Stelaże podtynkowe do WC do zadań specjalnych

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Stelaże podtynkowe do WC do zadań specjalnych

Każda łazienka wymaga indywidualnego podejścia, jeśli chodzi o montaż ceramiki i wyposażenia. Podpowiadamy jak dobrać najbardziej odpowiedni do parametrów pomieszczenia stelaż podtynkowy, do którego mocowana jest zawieszana miska toaletowa.

aktualizacja: 2019-08-30 08:00:32

Montowany w łazience stelaż podtynkowy jest dziś standardem. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim jest zabudowane, dzięki czemu nie widać spłuczki i przyłączy (stelaż najczęściej obudowuje się płytami g-k w systemie suchej zabudowy, ale można użyć też płyty budowlanej z XPS). Ponadto daje wrażenie większej przestronności wnętrza, pozwala na zastosowanie podwieszanej muszli, zapewnia jej maksymalną stabilność, ale także umożliwia higieniczne i komfortowe korzystanie z toalety.

Warto pamiętać, że łazienka wyposażona w stelaż lub stelaże podtynkowe podtrzymujące np. bidet czy umywalkę nie tylko estetycznie wygląda, ale też łatwiej utrzymać w niej czystość. Na rynku jest wiele firm oferujących kompletne rozwiązania. Jedną z ciekawszych propozycji jest linia podtynkowych stelaży AQUA firmy Cersanit, z których każdy ma inne zastosowania.

Rozwiązania AQUA - poleca Adam Piotrowski Mistrz Polski Instalatorów

Stelaże podtynkowe "szyte" na miarę

  • Stelaż podtynkowy do płytkiej zabudowy

Każdy ze stelaży serii AQUA ma nieco inną konstrukcję. Łączy je to, że wszystkie są niezwykle funkcjonalne i łatwe w montażu. Stelaż ultra cienki przeznaczony jest do płytkiej zabudowy - jego głębokość wynosi jedynie 11 cm, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce i świetnie sprawdza się w przypadku niewielkich łazienek. Rama i stopy stelaża mogą być zabezpieczone galwaniczną warstwą cynku, co znakomicie chroni całą konstrukcję przed korozją.

Na galwanizowaną ramę w stelażu podtynkowym AQUA SERIA 7 producent udziela aż 25-letniej gwarancji. Ponadto stopy obracają się o 360°, co znacznie zwiększa możliwości montażowe. Zastosowanie w profilu ramy specjalnego hamulca ułatwia z kolei ustawienie odpowiedniej wysokości stelaża. Moduł jest wyposażony w cichy, pneumatyczny, dwudzielny system spłukiwania.

Ultra cienki galwanizowany stelaż podtynkowy AQUA SERIA 7 do płytkiej zabudowy
Ultra cienki galwanizowany stelaż podtynkowy AQUA SERIA 7 do płytkiej zabudowy
  • Stelaż podtynkowy do wmurowania w ścianę

Kolejnym typem stelaża jest stelaż do wmurowania w ścianę. To rozwiązanie również sprawdzi się w niewielkich łazienkach, ale także takich, które z racji swojego rozkładu są trudne do zaaranżowania. Stelaż ten przeznaczony jest do zabudowy mokrej. Jego największą zaletą jest to, że pozwala zaoszczędzić cenne miejsce wewnątrz małego pomieszczenia, a połączenie wiszącej muszli, podwieszanych mebli i lustra sprawi, że będzie ono wydawało się jeszcze większe niż jest w rzeczywistości.


AQUA SERIA 9 to stelaże podtynkowe do zabudowy mokrej
  • Stelaż podtynkowy do niskiej zabudowy

Łazienki często znajdują się też na poddaszach, gdzie występują skosy. Właśnie z myślą o takich warunkach skonstruowano specjalny stelaż do niskiej zabudowy, którego wysokość wynosi zaledwie 92 cm. Zastosowano w nim jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, a mianowicie dwie (do wyboru) opcje montażu przycisku spłukującego, który może znajdować się z przodu stelaża lub u góry. Znacznie zwiększa to możliwości aranżacyjne całej łazienki.

Stelaż podtynkowy Cersanit o zmniejszonej wysokości do zabudowy na poddaszu ze skosami
Stelaż podtynkowy Cersanit o zmniejszonej wysokości do zabudowy na poddaszu ze skosami
  • Stelaż podtynkowy do wąskich łazienek

Z kolei w łazienkach długich ale wąskich, gdzie jest niewiele wolnej przestrzeni umożliwiającej montaż urządzeń sanitarnych, świetnie sprawdzi się stelaż bardzo wąski, którego szerokość wynosi zaledwie 41 cm (standardowa szerokość stelaża podtynkowego wynosi około 50 cm).

Tu dużym udogodnieniem, które zastosowano zresztą także w innych stelażach z tej linii, są aż cztery punkty podłączenia wody do zbiornika. Można podprowadzić ją do spłuczki od góry, z prawej lub lewej strony. To ważne udogodnienie, ponieważ stelaż montowany jest w wąskich przestrzeniach.

Nowa seria stelaży AQUA marki Cersanit

Fresh System, czyli zawsze świeża toaleta

Projektując linię stelaży firma Cersanit postanowiła zadbać także o kompleksową higienę miski toaletowej. Wewnątrz zbiornika na wodę znajduje się tzw. FRESH SYSTEM, czyli koszyczek, w którym umieszcza się kostkę odświeżającą. Podczas spłukiwania woda wraz z substancjami odświeżającymi z rozpuszczonej kostki dokładnie obmywa wnętrze miski WC.

Jedna kostka starcza na około miesiąc. Potem wystarczy zdjąć płytkę przycisku spłukującego i umieścić nową kostkę na podajniku, z którego wpada do koszyczka. System najlepiej sprawdza się w połączeniu z miskami toaletowymi wykonanymi w bezkołnierzowej technologii CleanOn, które o wiele łatwiej utrzymać w czystości.

Działanie Fresh System

Rozwiązania ułatwiające montaż stelaża

W stelażach zastosowano kilka rozwiązań umożliwiających ich szybki, łatwy i intuicyjny montaż, który z powodzeniem może wykonać jedna osoba. O obrotowych stopach była mowa wyżej.

Kolejnym ciekawym pomysłem zwiększającym jednocześnie uniwersalność całego modułu jest dostępny w większości modeli system QUICK FIX, czyli uchwyty mocujące, pozwalające na montaż stelaża - praktycznie bez użycia narzędzi - w każdej łazience.

Dzięki uchylnej stopie uchwytu mocującego  +-45°,  można zamontować stelaż równolegle do ściany, nawet takiej która nie jest idealnie prosta, ale także bez problemu przytwierdzić go do narożnika łazienki. Konstrukcja QUICK FIX umożliwia również pełny, 360°obrót stopy wokół własnej osi, dzięki czemu mamy możliwość wyboru dogodnego punktu przytwierdzenia stelaża do ściany.

Końcowe ustawienie odległości stelaża od ściany umożliwia funkcja mikroregulacji. Zabieg ten wykonuje się za pomocą śrubokręta.

Innym ciekawym rozwiązaniem stosowanym w linii AQUA jest regulowana głębokość kolana odpływowego. Regulacja kolana jest trójstopniowa. Dzięki temu, w zależności od warunków instalacyjnych, element ten można ustawić w jednej z trzech pozycji, w zakresie od 0 mm do 38 mm (co 16 mm). Co więcej, istnieje możliwość skierowania kolana nie tylko w dół, ale także w bok. Dzięki temu nie ma problemu z podłączeniem stelaża do otworu odpływowego.


Stelaż podtynkowy montowany jest w systemie QUICK FIX

Przydatne linki

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny