Jak zaoszczędzić miejsce w kuchni? Poznaj 6 sposobów!

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak zaoszczędzić miejsce w kuchni? Poznaj 6 sposobów!

Miejsce potrzebne do przechowywania produktów, sprzętów i naczyń to kwestia bardzo indywidualna. Jednak, zasada "im więcej, tym lepiej" sprawdza się praktycznie w każdym domu. Dodatkową przestrzeń można uzyskać dzięki rozwiązaniom firmy Blum, które "wycisną" z kuchni niewykorzystane metry sześcienne. A przecież więcej miejsca w szafkach, to więcej wolnego blatu!

aktualizacja: 2019-10-02 07:26:36

1. Wszystkie zakupy w jednej szafie

Koniec z upychaniem zapasów w różnych miejscach. Szafa cargo SPACE TOWER wytrzyma obciążenie do 350 kg. Osobno wysuwane szuflady pomogą w ich przejrzystym uporządkowaniu. Szerokość szafy, jak i liczbę szuflad, możemy dopasować do własnych potrzeb. Cargo umieszczone w strefie zapasów, obok lodówki, gwarantuje szybki dostęp do wszystkich produktów potrzebnych do przygotowania posiłków. Dolną szufladę warto przeznaczyć do przechowywania ciężkich napojów, uzyskamy do nich łatwy dostęp bez konieczności sięgania w głąb szafy.

Szafa cargo SPACE TOWER
Szafa cargo SPACE TOWER, fot. Blum

2. Przestrzeń po bokach zlewu...

Strefa zmywania wymaga sporo miejsca na różne drobiazgi. Często przy projektowaniu kuchni zapomina się o wykorzystaniu przestrzeni po bokach zlewu. Warto umieścić tam szufladę zlewozmywakową w kształcie litery U. To tu przechowamy wszystkie ściereczki, szczotki, tabletki do zmywarki i niskie płyny do mycia naczyń.

Szuflada zlewozmywakowa w kształcie litery U
Szuflada zlewozmywakowa w kształcie litery U, fot. Blum

3. ...i pod zlewem

Zamiast tradycyjnego kosza ukrytego za drzwiczkami, warto pomyśleć o szufladzie z pełnym wysuwem, która zagwarantuje optymalny dostęp do każdego z sortowników na śmieci i wykorzysta w pełni przestrzeń wewnątrz szafki. Zmieścimy w niej również duże detergenty. Jeszcze więcej przestrzeni uzyskamy, jeśli dodamy w tym miejscu szufladę wewnętrzną ukrytą za frontem.

Szuflada z pełnym wysuwem
Szuflada z pełnym wysuwem, fot. Blum

4. Dobrze wykorzystany narożnik

Kuchenne kąty, to nie miejsce do przechowywania powietrza! Ich przestrzeń można wykorzystać dzięki szufladom narożnym SPACE CORNER z pełnym wysuwem. To jedyne rozwiązanie narożne, w którym poza dużymi sprzętami AGD i miskami, przechowamy również drobiazgi kuchenne oraz sztućce. Każda z co najmniej 3 szuflad przechowa do 65 kg. Nawet tak obciążone, będą poruszać się lekko i bezszelestnie.

Szuflada narożna SPACE CORNER z pełnym wysuwem
Szuflada narożna SPACE CORNER z pełnym wysuwem, fot. Blum

5. Dobrze zagospodarowana luka

Standardem w naszych kuchniach są szuflady o wysokości 28 cm. Nie zmieścimy w nich na stojąco butelek na oliwę czy ocet. Wąska szafka Mini cargo sprawdzi się tutaj doskonale. Umieszczona przy płycie grzewczej da łatwy dostęp do przypraw, olejów a nawet desek do krojenia ustawionych w pozycji pionowej. Szufladą tego typu możemy wypełnić praktycznie każdą szczelinę kuchenną.

Wąska szafka Mini cargo
Wąska szafka Mini cargo, fot. Blum

6. Szuflady zamiast tradycyjnych drzwiczek

Jeżeli chcemy w pełni wykorzystać przestrzeń jaką daje kuchnia, powinniśmy zapomnieć o tradycyjnych drzwiczkach. Zastosowanie szuflad w każdym możliwym miejscu, to sposób na pełne zagospodarowanie nawet najdalszych zakamarków. Dzięki trzem prostym zasadom, możemy "wycisnąć" z nich jeszcze więcej.

  • Zasada 1. Szersze szuflady. Jeżeli zamiast dwóch wąskich szuflad zastosowana zostanie jedna szeroka, możemy zyskać do 15% więcej przestrzeni użytkowej.
  • Zasada 2. Głębsze szuflady. Jeśli zastosujemy głębsze szuflady, uzyskamy do 30% więcej przestrzeni użytkowej.
  • Zasada 3. Wyższe ścianki boczne. Szuflady z zamkniętymi i wyższymi ściankami bocznymi w pełni wykorzystują całą wysokość. Przedmioty można lepiej poukładać i zyskać do 55% więcej miejsca.
System szuflad kuchennych
System szuflad kuchennych, fot. Blum

Spodobały Ci się porady? - wejdź na stronę www.blum.com/pl/pl/ideas/dynamic-space/space/ po więcej ciekawych pomysłów.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny