Higieniczne baterie na trudne czasy

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Higieniczne baterie na trudne czasy

Sprawa higieny i rozwiązań, które pomogą ją zachować od kilku miesięcy nie schodzą z pierwszych stron gazet (a przede wszystkim portali internetowych). Walka z pandemią to oczywiście główny powód, ale warto pomyśleć o zmianach, które zostaną z nami na dłużej, zarówno w domu, jak i na przykład w biurze. Często wprowadzenie udogodnień nie wymaga remontu, a jedynie drobnej wymiany wyposażenia, na przykład baterii łazienkowej lub kuchennej.

aktualizacja: 2021-04-16 09:25:37

Myjmy ręce! Łazienka w domu i biurze

Higiena i częste mycie rąk to podstawa, warto zatem wprowadzić w tej strefie małą zmianę. Bateria uruchamiana bezdotykowo to najlepsze rozwiązanie. Dostępne na rynku produkty to odpowiedź na specyficzne wymagania stawiane urządzeniom stosowanym zazwyczaj w biurach oraz obiektach użyteczności publicznej. Ale szczególnie w obecnych czasach bezwzględne zachowanie zasad higieny, łatwość użycia oraz niezawodność to cechy, które sprawdzą się teraz także w domowej łazience.

Dobrym przykładem takich funkcjonalnych baterii są baterie sensorowe, takie jak Salto czy Samba New marki KFA Armatura. Zastosowana w nich fotokomórka to gwarancja higieny, dzięki temu, że nie zachodzi żaden kontakt dłoni z baterią. Aktualnie właściwa dbałość o czystość rąk jest kluczowa w walce z wirusami, które nas otaczają. Zamontowanie takiej baterii w domowej łazience z pewnością ułatwi komfortowe mycie rąk, ale także zminimalizuje ryzyko przetrwania drobnoustrojów na powierzchni kranu - bo po prostu nie będzie już potrzeby dotykania go brudnymi dłońmi.

Bateria sensorowa Armatura Kraków - Salto

Co ważne, zależnie od potrzeb i możliwości danego pomieszczenia, baterie Salto i Samba NEW można podłączyć do zasilania za pomocą zasilacza 230V lub 4 baterii typu AA. Dzięki temu łatwo można ją zamontować w funkcjonującej już łazience, bo potrzeby jakiegokolwiek remontu. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu szczególnie jeśli mamy dzieci - ich talent do brudzenia łazienki jest ogromny, poza tym samoczynne wyłączenie przepływu po zakończeniu mycia rąk to pewność, że pociechy nie zostawią odkręconego kranu na długi czas.

Bateria sensorowa Salto
Bateria sensorowa Samba NEW

Dbajmy o środowisko

Baterie sensorowe to również wyraz troski o środowisko naturalne poprzez system oszczędnościowy wody. Nieduży przepływ w połączeniu z maksymalnie skróconym czasem użytkowania baterii to znaczące zmniejszenie zużycia wody. Jest to zaleta warta podkreślenia, bo oszczędzanie wody to jedno z kluczowych wzywań współczesnego świata. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad miliard ludzi na świecie nie ma w ogóle dostępu do czystej wody pitnej. Tak więc każda zaoszczędzona kropla jest na wagę złota.

Kuchnia - sercem domu

Obecna sytuacja sprawia, że znacznie więcej czasu spędzamy obecnie w naszych domach czy mieszkaniach, a więc i znacznie częściej korzystamy z naszych kuchni. Więcej gotujemy, więcej zmywamy... Tu także warto pomyśleć o higienicznych udogodnieniach.

Ciekawym pomysłem w tym zakresie może być bateria kuchenna z funkcją dotykowego uruchamiania. Jest to niezwykle komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie. Prosta w użytkowaniu jak 1-2-3: wystarczy czymkolwiek dotknąć baterii, aby uruchomić strumień wody, a następnie ponownie dotknąć, aby wyłączyć przepływ.

Zapewnia to nie tylko większą czystość w strefie zmywania, ale też bezpieczeństwo dla najmłodszych użytkowników. Po dotknięciu wylewki woda poleje się w ustawionej wcześniej temperaturze, co zabezpiecza dzieci przed oparzeniem, a dodatkowo jest wygodne i ekologiczne. Skoro nie musimy "walczyć" za każdym razem z ustawieniem optymalnej temperatury zmarnujemy znacznie mniej cennej wody.

Świetnym przykładem takiego typu produktu jest bateria Tauri Touch Me, która reaguje na dotknięcia dłonią, łokciem czy sztućcem. Zawsze szybko i, co ważne, higienicznie! Nie bez znaczenia są też kwestie ekologii. Bateria Tauri Touch Me ma zużycie wody na poziomie zaledwie 7,2l/min. To naprawdę niewiele, jak na baterię kuchenną.

Bateria kuchenna Tauri TouchMe w programie Domowe Rewolucje

Zdrowie jest najważniejsze

O tym, że zdrowie jest ważne nie trzeba nikogo przekonywać. Ale teraz troska o nie nabrała wyjątkowego znaczenia. Każde rozwiązanie, które wesprze nas w walce z wirusami i obroni przed chorobą jest więcej niż mile widziane. Wymiana baterii w łazience czy w kuchni nie wymaga ani wielkiego remontu ani dużych nakładów finansowych, a komfort i wygoda zostaną z nami na lata. Przy okazji zatroszczymy się o środowisko i zaoszczędzimy na rachunkach za wodę. Same plusy!


Dowiedz się więcej na: www.kfa.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje