli odpowiednio zaprojektowaną strefę prysznicową, komfortową, przestronną, pozbawioną brodzika i wszelkich barier.

Jednym z podstawowych jej elementów są rozwiązania odprowadzające wodę prysznicową. Szeroki wybór odwodnień liniowych znajdziemy w ofercie firmy TECE - z możliwością przycięcia profilu, z rusztami ze stali nierdzewnej, szkła, do wypełnienia płytkami ceramicznymi czy kamieniem.

Odpływ od linijki

TECEdrainprofile łączy w sobie funkcjonalność odwodnienia liniowego i punktowego. Wykonany ze stali nierdzewnej profil gwarantuje szczelność, higienę oraz łatwą instalację. Jednak to, co najważniejsze, to możliwość montowania w płaszczyźnie płytek na całej długości strefy prysznicowej i dopasowania do pożądanej długości. Dokonuje się tego poprzez przycięcie profilu po obu stronach. Takie podejście pozwala spersonalizować strefę prysznicową oraz zintegrować odwodnienie z płaszczyzną posadzki.

TECEdrainprofile doskonale prezentuje się w połączeniu z płytkami oraz innymi materiałami wykończeniowymi - bez względu na ich rodzaj, kształt, strukturę czy kolorystykę. Wyjątkowy efekt osiągniemy dzięki zestawieniu profilu z wielkoformatowymi płytkami i podłogą z kamienia naturalnego. Przemyślana konstrukcja odpływu sprawia, że może być montowany zarówno na krawędzi strefy prysznicowej, jak i na środku pomieszczenia.

Elementy odwodnienia prysznicowego TECEdrainprofile
Elementy odwodnienia prysznicowego TECEdrainprofile

TECEdrainprofile to nie tylko atrakcyjny design. To także prosty montaż na każdym z jego etapów. Został bowiem zaprojektowany tak, aby stanowił proste, modułowe rozwiązanie przy zastosowaniu jedynie kilku komponentów - profilu, syfonu standard (DN 50), syfonu "niskiego" (DN 40), maty wygłuszającej i stopek montażowych (opcjonalnie). TECEdrainprofile oferuje także możliwość późniejszego wypoziomowania (we wszystkich kierunkach) i dopasowania wysokości do różnych grubości płytek podłogowych. Zmontowana fabrycznie tuleja uszczelniająca zapewnia wodoszczelne połączenie - za jednym kliknięciem.

Odwodnienie prysznicowe TECEdrainprofile można przycinać
Odwodnienie prysznicowe TECEdrainprofile można przycinać

Profil prysznicowy można łatwo wyczyścić przy użyciu ściereczki - nie ma potrzeby wyjmowania rusztu, jak w przypadku odpływów rynnowych. Z kolei jego wewnętrzne nachylenie optymalizuje odprowadzanie wody i działanie samoczyszczące, ułatwiając tym samym utrzymanie higieny.

Główne zalety systemu TECEdrainprofile:

 • montaż w płaszczyźnie płytek/jednolity spadek w kierunku odwodnienia
 • możliwość przycięcia profilu do wybranej długości
 • łatwość utrzymania w czystości
 • certyfikowane bezpieczeństwo, dzięki taśmie uszczelniającej Seal System
 • prosty montaż
 • rozwiązanie modułowe - przejrzyste, elastyczne, nieskomplikowane, najwyższej jakości materiały wykonania
 • Dostępne długości profili: 800, 900, 1 000, 1 200 mm
Profil prysznicowy można łatwo wyczyścić przy użyciu ściereczki
Profil prysznicowy można łatwo wyczyścić przy użyciu ściereczki

Swoboda w aranżacji, bezpieczeństwo instalacji

Kolejną propozycją firmy TECE jest modułowy system TECEdrainline, składający się z rynny, rusztów i syfonu. Uzupełnieniem są akcesoria, w tym: stopki montażowe, mata wygłuszająca, sitko, wkładka syfonowa z membraną czy zestaw przeciwpożarowy - dostępne jako opcja. W przypadku tego systemu na szczególną uwagę zasługuje szeroka oferta różnorodnych rusztów - ze stali nierdzewnej, szkła, do wypełniania płytkami lub kamieniem, co w praktyce oznacza nieograniczone możliwości w aranżacji łazienki.

Główne zalety odwodnienia TECEdrainline:

 • uwalnia łazienkę od barier i przeszkód
 • daje możliwość jednorodnej aranżacji
 • pięć odpływów dla różnych wysokości instalacji oraz ilości wody
 • dostępne z rusztami ze stali nierdzewnej, szkła, rusztem "plate" do wypełnienia płytkami ceramicznymi lub do kamienia naturalnego
 • łatwość utrzymania czystości - zamknięty korpus ze stali nierdzewnej nie posiada niedostępnych przestrzeni, dzięki czemu jest łatwy w czyszczeniu; rurka spiętrzająca syfonu posiada wewnętrzną membranę uszczelniającą, która minimalizuje parowanie stojącej wody oraz stanowi zaporę przed insektami
 • bezpieczeństwo i gwarancja szczelności na wiele lat, dzięki uszczelnieniu Seal System
 • w ofercie dostępne rynny proste i kątowe
Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline jest łatwe w czyszczeniu
Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline jest łatwe w czyszczeniu

Szlachetność stali

Stal nierdzewna, ze względu na swoją uniwersalną, odporną na zmieniające się trendy estetykę, znajduje zastosowanie zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i w łazienkach urządzonych w tradycyjnym stylu. W ofercie odwodnień liniowych TECEdrainline znajdziemy ruszty wykonane ze stali polerowanej błyszczącej lub szczotkowanej matowej. Produkty dostępne są w siedmiu wzorach (basic, lines, drops, royal, quadratum, organic i steel II), w sześciu długościach.

System umożliwia montaż rynien nie tylko między strefą suchą i mokrą, ale także bezpośrednio przy ścianie. Wymagany minimalny kąt nachylenia posadzki w kierunku rynny wynosi zaledwie 1%, co sprawia, że jest praktycznie niezauważalny.

Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline - stal
Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline - stal

Szklana dyskrecja

W nowoczesnych łazienkach, w których kabiny prysznicowe pozbawione są brodzika, a posadzki wykonane ze szkliwionych płytek, dobór odwodnienia liniowego podyktowany jest m.in. walorami estetycznymi. Ruszty TECEdrainline wykonane ze szkła to rozwiązanie, które zapewnia skuteczne odwodnienie łazienki, pozostając przy tym niewidocznym dla oka. Ekskluzywny ruszt, wykonany z wysokiej jakości materiałów, dyskretnie integruje się z powierzchnią posadzki.

Szklane ruszty TECEdrainline dostępne są w wersji białej, zielonej oraz czarnej. Odporność na obciążenia rusztu wynosi 300 kg, a widoczna szerokość to zaledwie 52 mm. Dzięki bezspoinowym i zamkniętym korpusom utrzymanie rynny prysznicowej w czystości jest niezwykle proste.

Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline - szkło
Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline - szkło

Funkcjonalność w ukryciu

Podłogi z kamienia naturalnego to silny trend w aranżacji wnętrz sanitarnych. Montaż odwodnienia liniowego wymaga jednak zastosowania rozwiązań instalacyjnych dedykowanych tego typu materiałom. TECEdrainline do kamienia naturalnego to połączenie niebanalnej estetyki i wysokiej funkcjonalności.

System uzupełniają także ruszty typu plate - do wypełniania płytkami ceramicznymi, które idealnie dopasowują się do posadzki i pozwalają na ukrycie odpływu. W efekcie widoczna pozostaje tylko wąska szczelina. Pojawienie się na rynku pierwszych odwodnień liniowych zmieniło wyobrażenie o kabinie prysznicowej. Minimalistyczne, zintegrowane z płaszczyzną posadzki rynny stały się doskonałą alternatywą dla brodzików, a obecnie często stanowią pierwszy wybór klienta.

Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline - kamień
Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline - kamień
Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline - płytki plate
Odwodnienie prysznicowe TECEdrainline - płytki plate

Pojawienie się na rynku pierwszych odwodnień liniowych zmieniło wyobrażenie o kabinie prysznicowej. Minimalistyczne, zintegrowane z płaszczyzną posadzki rynny stały się doskonałą alternatywą dla brodzików, a obecnie często stanowią pierwszy wybór klienta.

Dowiedz się więcej na www.tece.pl

TECE Sp. z o.o.
Ul. Wrocławska 61
57-100 Strzelin
Telefon: +48 713839100
E-Mail: tece@tece.pl
www.tece.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny